Урок 10

6 клас

Тема.

Особиста гігієна.

Складові особистої гігієни. Догляд за шкірою. Практична робота№2. Вибір засобів індивідуальної гігієни.

Мета.


Навчальна:

Розширити знання учнів про особисту гігієну, ознайомити із складовими особистої гігієни, вчити доглядати за шкірою.

Розвиваюча:

Формувати практичні вміння правильно вибирати предмети і засоби індивідуальної гігієни.

Виховна:

Виховання бажання виконувати правила особистої гігієни.

Корекційна:

Корегувати осанку та мовлення.

Тип уроку:

Засвоєння нових знань.

Обладнання:

Зошити, підручники, деякі предмети і засоби гігієни.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

1.

Всі за парти ми сідаємо,

До роботи приступаємо.

Щоб помилок уникати,

Треба пильність розвивати.

2.

Перевірка підготовки учнів до заняття.


3.

Перевірка підготовки класного приміщення до заняття.

4.

Побажання успіху на уроці.(Створення позитивного настрою.)



ІІ. Нервово психологічна підготовка учнів до уроку

a) «Розтирання вушних раковин і пальців рук»

Мета: активізує всі системи організму.

Розігріти руки, потираючи їх, помасажувати мочки вух, потім всю вушну раковину. Наприкінці вправи розтерти вуха долонями.

б) «Ледачі вісімки»

Мета: активізувати структури, що забезпечують запам'ятовування, підвищення стійкості уваги.

Намалювати в повітрі в горизонтальній площині цифру вісім по три рази: спочатку однією рукою, потім - другий, потім - відразу обома руками.


ІІІ. Повідомлення теми і завдань урок


ІV. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь учителя.

У давньогрецькій міфології Гігієя — богиня здоров’я. На зобра­женнях богиню обвиває змія, як символ мудрості, святості та чистоти. Змія кусає того, хто порушує закони Гігієї.

Особиста гігієна — це додержання вимог і правил заради збере­ження власного здоров’я і працездатності. Вона спрямована на про­філактику хвороб, створення сприятливих умов для життя і гарного самопочуття.

Основними складовими особистої гігієни є догляд за чистотою шкіри, волосся та за порожниною рота. Важлива також гігієна одягу, взуття і помешкання.


Щоб мати охайний вигляд, ти з дитинства щодня миєш руки, чистиш зуби, приймаєш душ, змінюєш натільну білизну.

У підлітковому віці потові залози функціонують активніше, ніж у дитинстві.

Шкіра швидше забруднюється, створюються сприятливі умови для розмноження бактерій, знижуються захисні властивості шкіри, може з’явитися неприємний запах, зокрема під пахвами.

Щоб уникнути проблем, пов’язаних із забрудненням і захворюваннями шкіри, треба додержуватися навичок особистої гігієни.

Навички особистої гігієни

Засоби і предмети догляду

Догляд за шкірою тіла. Щодня приймати душ. Намилюватися і витиратися після миття згори донизу: спочатку обличчя, руки, тулуб, насамкінець ноги. Після миття одягати чисту білизну.


Мило, гель для душу, мочалка,піна для ванни, рушник.

Догляд за шкірою рук. Регулярно мити руки. Щоб захистити руки під час миття посуду, прання, прибирання помешкання, слід надягати гумові рукавички. Потім помити руки з милом і змастити кремом для рук.

Мило, гумові рукавички, крем для рук дитячий.

Догляд за обличчям. Щоб уникнути появи чорних цяток, прищів, жирного блиску, слід очищати шкіру обличчя щодня зранку та ввечері. Намагатися якомога менше доторкатися до обличчя руками протягом дня. Якщо виникають проблеми, то косметичні процедури порадить лікар - косметолог.

Лосьйон, ватні диски, крем захисний, палички для чищення вух, гігієнічна помада.

Догляд за ногами. Ноги мити щоденно перед сном прохолодною водою з милом. Після миття витирати окремим рушником, особливо ретельно – між пальцями. За потреби намастити ступні ніг кремом для ніг. Панчохи і шкарпетки міняти не рідше, ніж через день. Не користуватися чужим взуттям. У лазні, басейні, на пляжі взувати спеціальні капці. Якщо ноги дуже потіють, мити спочатку теплою, потім прохолодною водою з додаванням відвару кори дуба чи хвоща польового.

Пемза, рушник для ніг, крем для ніг, хвощ, кора дуба.

Догляд за нігтями. Обрізати і чистити нігті, зрізати задирки. Нігті на руках потрібно стригти раз на тиждень, роблячи напівкруглий край, на ногах – раз на 3-4 тижні, роблячи прямий зріз. Інструменти мають бути чисті. Підліткам не слід зрізати шкіру навколо нігтя, користуватися грубою пилочкою.

Манікюрні ножиці, пилочка.

Догляд за волоссям. Ретельно розчісувати волосся кілька разів на тиждень. Дуже сальне волосся можна мити щодня, сухе - раз чи двічі на тиждень. Якщо з’являється лупа, волосся втрачає блиск, стає ламким і сухим, за порадою слід звернутися до лікаря - дерматолога чи до косметолога.

Шампунь,гребінець,щітка, шапочка для волосся



V. Фізкультхвилинка.


Оздоровчий прийом цигун «Постукування зубами»

Зробити 24 легких постукування передніми нижніми зубами по верхніх, після чого виконати стільки ж постукувань жувальними зубами.

Вправа сприяє зміцненню зубів, допомагає концентрувати увагу.


VІ. Закріплення нових знань і вмінь.


  1. Робота за підручником, с.42-43

  2. Відповіді на запитання.

  • Назвіть основні складові особистої гігієни.

  • Чому засоби гігієни слід добирати індивідуально?

  • Чому шкарпетки і взуття завжди мають бути чистими і сухими?

  • Назвіть засоби догляду за шкірою тіла.

  • Назвіть засоби догляду за шкірою рук.

  • Назвіть засоби догляду за обличчям.

  • Назвіть засоби догляду за ногами.

  • Назвіть засоби догляду за нігтями.

  • Назвіть засоби догляду за волоссям.

3.Практична робота№2. Вибір засобів індивідуальної гігієни.


VІІ. Підсумок уроку.

- Чи сподобався вам урок?

– Що нового ви дізнались на уроці?

– Що нам треба завжди пам’ятати?


VІІІ. Домашнє завдання

Опрацювати ст.42-43.



ІХ. Релаксація

«Я — частина Всесвіту»

Учні заплющують очі і подумки повторюють слова за вчителем:

«Я молода, красива, сильна, витривала людина.

Я спокійний і врівноважений.

Я світлий і радісний.

Я - частина Всесвіту.

Я допомагаю людям, допомагають мені.

Я поважаю й шаную батьків.

Я вдячний їм за те, що подарували мені життя.

Я завжди любитиму тата й маму.

Я - найкращий для них, а вони найкращі для мене!

Я ціную кожну хвилину свого життя.

Я бажаю всім живим істотам на Землі любові, мира й злагоди».


На цьому ми завершуємо наш урок.

3