Додатковий матеріал «Зелені «корови»»

Опис документу:
У країнах Центральної і Південної Америки трапляються гаї невисоких дерев з блискучим тов¬стошкірим листям. Це галактодендрони. Плоди їх неїстівні, але дерево цінується за сік з надрізів у корі. Його вживають замість молока. Крім галакто- дендронів тут ростуть і інші «корови». Це так звана сорвейра, тобто «дерево-соска», що за «доїння» дає 2-4 л рослинного молока. Перед вживанням його розбавляють водою і кип’ятять.Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Зелені «корови»

У країнах Центральної і Південної Америки трапляються гаї невисоких дерев з блискучим тов¬стошкірим листям. Це галактодендрони. Плоди їх неїстівні, але дерево цінується за сік з надрізів у корі. Його вживають замість молока. Крім галакто- дендронів тут ростуть і інші «корови». Це так звана сорвейра, тобто «дерево-соска», що за «доїння» дає 2-4 л рослинного молока. Перед вживанням його розбавляють водою і кип’ятять.

«Цукеркове» дерево

Виявляється цукерки можуть рости... на дере¬вах. Дерева ці так і називаються «цукерковими», а по-науковому — ховенія солодка. Батьківщина хо- венії — Південна Америка. Ці дерева культивують¬ся і на Кавказькому узбережжі Чорного моря. Своїм зовнішнім виглядом вони схожі на липи. Навесні над їх квітами, багатими на нектар, густо рояться бджо¬ли. Плоди ховенії — дрібні сухі кульки завбільшки з горошину. Та їстівні не вони, а товсті соковиті гілочки-плодоніжки, на кінцях яких містяться ці кульки. Вони солодкі (47% цукру) і за смаком дуже нагадують ізюм. Якщо наприкінці осені таке дере¬во добре трусонути, «цукерки» падатимуть з нього цілими гронами. їх люблять збирати не тільки діти, а й дорослі. Кожне дерево може дати до 35 кг «цу¬керок». . і

Сухі подрібнені рожки-плодоніжки ховенії місцеві господарки додають у тісто для печива і бісквітів. З цукру ховенії виготовляють напій на зразок пива. Деревина «цукеркових» дерев дуже міцна, на Кавказі з неї виготовляють музичні інструменти і легкі гарні меблі.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розроблення і використання цифрового освітнього контенту в освітньому процесі Нової української школи »
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн