Додатковий матеріал «Ім’я на карті»

Опис документу:
Географічні карти без написів називають німи¬ми, бо хоч на них є паралелі, меридіани, є масштаб та умовні знаки, вичерпної відповіді на цілий ряд питань, які можуть у вас виникнути, вони не дадуть.Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Ім’я на карті

Географічні карти без написів називають німи¬ми, бо хоч на них є паралелі, меридіани, є масштаб та умовні знаки, вичерпної відповіді на цілий ряд питань, які можуть у вас виникнути, вони не да¬дуть.

Найкрасномовнішими є карти, доповнені гео¬графічними назвами. Адже географічна карта — це насамперед джерело знань, довідник, де історія людства, крім позначень, відбита у відповідних сло- вах-символах.

Географічні назви, ніби своєрідні екскурсоводи, розповідають нам про історичне минуле того чи іншого народу, про його сучасне, про природні умо¬ви, особливості рельєфу, характер рослинності чи тваринного світу різних куточків земної кулі. Ко¬жен живе в якомусь місті, селі чи селищі. Його ото¬чує безліч власних імен — річок, ставків, гір, долин тощо. В одній тільки нашій країні їх тисячі і тисячі. А скільки географічних назв на всій земній кулі? Безліч! У різні часи давали їх різні народи, і, зро¬зуміло, чим старіші назви, тим іноді важче встано¬вити їх зміст. Особливо це стосується географічних назв стародавнього походження, які залишилися з своєрідними пам’ятниками давно зниклих народів або в ході історії змінені до невпізнання.

Дослідженням змісту географічних назв зай¬мається спеціальна наука — топоніміка (з грецької «топос» — місце і «оніма» — ім’я), тобто наука про імена місць.

Розкриття змісту географічних назв допомагає вченим у вивченні природи Землі та її історії. Ро¬боти тут, як кажуть, непочатий край. Поміркуйте самі, чи багато знаєте ви про історію виникнення і зміст географічної назви своєї вулиці, міста, села та багатьох географічних об’єктів, що оточують вас. Безумовно, ви зробите чималу послугу науці, роз¬питавши старих людей і зібравши відомості про найголовніші географічні назви вашої місцевості. Скільки цікавих, захоплюючих історій і легенд по¬в’язано з ними. Розповімо про деякі з них.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
490 грн