Тема: Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення. Поняття про слайдові та потокові презентації. Огляд програмних і технічних засобів, призначених для створення і демонстрації презентацій.Створення презентації .
Мета:
навчальна: : повторити вивчене в 9 класі; повторити правила техніки безпеки в комп’ютерному класі; ознайомити учнів з поняттям презентації та комп’ютерної презентації, їх призначенням, слайдові та потокові презентації; оглянути програмні та технічні засоби, призначених для створення і демонстрації презентацій; навчити учнів створювати презентації різними способами, зберігати та відкривати створені презентації;
розвивальна: сприяти всебічному розвитку особистості; розвивати практичні вміння та навички учнів щодо наочного представлення інформації за допомогою комп’ютера;
виховна: виховувати інформайційно - освічену людину, свідоме ставлення до формування інформаційної та комунікативної компетенції.
Обладнання
різнокольорові картки для гри «Райдуга», програма Power Point, картки з інструкціями до навчальної практичної роботи, картки із зображенням руки.
Тип уроку
Урок вивчення й закріплення нових знань
Очікувані результати
Учні повині:
пояснювати:
• поняття та призначення комп’ютерних презентацій;
порівнювати:
• властивості слайдових та потокових презентацій;
описувати:
• призначення й можливості технічних засобів, призначених для показу презентацій (проекторів, інтерактивних дошок);
• призначення й можливості програмних засобів, призначених для створення презентацій;
вміти:
• створювати презентацію за допомогою майстра, з шаблону, на базі іншої презентації та з пустих слайдів;
• розробляти структуру презентації.
Хід уроку
Організаційний момент. (2 хв.)
перевірка присутності учнів;
перевірка готовності учнів до уроку.
Актуалізація (3 хв.)
Експрес-повторення)
1. Які редактори та їх можливості ми вивчили на уроках у 9 класі?(графічного, текстового).
2.Які існують традиційні форми подання інформації?(графічна, текстова).
3.Назвіть види інформації які ви знаєте?(звукова, відео, анімація…)
4.Чи можна поєднати різні види інформації? Яким чином це можна зробити?(заслуховування і обговорення відповідей дітей)
5.Методична вправа «Райдуга». Учні поділяються на групи. Кожна група отримує завдання: згадати, чого навчились у 9 класі з тем (кожна тема на окремому кольоровому папірцю) «Інформація. Інформаційні процеси та системи», «Апаратне забезпечення інформаційних систем», «Системне програмне забезпечення», «Службове програмне забезпечення», «Комп’ютерні мережі», «Основи роботи з текстовою інформацією», «Комп’ютерна графіка».
Наприклад: До теми «Службове програмне забезпечення» учні записують
- стискати, архівувати та розархівувати дані;
- працювати з архіваторами;
- записувати інформацію на оптичні носії;
- захищати комп’ютер від вірусів;
- класифікувати віруси;
- тощо.
Мотивація вивчення нового матеріалу. (3 хв.)
Учитель. Сьогодні до уроку двоє ваших однокласників підготували повідомлення. Послухаємо їх.
Дослідження серед учнів нашої школи на тему “Найзручніша та найбільш практична комп’ютерна миша для роботи за комп’ютером вдома” показали, що: 5% учнів вдома користуються “кульковими” мишками, 8% використовують безпровідні мишки, останні використовують оптичні. З тих, хто користується “кульковими” заявили, що 60% з них вважають за недолік – часте забруднення. Їм доводиться прочищати ролики і кульку. 10% учнів бажають користуватися безпровідними мишками, але не дозволяють кошти.
На минулому тижні у нас в школі пройшов черговий етап першості школи з тенісу серед старшокласників. Наша команда виграла з рахунком 5:2. Як показує таблиця результатів, якщо команда нашого класу виграє ще два матчі, то стане лідером.
Учитель. Ви прослухали повідомлення, але чи цікаво вам було слухати, чи все ви зрозуміли, чи вловили суть повідомлень? (Прогнозована відповідь: ні)
Учитель. Ви помітили, що дуже важко на слух сприймати учителя, особливо якщо він повідомляє знання раніше вам не відомі, і ви навіть не уявляєте який вигляд має все, про що говориться. Вам дуже важко зрозуміти учителя, один одного без ілюстрації, планів, схем, рисунків чи жестів.
ІІІ. Постановка цілей і задач(3 хв.)
З появою програм комп’ютерної графіки і анімації можна створювати плакати, схеми, рисунки, креслення, відеоматеріали. Ми сьогодні на уроці познайомимося з однією з програм, які допомагають наочно представляти вивчені об’єкти чи явища. Це програма комп’ютерних презентацій PowerPoint. Взагалі, ця програма використовується в різних областях людської діяльності. Наприклад, супроводження доповіді на семінарі, конференції; рекламування товарів на виставках і т.п.
Історична довідка.
Ідея PowerPoint з’явилась у Боба Гаскінса (Bob Gaskins), студента університету Берклі, який вирішив, що настає сторіччя графічних інтерактивних матеріалів. У 1984 році Гаскінс приєднався до Forethought і винайняв програміста Денніса Остіна (Dennis Austin). Боб і Денніс об’єднали свої зусилля і створили програму Presenter. Денніс створив оригінальну версію програми разом з Томом Рудкіним (Tom Rudkin). Пізніше Боб вирішив змінити ім´я програми Presenter на PowerPoint, яке і стало назвою кінцевого продукта.
У 1987 р. вийшов PowerPoint 1.0 для Apple Macintosh. Він працював у чорно-білому кольорі, але незабаром з’явилися кольорові Macintosh і нові версії PowerPoint не змусили себе чекати. Наприкінці 1987 р. Forethought та її продукт купила компанія Microsoft за 14 млн доларів і у 1990 р. вийшла версія для Windows. З 1990 р. PowerPoint стала невід´ємною частиною в стандартному наборі програм Microsoft Office, що дозволило PowerPoint стати найбільш поширеною в усьому світі програмою для створення презентацій.
ІV. Вивчення нового матеріалу. (15 хв.)
Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення.
Слово «презентація» походить від латинського «prezentation», що означає передаю, вручаю. Отже, презентація — це представлення.
Комп'ютерна презентація — це набір кольорових карток-слайдів спеціального формату з лаконічною інформацією на певну тему, тобто зручний інструмент, за допомогою якого можна наочно і в інтерактивній формі донести до глядача інформацію.
На слайдах можна розміщувати тексти, малюнки, діаграми, автофігури та будь-яку іншу графічну інформацію. Щоб оживити показ створених слайдів, можна додати, ефекти анімації та звукові ефекти, озвучувати слайди тощо. Через комп'ютерну презентацію можна представляти різні навчальні проекти, науково-дослідницькі роботи з МАН, розкривати теми з будь-яких навчальних предметів, дослідження, реклами, створювати й демонструвати навчальні та довідкові слайд-фільми, висвітлювати роботу класу, гуртків, цікавих захоплень, демонструвати колекції, спортивні досягнення тощо.
Для створення і демонстрації комп'ютерної презентації призначена програма Місrosoft РоwerРоіnt, яка входить до пакета Місrosoft Office для ОС Windows.
В школах за допомогою презентацій можна створювати і демонструвати навчальні і довідникові слайд-фільми, розповідати про роботу гуртків, клубів, наукових товарист, демонструвати колекції та спортивні досягнення, висловити свою думку щодо вивченої теми.
Створені презентації можуть містити текст, фотознімки, діаграми, малюнки, комп’ютерну анімацію процесів та явищ, звуковий супровід, автофігури, діаграми тощо. У процесі створення презентації потрібно проявити себе як сценарист, режисер, художник і вимогливий глядач.
В процесі створення презентації потрібно проявити себе як сценариста, режисера, художника і вимогливого глядача. Якість презентації залежатиме від вашої творчості та від художніх та естетичних смаків.
За допомогою Power Point можна створювати зображення на екрані, до яких ефективно внесені кольоровий текст та ілюстрації, графіки, таблиці й ролики, а також переходи від одного зображення до другого аналогічно до слайд-шоу; можна анімувати текст та ілюстрації на екрані, а також додавати звукові ефекти та дикторський текст. Також матеріали презентації можна роздрукувати для їх подачі під час проведення презентації.
Сфери використання комп’ютерних презентацій:
Рекламування товарів, послуг;
Супровід виступів, демонстрація ідей;
Створення фотоальбомів;
Наочне подання навчальних матеріалів;
Контроль знань;
Керування навчально-пізнавальною діяльністю учнів тощо.
Огляд програмних і технічних засобів, призначених для створення і демонстрації презентацій.
Існують різні інструментальні програми, які працюють під керуванням операційної системиWindows та використовуються для створення презентацій. Зокрема програми CorelPresentations, Macromedia Flash тощо. Найпопулярнішою з них сьогодні вважається MicrosoftPowerPoint, яка входить до пакета прикладних програм Microsoft Office.
Засоби для демонстрації
Сьогодні для проведення презентацій зазвичай використовують комп’ютер із відповідним програмним забезпеченням, мультимедійний проектора екран або інтерактивну дошку.
Поняття про слайдові та потокові презентації
Створення презентації за допомогою:
- майстра автовмісту
- шаблонів оформлення .
- створення пустої презентації
- фотоальбом.
V.Закріплення нового матеріалу та формування навичок. (17 хв.)
1. Повторення правил техніки безпеки.
Опитування ланцюжком: учні по черзі озвучують правила техніки безпеки при роботі з комп’ютером.
2. Інструкція до навчальної практичної роботи.
1) Ввімкнути комп’ютер.
2) Відкрити програму створення презентацій Power Point: Пуск – Все программы - Microsoft Office - Microsoft Office Power Point 2007.
3) Створити презентацію способом
- створенням пустої презентації
Файл – Создать – Новая презентация – вибрати макет оформлення слайда – оформити слайд.
4) Закрити програму Power Point.
5) Закрити всі вікна. Вимкнути комп’ютер.
V. Підведення підсумків.
1. «Незакінчене речення».
2.Аналіз роботи учнів на уроці. Виставляння балів.
VІ. Домашнє завдання. (2 хв.)
1.Опрацювати с.