Інтегроване заняття

(Сенсорний розвиток + ліплення)

Тема: Годівничка для птахів Д/гра Великий чи маленький.

Мета: розвивати увагу, дрібну моторику пальців рук; виховувати дбайливе ставлення до птахів узимку. Учити дітей розрізняти поняття за кількістю “багато”, “один”; продовжувати формувати уявлення про різну величину предметів, визначаючи розмір “великий”, “маленький”, учити дітей прийомам підщипування шматочків пластиліну від цілого і приліплювати його на аркуш паперу.

Матеріал: ілюстрація “Годівничка для птахів”, силуети птахів (синичка, горобчик, голуб), аркуш паперу А5 на якому зображені птахи біля годівнички (на кожну дитину), пластилін жовтого кольору, дощечка для ліплення.

Хід заняття:

1. Сюрпризний момент.

У гості до дітей прилетіли птахи (ворона, синичка, снігур, горобчик).

Вихователь: Дітки, подивіться, до нас прилетіло багато птахів.

- Іринко, які птахи до нас прилетіли? (Ворона, горобчик, синичка, снігур).

Вихователь: Діти, подивіться, який різний вигляд мають птахи.

2. Дидактична гра Великий чи маленький.

Вихователь: Діти, подивіться, який різний вигляд мають птахи (звертає увагу дітей на вигляд птахів), ось голуб – він великий, а горобчик – маленький.

Горобчик – маленький хлопчик,

По дворах стрибає, крихти збирає. (Показує горобчика)

Ходить голуб на подвір'ї,

Розпустив біленьке пір'я,

Над садком літав,

До нас в гості завітав. (Показує голуба).

- Назарчик, яка із пташок велика? (Голуб).

- Софійка, яка із пташок маленька? (Горобчик).

3. Рухлива гра Горобчики та автомобіль”.

Діти - «пташки» сідають на стільчики - «гніздечка».

Вихователь:

Ось горобчики літають,

Швидко крильцями махають.

(Діти бігають по всій групі).

Полетіли, полетіли,

На доріжку тихо сіли.

(Діти присідають).

Швидко мчить автомобіль:

Бі-бі-бі, бі-бі-бі!

Відлітайте до гніздечок:

Бі-бі-бі, бі-бі-бі!

(За сигналом Бі-бі-бі, бі-бі-бі! (або: Автомобіль) діти повертаються у свої гніздечка).

4. Розгляд ілюстрації “Годівничка для птахів”.

Вихователь: Дітки, подивіться на ілюстрацію (Показує на картину).

- Єгор, куди прилетіли птахи? (До годівнички). Молодець!

- Настя, до годівнички прилетіла одна пташка чи багато? (Багато)! Так. До годівнички прилетіло багато птахів!

- Софійка, які птахи прилетіли до годівнички? (Голуб, синичка, горобчик).

- Валерія, навіщо птахи прилетіли до годівнички? (Щоб поїсти зерняток). Так! Птахи прилетіли до годівнички, щоб поїсти зерняток, тому що навколо все вкрите снігом і їм нічого їсти.

- Вікуся, у годівничці є зернятка? (Немає). Так! Годівничка пуста і птахам нічого їсти. Давайте разом з вами насипимо зерняток у годівничку, щоб птахам було що їсти.

5. Зображувальна діяльність Зернятка для пташок.

Вихователь: У нас на столиках є малюнок, на якому зображена годівничка із птахами, але зерняток у годівничці немає і птахи сумують. Давайте кожен з вас насипле зерняток у годівничку для птахів. У нас є великий шматок пластиліну. Нам потрібно від нього відщипувати маленькі шматочки і приліплювати їх у годівничку для птахів. (Вихователь показує дітям послідовність виконання роботи).

6. Пальчикова вправа.

Ось пташина прилетіла

І на деревце присіла.

(Ритмічно похитують долонями, пальці розставлені).

В неї гострий дзьобик є,

Пташка дзьобиком клює

(Пальчики правої руки складають у пучки, імітуючи пташиний дзьоб).

Горобину і пшонце,

І пшеничку і сальце,

Муху і малу комашку,

А іще насіння це.

(Почергово торкаються дзьобиком кожного пальця спочатку на лівій, а потім (пучкою лівої руки) на правій руці).

7. Самостійна діяльність дітей.

(Діти під спокійну музику насипаютьзернятка” у годівничку, вихователь за потребою допомагає дітям. В кінці вихователь хвалить дітей за виконану роботу).

8. Підсумок заняття.

З птахами пограли.

Всіх нагодували.

Не сумуйте без нас,

Бо прощатися час.

На прогулянку діти беруть зернятка і насипають їх у годівничку для птахів.