ЗІНЬКІВСЬКА РАЙОННА СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ














Відкрите заняття

на тему:

«Петриківський розпис.

Малювання калини»


(Художня студія «Первоцвіт»)











Зіньківська районна станція юних техніків,

керівник гуртка

Ландик Майя Іванівна







Зіньків-2018

Тема: Петриківський розпис. Малювання калини.

Мета: закріплення навичок роботи із гуашшю; активізація творчої активності дітей; розвиток навичок малювання квіткових композицій; ознайомлення з елементами петриківського розпису; розвивати дрібну моторику рук, уяву, фантазію, образне мислення, окомір; формувати естетичний смак; виховувати акуратність; активізу­вати творчу ініціативу учнів.

Матеріально-технічне забезпечення: Кольорова гуаш, пензлики, аркуші паперу, зоровий ряд із зображеннями квіткових композицій, вологі серветки

Тип заняття: практичний.

Хід заняття

І. Організаційний момент

1) Привітання та перевірка присутніх

2) Перевірка готовності учнів до заняття

ІІ. Постановка теми та мети заняття

Сьогодні у нас тема малювання калини у Петриківському розписі.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Петриківський розпис — це не тільки яскраво, сонячно, красиво, але ще й дуже модно.

Сьогодні етнічні мотиви надзвичайно популярні в декорі предметів побуту та одягу. Тож якщо хочеш бути в тренді, без володіння технікою унікального розпису українського села Петриківка не обійтися.

Цей унікальний український орнамент активно використовують в архітектурі та дизайні. Якщо колись петриківський розпис можна було побачити лише на стінах сільських хат або ж на печі, то сьогодні він став незвичайною прикрасою в інтер’єрі сучасних квартир, кафе й ресторанів.

а

ІV. Ознайомлення з новим матеріалом

Розповідь вчителя

Щоби створити візерунок у техніці петриківського розпису, необхідно опанувати чотири типи мазків, традиційно названих «гребінець», «зернятко», «горішок», «перехідний мазок», які ми з вами вже опанували.

А сьогодні ми будемо опановувати малювання грона калини за допомогою наших рук, а саме кінчиками пальців.

V. Практична робота. Фізкультхвилинка

(Фізкультхвилинка виконується після певного етапу практичної роботи)

Перегляд зорового ряду із зображеннями квіткових композицій із елементами «калини».

Учитель допомагає учням проаналізувати правильність виконання композиції малюнку та випра­вити помилки, а також надає індивідуальну допомогу.

VІ. Аналіз робіт та підбиття підсумків

Демонстрація та перегляд дитячих робіт з коментарями.

- Що нового ми сьогодні навчились?

- Чи під час даної роботи виникали у вас якісь труднощі?