Урок № 25


6 клас

Тема.

Гори. Частини гори: підніжжя, схили, вершина (пік). Різниця гір за висотою (низькі, середні, високі).

Практична робота № 8. Вправи на визначення за умовними кольорами форм земної поверхні на фізичної карті України (без орієнтування на конкретні назви).


Мета.


Навчальна:

Формувати поняття «гори», ознайомити з частинами гори, вчити розрізняти гори за висотою.

Розвиваюча:

Розвивати практичні вміння визначати гори за умовними кольорами на фізичній карті.

Виховна:

Виховувати інтерес до пізнання природи Землі.

Корекційна:

Корегувати осанку учнів під час уроку.

Тип уроку:

Комбінований.

Обладнання:

Фізична карта України, атласи, підручники, зошити.


Епіграф до уроку:

«Світ, що нас оточує – це світ географії, тож давайте його пізнавати!»


Хід уроку

І. Організаційний момент.

1.

Станьте рівно, посміхніться,

До гостей ви поверніться.

З добрим днем всіх привітайте

І за парти посідайте.

2.

Перевірка підготовки учнів до заняття

3.

Перевірка підготовки класного приміщення до заняття

4.

Побажання успіху на уроці.


ІІ. Нервово психологічна підготовка учнів до уроку.

Підсумок фенологічних спостережень.

-

Яка надворі пора року?

-

Який місяць, день число?

-

Яким сьогодні є стан неба?

-

Чи є надворі опади?

-

Чи є на вулиці вітер?

-

Яка погода переважала протягом тижня?


ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

Усне опитування.

  • Дайте визначення поняття «яр».

  • Як яри утворюються?

  • Назвіть складові частини яру.

  • Яку шкоду приносять яри?

  • Як люди ведуть боротьбу з утворенням ярів?


ІV. Повідомлення теми і мети уроку.


V. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь учителя .

Ділянки земної поверхні, що підняті вище 600 м над рівн моря, називаються горами.

Гора, як і горб, має вершину, схили та підніжжя .

Схили гір бувають пологі й круті, а вершини — гострі, заокругленні та плоскі.


Схема гори:

1 — підніжжя; 2 — ґрунт; 3 — пологий схил; 4 — вершина; 5 — крутий схил


Поодинокі гори трапляються рідко. Частіше гори простяга­ються на багато кілометрів.

На схилах гір ростуть ліси, є луки.

Гори бувають такі високі, а їхні схили такі круті, що схо­дження до вершини може тривати кілька днів. Вершини висо­ких гір здіймаються аж за хмари.

На найвищих гірських вер­шинах лежить сніг навіть улітку.

За віком гори бувають молоді та старі. Кримські гори та Українські Карпати що підносяться на території України, належать до молодих — вони не дуже високі.

На карті гори позначають коричневим кольором.


VІ. Фізкультхвилинка.


VІІ. Закріплення нових знань і вмінь.

1.

Робота з підручником ст.44-45

2

Відповіді на запитання.


  • Дайте визначення поняття «гори».

  • Яку будову мають гори?

  • Назвіть гори України.

3.



4.

Робота в зошитах.

  • Випишіть у зошити визначення гори.

  • Намалюйте в зошиті схему гори. Підпишіть її частини.

Практична робота № 8. Вправи на визначення за умовними кольорами форм земної поверхні на фізичної карті України (без орієнтування на конкретні назви).




VІІІ. Підсумок уроку.


  • Яку тему вивчали?

  • Що сьогодні корисного для себе ви дізналися на уроці?


ІX. Домашнє завдання

Опрацювати текст в підручнику ст. 44-45

Відповідати на запитання.


2