Дослід . Поняття про хімічну реакцію

Опис документу:
Одне з найважливіших понять у сьомому класі — поняття про хімічну реакцію як процес, під час якого речовини реагують одна з одною з утворенням нових речовин. Пропонований дослід дає змогу учням чітко бачити й розуміти, що властивості речовин, які прореагували, відрізняються від властивостей речовин, отриманих у результаті реакції.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Дослід 1. Поняття про хімічну реакцію

 

Одне з найважливіших понять у сьомому класі — поняття про хімічну реакцію як процес, під час якого речовини реагують одна з одною з утворенням нових речовин. Пропонований дослід дає змогу учням чітко бачити й розуміти, що властивості речовин, які прореагували, відрізняються від властивостей речовин, отриманих у результаті реакції.

 

Для досліду потрібні сірка елементарна й порошок якогось металу: заліза (краще використовувати порошок заліза, відновлений воднем) чи алюмінію. Сірку ретельно подрібнюємо у ступці. Далі змішуємо порошки сірки й металів. Якщо для досліду берете залізо, змішайте реагенти у співвідношенні 1:1. Якщо використовуєте алюміній, співвідношення алюмінію й сірки — 2:3. Суміш перемішайте, висипте на металевий лист і підпаліть із допомогою дерев’яної скибки. Якщо суміш не вдається запалити в такий спосіб, додайте до суміші трохи подрібненого уротропіну (сухе пальне), і це спричинить займання й реакційної суміші.

 

Горіння суміші супроводжується яскравим сліпучим полум’ям з великою кількістю іскор. Учні мають змогу порівняти властивості речовин до й після реакції. Якщо ви використовуєте суміш заліза й сірки, можете акцентувати увагу на тому, що залізо притягується до магніту, тобто до початку досліду це проста механічна суміш. Після реакції залізо магнітом не притягується, отже, відбулося його перетворення. За можливості проведіть дослід у витяжній шафі.

 

Сірку можна придбати в магазинах із садівництва, вона міститься в сірчистій шашці, з допомогою якої проводять дезінфекцію господарських приміщень тощо. Порошок алюмінію можна придбати в будівельному магазині як срібну фарбу.

 

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Як підготувати успішну особистість: евристичні технології в освітньому процесі»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн