Урок №32 | 5 клас ЗПР | Тема. | Практична робота: «Моделювання ситуації спілкування з однолітками та друзями». |
Мета. | |
Навчальна: | Формувати в учнів уявлення про толерантне спілкування з однолітками та друзями. |
Розвиваюча: | Розвивати вміння відстоювати власні переконання, оцінювати свої вчинки і приймати рішення відносно ситуації. |
Виховна: | Виховувати в учнів культуру спілкування з однолітками. |
Корекційна: | Корегувати осанку та мовлення учнів. |
Тип уроку: | Застосування знань і вмінь. |
Обладнання: | Презентація, зошити. |
Епіграф до уроку: | |
Хід уроку | ||
І. Організаційний момент. | ||
1. | Встали, дітки, всі рівненько Посміхнулися гарненько Настрій на урок взяли Й працювати почали. | |
2. |
| |
3. | Перевірка підготовки класного приміщення до заняття. | |
4. |
|
ІІ. Нервово психологічна підготовка учнів до уроку. | |
Підсумок фенологічних спостережень | |
- | Яка надворі пора року? |
- | Який місяць, день число? |
- | Яким сьогодні є стан неба? |
- | Чи є надворі опади? |
- | Чи є на вулиці вітер? |
- | Яка погода переважала протягом тижня? |
ІІІ.. Повідомлення теми і мети уроку |
ІV. Практична робота.
1.На шкільну дискотеку хлопчики і дівчатка принесли кілька різних за стилем музичних записів. Одні хотіли танцювати реп, інші - диско. Вечірка зривалася. Вчителі дали 5 хвилин, щоб діти домовилися. Інакше дискотеку припинять. Використовуючи правила культури спілкування, знання про толерантність, запропонуй вихід із цієї ситуації.
2.Сергійко розповідає про новенького, якому придумали прізвисько. Сергійкові хлопчик сподобався, і він просить поради, як їм потоваришувати. Запропонуй, що робити Сергійкові та як поводитися новенькому в класі.
3.Щодня батьки дають тобі 2 гривні на булочку. Це помітив семикласник Петро. Він попросив позичити гроші до завтра. Наступного дня сказав, що забув, і попросив іще. Так повторювалось весь тиждень. Який вихід із ситуації ти бачиш?
4.Оленка щодня старанно готується до уроків. Даринка тричі просила у подруги зошит із виконаними домашніми завданнями, а потім брала його з парти без дозволу. Вчителька помітила однакові роботи, записала зауваження обом дівчаткам у щоденники. Через кілька днів Даринка звернулася до Оленки з тим самим проханням. Що робити Оленці?
|
VІ. Фізкультхвилинка |
Щось втомились ми сидіти, Треба трохи відпочити. Руки вгору, руки вниз, На сусіда подивись. Руки ззаду покладемо, Головою поведемо! Руки вгору, руки в боки – І зроби чотири скоки. Дружно всі присядемо І за парти сядемо |
VІІ. Закріплення нових знань і вмінь. |
VІІІ. Підсумок уроку. |
- Яку тему вивчали? - Чим збагатили свої знання? Питання до класу. |
IX. Домашнє завдання.
|