Додатковий матеріал «Волелюбний кетсаль»

Опис документу:
Кетсаль — один а найцікавіших птахів Цент¬ральної Америки. Завбільшки він як голуб, із золо- таво-зеленою спинкою й крилами, червоними грудьми і пухнастим чубчиком. Живе цей красивий птах на території невеличкої латиноамерикансь¬кої країни Гватемали, а також на півдні Мексіки. Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Волелюбний кетсаль

Кетсаль — один а найцікавіших птахів Цент¬ральної Америки. Завбільшки він як голуб, із золо- таво-зеленою спинкою й крилами, червоними грудьми і пухнастим чубчиком. Живе цей красивий птах на території невеличкої латиноамерикансь¬кої країни Гватемали, а також на півдні Мексіки. Ще в давнину місцеве населення вважало його свя¬щенним птахом, а пір’я, барвисте і розкішне, ціну¬валося дорожче від золота. Його дозволялося но¬сити як прикрасу лише вождям та жерцям. Не дарма слово кетсаль у перекладі з мови ацтеків оз¬начав — «прекрасний» або «дорогоцінний». Старо¬давні мисливці так скоротили кількість цих своє¬рідних птахів, що нині натрапити на них дуже важко. Славиться кетсаль не лише своєю красою. Це насамперед волелюбний птах. Розповідають, що якось один з президентів Гватемали, генерал Убі- ко, захотів помилуватись кетсалем, та коли клітку з птахом принесли в палац диктатора, всі побачи¬ли, що полонений — мертвий.

Кетсаль не може жити в неволі, тому він уособ¬лює для гватемальців любов до свободи. Як своєрі¬дний її символ, зображення волелюбного птаха прикрашало герб і державний прапор Гватемали. Грошову одиницю республіки було названо ім’ям птаха. Від нього походить назва другого за розмі¬рами міста країни Кетсальтенанго. Зрозуміло, що й сам кетсаль у Гватемалі під охороною закону.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток особистості на всіх вікових етапах життя»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн