Урок 12.
Тема: Довгі та короткі звуки.
Мета уроку :
Навчальні: дати загальне уявлення про тривалість
музичних звуків, ритм;
-ознайомити з нотами четвертної та восьмої
тривалості.
Виховні: виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваючі: розвивати ритмічний слух, увагу, вміння
висловлювати свою думку та почуття
Корекційні завдання: корекція дикційно – співацького
апарату та фонематичного слуху;
- корекція правильної постави під час
співу;
- корекційний розвиток моторних функцій
і дихання;
- корекційний розвиток особистості дитини
із ЗПР.
Наочні посібники: малюнки зими, сніжинок, їжачка,
дитячі музичні інструменти, портрет
Л.-А.Загрудний.
Музичний матеріал : Укр. нар. танець «Метелиця»,
Л.-А.Загрудний «Сніжок»
Т. З. Н. : магнітофон.
Хід уроку :
І. Організаційний момент. Музичне вітання .
Добрий день, добрий час!
Вже зима іде до нас.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Сьогодні ми з вами помандруємо у гості. Вам
цікаво хто нас сьогодні чекає? Отже, відгадайте загадку.
Завірюха, сніг кружляє,
Морозець, ой – ой, щипає.
В річці – крижана вода,
Вже до нас прийшла … (зима).
- Так, зима! Гарна пора року! Нас усюди
супроводжує музика, вона створює святковий настрій. А з чим у вас асоціюється зима? (Зі святами, морозом, снігом, сніжинками.)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
- Тітонька зима до нашого приходу одягла довге
плаття, а її подруги сніжинки – короткі. Заплела зима у свої коси довгі стрічки, а друзі – короткі.
Музичні звуки теж бувають довгі (їх ще називають ТА і позначають І) і короткі (ТІ – ТІ, позначають П).
1.Ритмічні вправи (підручник, с.48).
- Коли ми зайшли до палацу, почули барабанний бій.
Ті – ті, та!
Ті – ті, та!
- Які звуки лунали? Простукайте короткі та довгі
звуки, називаючи ці склади. Чергування звуків різної тривалості у музиці називаються ритмом.
2.Робота над віршем.
Барабан гуркотить,
Дріб далеко летить.
В нього пісня проста:
«Ті – ті, та! Ті – ті. Та!»
- Уявіть, що ви граєте на барабані. Простукайте
вірш у заданому ритмі.
- Тітонька зима дуже любить співати
3.Вивчення поспівки «Їжачок».
Засмутився їжачок:
Холодає, йде сніжок.
Щоб не змерзти, їжачок
Вдяг кожух із голочок.
- Проплескайте ритм за малюнком у зошиті (с.24).
Довгий звук ТА у музиці записують ось так: - це
|
|
|
четвертна нота, а короткі ТІ - - це восьма нота.
4.Фізкультхвилинка.
IV. Розучування пісні Л.-А. Загрудного «Сніжок».
1.Виконання пісні вчителем.
- Яка це пісня? Чи сподобалась вона вам?
- Як потрібно її виконувати?
2.Вивчення пісні.
3.Створення ритмічного супроводу на дитячих музичних інструментах.
V. Слухання музики (укр. Народний танець «Метелиця»).
- Які картини намалювала вам музика? Що ви уявили?
- Яке враження на вас справила музика?
- Подумайте, чому танець так називається.
- Як звучить музика: повільно, помірно чи швидко?
Швидкість руху музики називається темпом.
- Плесніть у долоні, якщо мої слова будуть вдало
описувати музику танцю (повільний, сумний, веселий, рухливий, жвавий, енергійний).
VI. Закріплення вивченого.
1.Робота в зошиті (с.25).
- Пригадайте танець «Метелиця». Підкресліть, який темп йому відповідає.
2.Кросворд (с.24).
- Запишіть у кружечках перші букви зображень. Складіть слово. Пригадайте. Що таке ритм.
VII. Підсумок уроку.
- Тітонька зима дуже вдячна вам за гарний урок.
- Який настрій подарувала вам наша подорож?
- Що нового дізналися на уроці?