Додатковий матеріал «Острів під псевдонімом»

Опис документу:
. Власне, Кіпр ніколи не звався Буяном, але він має кілька неофіційних назв. Найчастіше його називали островом Легенд. За одним з міфів цей мальовничий і багатий острів — місце народження богині кохання і вроди Афродіти. Недалеко від не¬великого міста Пафос, розташованого на західно¬му узбережжі острова, серед прибережного камін¬ня підноситься висока скеля...Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Острів під псевдонімом

Ви, звичайно, пам’ятаєте відомі рядки з чудової казки великого російського поета О. С. Пушкіна:

Мимо острова Буяна,

В царство славного Салтана...

Але, мабуть, вам і на думку не спадало, що, роз¬повідаючи свою казку, поет мав на увазі реально існуючий острів, а також певних історичних осіб.

Де ж знаходиться прообраз пушкінського ост¬рова Буяна і яка його справжня назва? У східній частині Середземного моря, поблизу берегів Азії, знаходиться досить великий острів Кіпр, тобто «мідний», названий так за значні поклади міді. Саме він і є островом Буяном.

Сюжет твору безумовно казковий, але деякі його герої взяті з життя. Поет майже не змінив їх в імен. Так, Салтан був вождем арабів султаном Са- ладином, який очолював боротьбу проти хресто¬носців. Що ж до царевича Гвідона, то ним був єру¬салимський король, французький хрестоносець князь Гвідо Лузіньян — ставленик відомого анг¬лійського короля Річарда Левове Серце (учасника третього хрестового походу). Сином султана Сала- дина Гвідон не був, і стосунки цих двох діячів на-вряд чи можна вважати за добросердечні. Та казка є казкою. Власне, Кіпр ніколи не звався Буяном, але він має кілька неофіційних назв. Найчастіше його називали островом Легенд. За одним з міфів цей мальовничий і багатий острів — місце народження богині кохання і вроди Афродіти. Недалеко від не¬великого міста Пафос, розташованого на західно¬му узбережжі острова, серед прибережного камін¬ня підноситься висока скеля. Набігаючи на неї, хвилі розсипаються, перетворюючись на білу піну... Саме тут, за легендою, і народилася з піни морсь¬кої чарівна богиня Афродіта, а письменники й по¬ети стали називати Кіпр островом Афродіти.

Цікава, але нелегка історія цього середземно¬морського острова. На географічній карті Кіпр за своєю формою нагадує гітару, що лежить у вели¬кому голубому футлярі Середземного моря.

Яких тільки загарбників не бачили гори й рівни¬ни острова Афродіти! Єгиптяни, сірійські воїни, візантійці, хрестоносці під проводом Річарда Лево¬вого Серця. Ще й досі по острову розсіяні, як пам’¬ятки тих часів, похмурі замки з вузькими щілина¬ми бійниць, де жили чужаки-хрестоносці, які зайняли острів.

Захоплюючі романи Вальтера Скотта потре¬бують істотних доповнень. Хоч Річард Левове Сер¬це навіть вінчався на острові Афродіти, ніхто тут не вважає його романтичним персонажем. Перебу¬вання цього «христового воїна» на Кіпрі пов’язано у пам’яті народній з розбоєм і війною.

На східному узбережжі Кіпра міститься його го¬ловний порт Фамагуста, що утопає в зелені садів та апельсинових гаїв. Тут завжди багато туристів, їх приваблюють руїни старовинного міста Саламі- са, заснованого, за переказами, ще героями Тро¬янської війни, і, особливо, обитель венеціанського мавра — Замок Отелло. Виявляється, вдова остан¬нього з правителів Кіпра (нащадків відомого Гвідо Лузіньяна) венеціанка Катарина Карнаро переда¬ла Кіпр у 1489 р. своєму місту. Так острів став ко¬лонією Венеціанської республіки. Невдовзі сюди одержав призначення полководець — негр Хрис- тофор Моро (прототип шекспірівського Отелло). Туреччина, що давно мріяла оволодіти островом, не гребуючи нічим, намагалася позбавитись талано¬витого противника. Розповідь про турецького най¬манця Яго і трагедія Отелло відомі вам з драми ве¬ликого англійського поета Вільяма Шекспіра. Відображені події справді відбувалися на Кіпрі. Понад 300 років грабували пришельці захоплений острів. У 1878 р. його окупувала Англія.

Ось так до 1960 р. боровся поневолений народ то з турецькими, то з англійськими загарбниками. 16 серпня 1960 р. Кіпр проголошено незалежною республікою.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток цифрового інтелекту учителя: путівник по цифрових інструментах в ефективній організації і проведенні освітнього процесу»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн