Урок №

7-А

7-Б


Тема.

Теплові пояси: жаркий, помірний, холодний. Зображення їх на глобусі та карті півкуль.


Мета.


Навчальна:

Формувати знання учнів про закономірності розміщення теплових поясів на Землі.

Розвиваюча:

Розвивати зорову пам'ять та логічне мислення.

Виховна:

Виховувати пізнавальний інтерес .

Корекційна:

Корегувати монологічне мовлення учнів.


Тип уроку:

Комбінований.

Обладнання:

Глобус, карта півкуль, підручники, таблиці з ілюстраціями.


Епіграф до уроку:

«Світ, що нас оточує – це світ географії, тож давайте його пізнавати!»


Хід уроку

І. Організаційний момент.


1.

Аутотренінг.

Щоб урок нам розпочати,

Треба в голос проказати:

Я уважний і серйозний,

Хоч і ще малого зросту,

Впевнений, кмітливий я,

Прагну здобувать знання.

2.

Перевірка підготовки учнів до заняття

3.

Перевірка підготовки класного приміщення до заняття

4.

Побажання успіху на уроці.


ІІ. Нервово психологічна підготовка учнів до уроку.

Підсумок фенологічних спостережень.

-

Яка надворі пора року?

-

Який місяць, день число?

-

Яким сьогодні є стан неба?

-

Чи є надворі опади?

-

Чи є на вулиці вітер?

-

Яка погода переважала протягом тижня?


ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

Фронтальне опитування.

  • Коли буває тепліше - коли сонце низько над горизонтом чи високо?

  • Де на земній кулі сонячні промені падають рівно, а де під нахилом?

  • Чи є залежність між кутом нахилу сонячних променів і кількістю тепла, яку вони несуть? Поясніть.


ІV. Повідомлення теми і мети уроку.


  • Сьогодні на уроці ми з вами дізнаємося про теплові пояси, скільки їх, як вони називаються та їх зображення на глобусі та карті. І тема нашого уроку: «Теплові пояси: жаркий, помірний, холодний. Зображення їх на глобусі та карті півкуль».



V. Вивчення нового матеріалу.


Розповідь учителя .

План.

1.Розподіл земної кулі на теплові пояси.

2.Жаркий тепловий пояс

3.Північний помірний і південний помірний тепловий пояс.

4. Північний холодний і південний холодний тепловий пояс.


VІ. Фізкультхвилинка.


Ми мандруєм, ми мандруєм,

Україною крокуєм

Ось побачили Карпати.

Як вершину нам дістати?

Заглянемо у озерця,

Не торкнутися нам дна!

Так ми довго довго йшли

І до школи знов прийшли.





VІІ. Закріплення нових знань і вмінь.



1.

Робота з підручником ст.21-22.


2

Відповіді на запитання.



  • Назвіть теплові пояси.

  • Які пори року бувають у жаркому, помірних, холодних поясах?

  • Як розташовуються теплові пояси на Землі?

  • Що є умовними кордонами теплових поясів?


3.




4.

Робота контурною картою.

  • На контурній карті позначте теплові пояси різними кольорами ( жаркий – червоним кольором, помірні – зеленим,холодні – синім кольором.) Виділіть кордони між ними. Підпишіть екватор, Північний та Південний тропіки, Північне та Південне полярні кола.

Робота в зошитах.

Замалюйте в зошит мал.10 ст.21




VІІІ. Підсумок уроку.


  • Яку тему вивчали?

  • Що сьогодні корисного для себе ви дізналися на уроці?

  • Як змінюється кількість сонячного тепла, яке отримує поверхня Землі, від екватора до полюсів?

  • У якому тепловому поясі розташована Україна?


ІX. Домашнє завдання

Опрацювати текст в підручнику ст18-19.

Відповідати на запитання.


2