Додатковий матеріал «Гість з девону»

Опис документу:
У 1938 р. в Мозамбікській протоці (між Афри¬кою та островом Мадагаскар) місцеві рибалки піймали целоканта. Це викликало велику сенсацію серед учених. Справа в тому, що целокант — давня кістепера риба — вважався вимерлим ще приблиз¬но 70 млн. років тому. Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Гість з девону

У 1938 р. в Мозамбікській протоці (між Афри¬кою та островом Мадагаскар) місцеві рибалки піймали целоканта. Це викликало велику сенсацію серед учених. Справа в тому, що целокант — давня кістепера риба — вважався вимерлим ще приблиз¬но 70 млн. років тому. Її викопні рештки трапляють¬ся в шарах девонських відкладів віком понад 300 млн. років. І от тобі маєш! Риба, яка жила задовго до появи на Землі перших динозаврів та оформлен¬ня контурів сучасних материків, виявляється, живе й досі. Згодом тут виловили ще кількох «довгожи¬телів». Але жодного разу вчені не одержали живо¬го целоканта, незважаючи на те, що рибалкам була обіцяна велика винагорода. Ці незвичайні риби живуть в океані на 150-200-метровій глибині. Яск¬раве денне світло та температура верхнього шару води згубно впливають на них. І ось нарешті у 1972 р. вченим пощастило одержати першого жи¬вого гостя з девону.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Цифрові практики Нової української школи: створення освітнього відеопроєкту»
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн