Додатковий матеріал «Острів скарбів»

Опис документу:
«Острів скарбів» Роберта Льюїса Стівенсона...У Карибському морі, поблизу південного узбережжя Куби, розташована група невеликих островів, що належать цій країні. Найбільший з них Пінос. Якщо порівняти карту «Острова скарбів» з картою цього острова, то можна переконатися в деякій подібності їх обрисів. Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

«Острів скарбів»

«Острів скарбів» Роберта Льюїса Стівенсона...У Карибському морі, поблизу південного узбережжя Куби, розташована група невеликих островів, що належать цій країні. Найбільший з них Пінос. Якщо порівняти карту «Острова скарбів» з картою цього острова, то можна переконатися в деякій подібності їх обрисів. За своєю площею, що становить понад З тис. кв. км, Пінос більший, ніж карликова євро¬пейська держава Люксембург. Твердять, що саме на берегах цього острова й відбувалися події, які лягли в основу написання чудової книжки англійсь¬кого письменника.

Цікава історія цього острова. До відкриття Аме¬рики тут жило велике індіанське плем’я, яке зай¬малося сільським господарством і рибальством. Ісла де Пінос («острів смерек») — так назвали іспанці цей мальовничий край, відкритий у XV ст. Хрис- - тофором Колумбом, і по-хижацьки винищили лю¬дей, а також смерекові ліси — прикрасу острова. Переконавшись в тому, що на Піносі золота немає, вони залишили його. Розташований поблизу Юка- танської протоки, якою в ті часи йшли до Іспанії великі флотилії обважнілих від награбованих коштовностей галенонів, острів став притулком гра¬біжників, що чинили наскоки не лише на іспанські каравани, а й на великі торговельні міста Карибсь¬кого моря. На острові вони відпочивали після своїх кривавих справ, а часом закопували «до кращих часів» награбовані скарби. Місця таких схованок трималися в глибокій таємниці і позначалися на спеціальних, виготовлених в одному примірнику картах, подібних до тієї, що ненароком потрапила до рук Джіма Гопкінса та його друзів.

Не раз Іспанія намагалася розгромити піратсь¬ке кубло на Піносі, та це їй не вдавалося. Тільки в 1830 р. майже після 300-річного піратського пану¬вання острів знову перейшов до рук Іспанії. Коло¬нізатори збудували на Ісла де Піносі кілька фортець, що водночас були в’язницями. Отже, до лихої слави піратського гнізда додалася ще й похму¬ра слава острова-в’язниці.

Мало що змінилося й тоді, коли Іспанія втрати¬ла свої американські володіння, а острів Пінос увійшов до складу Куби. Хіба що на острові з’явилася велика кількість американських та інших авантюристів, які за старими засмальцьованими і пожовклими від часу картами марно розшукували скарби, заховані колись там піратами. За досить вірогідними відомостями в морських глибинах біля острова покояться кілька іспанських галеонів із скарбами на 15 млн. доларів. На відміну від сухо¬путних шукачів скарбів, морським пощастило. Одна з експедицій знайшла на затопленому галеоні багато старовинних срібних та золотих монет.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Українська мова у професійній діяльності державних службовців. Публічна комунікація»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн