Додатковий матеріал «Залишки колоніального минулого»

Опис документу:
Значна частина географічних назв — залишки колоніального минулого. Вони розповідають про сумне життя поневолених народів. Географічні на¬зви Африки, наприклад, розповідають про те, як протягом сотень років іноземні промисловці нещад¬но грабували і присвоювали величезні природні багатства цієї частини світу.Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Залишки колоніального минулого

Значна частина географічних назв — залишки колоніального минулого. Вони розповідають про сумне життя поневолених народів. Географічні на¬зви Африки, наприклад, розповідають про те, як протягом сотень років іноземні промисловці нещад¬но грабували і присвоювали величезні природні багатства цієї частини світу. Так, гучну назву «Вікторія» носять і славнозвісний водоспад на річці Замбезі, і найбільше озеро материка, хоч у них здавна була своя місцева назва. Присвячені вони англійській королеві Вікторії, що жила в період ко¬лоніальних загарбань.

Не був забутий і чоловік королеви принц Аль¬берт: його іменем названо одне з великих озер. Ім’я спадкоємця австро-угорського трону ерцгерцога Рудольфа носить ще одне місцеве озеро. Одна з най¬більших річок Південної Африки Оранжева нази¬вається так аж ніяк не за колір своєї води, а на честь Оранської королівської династії в Нідерландах, а острів Маврикій в Індійському океані названий на честь одного з цих королів. Ім’я колишнього анг¬лійського міністра колоній увічнилось у назві ве¬ликого міста Кімберлі, відомого розташованими по¬близу розробками алмазів. Місто Людеріц, що на узбережжі Атлантичного океану в пустині Наміб, названо ім’ям німецького купця — власника землі на південно-західному узбережжі Африки. Назва Родезії нагадує нам ті часи, коли в кінці XIX ст. цю велику територію Південної Африки захопили англійські колонізатори, очолювані авантюристом Сесилем Родсом. Народ колишньої Північної Ро¬дезії, здобувши незалежність, повернув цій тери¬торії її історичну назву — Замбія. Що ж до народу Південної Родезії, то він теж, кінець кінцем, повер¬нув своїй країні її справжню історичну назву — Зимбабве. До 1966 р. Кіншаса — столиця і найбіль¬ше місто республіки Заїр—називалась Леополь- двіль—за ім’ям бельгійського короля Леопольда II, який «приклав руку» у загарбанні цієї території в кінці XIX ст.

Народи африканських країн поступово стира¬ють з карт залишки ганебної колоніальної епохи. Мине час, і чужі місцевому населенню географічні назви можна буде знайти хіба що на історичних картах.

Безумовно, географічні назви подібного ганеб¬ного походження можна побачити і в деяких інших частинах світу, що перебували в колоніальному стані.

Ось, наприклад, на карті Австралії ще й нині існує назва Квінсленд, тобто «земля королеви». Так зветься один з найбільших і економічно розвине¬них штатів Австралійського Союзу, як згадка про колишню колоніальну залежність країни від Вели¬кобританії. А головне місто прилеглого до Австралії острова Тасманії зветься Хобарт. Засноване воно у 1803 р. і назване на честь міністра колоній Вели¬кобританії тих часів, що перетворив острів у місце заслання. За його розпорядженням було по-звіря¬чому знищено місцеве населення — тасманійці.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток особистості на всіх вікових етапах життя»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн