Тема: Небезпечні і безпечні ситуації

Мета: ознайомити учнів з найбільш характерними небезпечними та безпечними ситуаціями; формувати в дітей навички прийняття раціональних рішень; виховувати навички свідомої дисциплінованої поведінки

Обладнання: кольорові олівці, білий папір, картки-малюнки, картки з прислів’ями, клей, смайлики

Словник

Безпека – це коли людині ніхто і ніщо не загрожує

Небезпека – це коли людині хтось або щось загрожує

Хід заняття

І. Організаційний момент

1. Вправа «Музичний привіт»

Підготовка дітей до роботи, створення комфортної обстановки, хорошого настрою, відчуття згуртованості.

ІІ. Правила роботи в групі

  • Поважати один одного

  • Правило піднятої руки

  • Говорити по черзі

  • Працювати дружно

ІІІ. Проблемне запитання

- Закрийте очі. Спробуйте зробити крок вперед. Відкрийте очі. Поділіться своїми відчуттями.

ІV. Повідомлення теми та мети уроку

- Сьогодні на уроці ми будемо обговорювати безпечні та небезпечні ситуації та спробуємо найти рішення як можна запобігти небезпечним ситуаціям.

V. Об’єднання в групи

VІ. Вправа «Очікування»

- Що ви очікуєте від сьогоднішнього заняття? Озвучте свої думки.

Словникова робота

Безпека – це коли людині ніхто і ніщо не загрожує

Небезпека – це коли людині хтось або щось загрожує

VІІ. Мозковий штурм

Запропонувати дітям відповісти на запитання.

  • Де, у яких місцях ви почуваєте себе у безпеці?

  • Назвіть небезпечні ситуації, в які ви потрапляли.

  • Чому ви вважаєте, що ситуація була небезпечною?

  • Хто допоміг вам у складній ситуації?

  • Чим можуть зайнятися діти щоб не потрапляти у небезпечні ситуації?

VІІІ. Енергізатор. Гра «Сонечко, парканчик, камінці»

Учитель, поступово збільшуючи темп, у будь-якому порядку дає гравцям такі команди: «Сонечко!», «Парканчик!», «Камінці!». Гравці на команду «Сонечко!» розчепірюють пальці на руках, за командою «Парканчик!» стуляють пальці та випрямляють долоні, руки стиснуті в кулаки при команді «Камінці!»

Висновок. Коли є час подумати, завдання виконується чітко, правильно.

ІХ. Робота в групах

  1. Робота з ілюстрацією «Поняття про безпеку вдома»

- Розгляньте малюнок. Підрахуйте скільки небезпек загрожує хлопчикові. Поясніть чому. Додаток 1

  1. Створення колажу

Кожній групі пропонуються малюнки небезпечних ситуацій та набір карток з прислів’ями. Потрібно встановити відповідність між одними та іншими. Запропонувати пояснити значення деяких прислів’їв.

    • Вік живи – вік учись.

    • Горе тому жить, хто життям не дорожить.

    • Що посієш, те й пожнеш.

    • Сім раз відмір – один раз відріж.

  1. Презентація роботи груп

  2. Гра «Лабіринт»

Дітям пропонується пройти крізь лабіринт і знайти вихід.

Висновок. Безвихідних ситуацій не буває. Завжди можна знайти вихід.

Небезпечним ситуаціям можна запобігти. Додаток 2

Х. Кроки прийняття рішень

  1. Перший крок. Якщо ти хочеш щось зробити, то спочатку зупинись.

  2. Другий крок. Уяви, як твій вчинок позначиться на тобі, твоїх батьках, твоїх друзях.

  3. Третій крок. Вибери заняття, наслідки якого безпечні. І не роби того, що може мати погані наслідки.

  4. Четвертий крок. Похвали себе за те, що тобі вдалося прийняти відповідальне рішення й уникнути небезпеки.

ХІ. Зворотній зв’язок

  • Звісно, що на одному занятті не можна обговорити всі небезпечні ситуації та шляхи їх вирішення. Тому ми ще неодноразово повертатимемося до цієї теми. Та все ж назвіть ще раз кроки, які допоможуть в будь-якій ситуації прийняти правильне рішення.

  • Чи справдилися ваші очікування? Озвучте свої думки з цього приводу.

ХІІ. Підсумок і оцінка уроку

По обидва боки дошки зображені два смайлики: сумний та веселий.

  • Підійдіть до того смайлика, який відповідає вашому настрою після заняття.

  • Дякую за співпрацю. Бажаю ніколи не потрапляти в небезпечні ситуації.








Додаток 1


















Додаток 2