Тема: Школярі- одна українська родина.

Мета: формувати в учнів інтерес до навчання та школи , уміння здобувати знання дітей про Україну, ознайомити із державними символами та народними символами; поглибити знання про нашу державу; викликати бажання вивчати, збагачувати, любити рідну мову. Пришіплювати прагнення робити добрі справи, бажання дружити з ровесниками.

Обладнання: ілюстрація символів України (Герб, Прапор, Гімн, калина), 14 паперових різнокольорових прямокутників (розміром 2 х 8 см), малюнки дітей в національних костюмах, роздатковий матеріал у формі ягід калини, фонограма української пісні (на вибір учителя).

Хід уроку:

І. Організація класу.

Вранці сонце пробудилосъ,

і в росяній траві умилось,

перегорнуло календар -

ось і вересень настав.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

-Скажіть, діти, хто знає де ви зараз знаходитесь?

  • Чи знаєте ви, у якій школі будете навчатися? У якому класі?

  • До нас на урок завітали Тарасик і Марянка. Подивіться який у них святковий одяг. Яке сьогодні свято?

а) Вступне слово вчителя.

- Дорогі діти, сьогодні особливий день у вашому житті - ви стали школярами. Попрощалися з дитячим садком, улюбленими іграшками, вихователями. Школа - це не лише приміщення, до якого ви щойно зайшли, а велика країна Знань, країна дитинства і юності. Ми будемо з вами навчатися і дружити. Подивіться, навколо вас багато діток і , напевно ще не всі познайомилися. Звичайно, у кожного з вас своє ім'я, і ​​відразу буває важко запам'ятати. Але ж складно розмовляти з людиною, якщо не знаєш як її звуть. А ми будемо разом вчитися, і тому нам треба познайомитися.

- подивіться, Мар`янка принесла дві гілки калини. Одна з них щільно набита ягідами , а одна без ягід.

- Тож давайте знайомитись. Я ваша перша вчителька. Звати мене Марія Григорівна.( вішаю свою ягідку)

(У кожного на парті ягідка калини. Дитина виходе до дошки , називає своє ім'я и вішає ягоду на гілку.)

  • Подивіться, наша гілка теж повна ягідами . І ми з вами будемо як одна сім'я, одна родина. І називатися наша родина буде називатися "Наш клас"

ІІІ. Робота по темі уроку.

- Сьогоднішній наш урок присвячений рідній країні і школі. Де б ви не

жили: біля високих гір чи синього моря, у місті чи в селі, що потопає

в зелені мальовничого саду, все це зветься одним словом ....... Укра-

їна. Тут народилися ваші батько, мати, дідусь, сестри і брати, друзі.

Тому Тарасик, Мар'янка і ми з вами є українцями.

а) Символи україни

(Вчитель використовує відповідні малюнки.)

- Кожна країна має свої символи. І Україна не виняток. Кожна країна має свої символи- народні та державні. Калина є народним символом України. Існують ще державні символи. Герб, прапор та гімн.

б) Колективна робота. Гра «Склади прапор».

-Якщо ви були уважними сьогодні на урочистій лінійці, то вам

буде легко дати відповідь на запитання: «Що вносили під урочистий марш на лінійку?›› (Відповіді учнів.)

-Справді, це був Державний прапор України. Він завжди з нами під час урочистих подій, на святах. Оскільки в нас сьогодні свято, ми теж прикрасимо нашу класну кімнату Державним прапором.

  • Давайте зіграємо з вами в гру «Склади прапор» ( на дошці складають прапор)



- Що означають кольори прапора? (Синьо-жовтий прапор: жовтий колір - колір хліба, життя і сонця; синій або блакитний - колір неба, води і миру.)

в) Фізкультхвилинка

 г) Школа

- Ми зараз в школі чи в садочку?

- Чім відрізняється школа від садочка.

Діти перераховують, Наприклад: у садочку сплять, а в школі ні, в садку грають, а в школі вчаться, в садку вихователь, а в школі вчитель.

- Тарасик теж прийшов до школи , але трохи засмучений. І знаєте чому? Тому що незнає що йому потрібно зібрати у портфель. Давайте йому допоможемо.

Гра "Що візьмемо в школу?"




















- що ми не будемо брати з собою до школи? Іграшки.

3.Заключна частина.

- Ось і закінчився ваш перший урок.


3