Тема. Поняття текстового документа, його об’єктів. Текстовий процесор, його призначення

Цілі:

  • навчальна: сформувати поняття про текстовий документ, текстовий процесор; формувати вміння і навички роботи в середовищі текстового процесора;

  • розвивальна: розвивати інтерес до інформатики;

  • виховна: виховувати культуру споживача ПК.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу



Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація, проектор програма Microsoft Word.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання

  • перевірка присутніх

  • перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Формування мети й завдань уроку

ІІI. Мотивація навчальної діяльності

IV. Вивчення нового матеріалу.

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується проектор)

Текстовий документ – документ, який складається з текстових об’єктів (символів, слів, абзаців) та, можливо, інших об’єктів (графічних, мультимедійних тощо).

Для створення й опрацювання текстових документів використовують спеціальні програми – текстові редактори і текстові процесори.

Текстові редактори призначені для опрацювання документів, які містять лише звичайний текст.

Текстові процесори використовуються для роботи з документами, які містять, крім тексту, й інші об’єкти.

Текстовий процесор – програма, призначена для створення й опрацювання текстових документів.

Текстові редактори використовують не лише у комп’ютерах, але й у мобільних телефонах.

Cеред текстових процесорів найбільш пошире­ний Microsoft Word (версії 2003, 2007, 2010).

У середовищі текстового процесора над текстовим документом та його об’єктами можна виконувати такі операції:

  • введення тексту — введення тексту з використанням клавіа­тури;

  • редагування тексту — виправлення помилок, видалення, пере­міщення, копіювання, вставка символів, слів, абзаців, рядків та інше;

  • форматування тексту — встановлення кольорів для тексту, ви­рівнювання абзаців, зміна орієнтації аркуша тощо;

  • вставляння об'єктів — додавання до документа рисунків, фор­мул, діаграм, схем тощо;

  • друкування документа — на папері;

  • робота з файлами — створення, збереження, відкриття текстового документа та інше.

V. Фізкультхвилинка

VI. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях

Практичне завдання. Робота за комп’ютером

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

  2. Інструктаж учителя.

  3. Практична робота за комп’ютерами.

  4. Вправи для очей.

VIІ. Підсумки урок.

Рефлексія

— Чи задоволені ви своєю роботою?

— З яким настроєм ви працювали на уроці?

— Що вам запам’яталось на уроці?

— Де вам стануть у пригоді набуті знання?

VІІI. Домашнє завдання.

Опрацювати конспект уроку.

ІХ Оцінювання роботи учнів.