Дошкілля - методичні матеріали

Дошкіллям визначається період розвитку дитини до початку її навчання в школі. Здебільшого маються на увазі діти віком від 2х до 7ми років.

Саме від цього періоду залежить, як в подальшому формуватиметься дитина, як вона буде навчатися в школі, чи будуть у неї проблеми, яка буде в неї поведінка тощо. Так, кожна дитина унікальна, ще з народження в неї є свої власні особливості, проте і для кожного віку є характерними загальні особливості розвитку, в залежності від відхилень яких і визначаються напрямки індивідуалізованого розвитку дитини.

В період дошкілля батьки, вихователі ДНЗ та інших структур, які відвідуватиме дитина, мають спрямувати свою діяльність на всебічний розвиток малюків, а для цього необхідно створювати не тільки оптимальні програми занять, а і простір, в якому ці заняття проходитимуть. Тим паче, за новою освітньою парадигмою, ключові компетентності необхідно розвивати, починаючи з дошкільного віку.

Варто визначити основні освітні лінії, притримуючись яких, можна досягти гарного результату. Всі вони розраховані на різні вікові періоди, проте сама сутність їх від цього не змінюється. Це «дитина в соціумі», яка знайомить дітей з оточуючим світом культури, народом, духовно-моральними якостями, традиціями тощо. Ця лінія розвиває допитливість, бажання до пізнання нового. Лінія «дитина в природному довкіллі» показує світ природи, формує екологічну культуру. «Дитина у світі культури» знайомить із мистецтвом, трудовою діяльністю, художньою творчістю, що неабияк сприяє розвитку творчих здібностей та розкриттю талантів. Лінія «гра дитини», що проявляється через рольові, театралізовані, рухливі та інші ігри, які сприяють як фізичному, так і духовному розвитку, створенню та зміцненню міжособистісних зв'язків тощо. «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» формує уявлення про предмети, розвиває аналітичне мислення, пам'ять.

Велика роль приділяється мовленнєвому розвитку, який також має свою лінію. Тут метою є формування правильної вимови, збагачення словникового запасу, вміння формулювати думки та доречно їх висловлювати тощо.

Тобто в даному розділі ви можете знайти найрізноманітніші матеріали, присвячені гармонійному розвитку дітей дошкільного віку.

Пошук методичних матеріалів
26 168 матеріалів
Ритмічний мовленнєвий матеріал "Чистомовки"
Дошкілля
Інші методичні матеріали
10.07.2020
15
0
3
Заняття "Якщо добрий ти"
Дошкілля
Конспект
09.07.2020
19
0
1
Рухливі ігри з м"ячем для дітей дошкільного віку
Дошкілля
Інші методичні матеріали
09.07.2020
457
0
48
Таблиця (екологічна мнемотаблиця) "Джерело"
Дошкілля
Інші методичні матеріали
09.07.2020
38
0
7
Таблиця (екологічна мнемотаблиця) "Водичка"
Дошкілля
Інші методичні матеріали
09.07.2020
36
0
9
Таблиці (мнемотаблиці) "Екологічні прислів`я"
Дошкілля
Інші методичні матеріали
08.07.2020
26
0
10
26 168 матеріалів