Додатковий матеріал ««Залізні» дерева»

Опис документу:
В тропіках та субтропіках є дерева, в яких де¬ревина міцна, як залізо. На півдні Азербайджану, у Талишських горах росте темір-агач, тобто «залі¬зне» дерево. Стовбур і гілля його незвичайного іржаво-коричневого кольору. Деревина дуже твер¬да, важка і, як залізо, швидко тоне у воді. Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

«Залізні» дерева

В тропіках та субтропіках є дерева, в яких де¬ревина міцна, як залізо. На півдні Азербайджану, у Талишських горах росте темір-агач, тобто «залі¬зне» дерево. Стовбур і гілля його незвичайного іржаво-коричневого кольору. Деревина дуже твер¬да, важка і, як залізо, швидко тоне у воді. Та най¬цікавішою особливістю цього дерева є те, що гілля та стовбури його зрощуються, утворюючи не прохідні зарості. Тому темір-агач використовують для спорудження альтанок і огорож, які з кожним роком міцнішають і не потребують ніякого ремон¬ту. Міцна деревина «залізного» дерева йде також на виготовлення човників для текстильних машин, деталей точних приладів та музичних інструментів. Природа обдарувала темір-агач ще однією незви¬чайною властивістю. Восени в Талишських лісах можна почути якусь дивну тріскотню. Це «стріляє» темір-агач. Його насіння розлітається з коробочок, що лускаються, на відстань до 18 м, ударяючись об листя і стовбури дерев.

Подібне дерево (правда, воно не «стріляє») рос¬те в південній частині Приморського краю Росії (Да¬лекий Схід). Називають його березою Шмідта, а місцева назва — «залізна береза». Вона у півтора раза міцніша за чавун. Якщо вистрелити у її сто¬вбур, то куля відлетить, не залишивши сліду. Зо¬внішньо це дерево відрізняється від звичайної білої берези тільки сірувато-білим відтінком кори. Дере¬вину «залізної» берези використовують для замі¬ни багатьох металевих виробів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
4
дн.
1
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!