Додатковий матеріал «Золота» і «срібна» річки»

Опис документу:
На початку XV ст. числені португальські море¬плавці прямували до берегів Африки на пошуки таємничої золотої річки, яка нібито впадає в Атлан¬тичний океан. У ті часи в Європі про неї було по¬ширено багато легенд. Та всі шукачі слави і золота поверталися додому ні з чим.Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

«Помилки» НА ГЕОГРАФІЧНИХ КАРТАХ

«Золота» і «срібна» річки

На початку XV ст. числені португальські море¬плавці прямували до берегів Африки на пошуки таємничої золотої річки, яка нібито впадає в Атлан¬тичний океан. У ті часи в Європі про неї було по¬ширено багато легенд. Та всі шукачі слави і золота поверталися додому ні з чим.

Найщасливішим серед своїх співвітчизників виявився капітан Більдайя. Під час свого плавання вздовж західного берега Африки він побачив гир¬ло якоїсь річки. На її березі у туарегів — жителів Сахари — капітан виміняв жменю піску з крупин¬ками золота. На цій підставі, повернувшись на бать¬ківщину, Більдайя повідомив, що він знайшов на¬решті «золоту річку» — Ріо-де-Оро.

Та незабаром виявилося, що мореплавець по¬милився: він прийняв за річку невелику вузьку за¬току. Так вона називається й нині. Кажуть, що на помилках учаться, але помилка із «золотою» річкою не навчила інших мореплавців — мрійників про золото й срібло. У 1515 р. іспанець Соліс, розшуку¬ючи протоку, якою можна було б вийти з Атлантич¬

ного океану в Тихий, натрапив неподалік від узбе¬режжя Південної Америки на прісну воду. Це свідчило про те, що десь поблизу в океан впадає

велика річка. На її розшуки у 1526 р. вирушив іспанський мореплавець Себастьян Кабот. Незаба¬

ром він досягнув, як йому здалося, широкого гирла велетенської річки. Подібно до Більдайї, він вимі¬няв у місцевого населення трохи благородного ме¬талу (цього разу — срібла), а відкриту ним річку назвав Ріо-де-Плата, тобто «срібна річка». Згодом виявилось, що Ла-Плата — всього лиш затока Ат¬лантичного океану, куди впадає велика річка Па¬рана. До того ж і срібло було не місцевого походжен-ня: індіанці відібрали його у португальської експедиції Гарсіна, що зайшла сюди з Перу.

Ця помилкова назва, подібно до попередньої, не

тільки не була виправлена, а й поширилась на ве¬лику прилеглу країну, названу Аргентиною. В пе¬рекладі з латинської — «срібна країна», хоч ніяких покладів срібла там так і не виявлено.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Сучасні проблеми адаптації та соціалізації особистості»
Левченко Вікторія Володимирівна
36 годин
590 грн