Додатковий матеріал «Географічні назви навколо нас»

Опис документу:
Серед загальних географічних назв є й такі, що мають друге, хоч і дещо відмінне життя. Нікого, на¬приклад, не здивують висловлювання: «політичний клімат на нашій планеті останнім часом теплішає», «турнір вже перейшов екватор», «атмосфера дружби і взаєморозуміння» тощо.Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Географічні назви навколо нас

Серед загальних географічних назв є й такі, що мають друге, хоч і дещо відмінне життя. Нікого, на¬приклад, не здивують висловлювання: «політичний клімат на нашій планеті останнім часом теплішає», «турнір вже перейшов екватор», «атмосфера дружби і взаєморозуміння» тощо.

Таких назв, що потрапили з географічної кар¬ти в нашу мову і набули тут нового змісту, над¬звичайно багато. Розглянемо лише окремі з них, найбільш вживані. Ось, наприклад, тканини. Ма¬буть, не всім відомо, що легка й прозора тюль дістала назву від французького міста Тюль, де її вперше виготовили. Тонка ж бавовняна тканина кашемір названа так за своїм місцем народження у Кашмірі (штат у північно-західній Індії). Шев¬йот — місто в Шотландії, коверкот дублює назву хребта в Пеннінських горах Великобританії, а тка¬нина джерсі зобов’язана своєю назвою острову Джерсей, розташованому в групі Нормандських островів поблизу Франції. Батьківщиною шерстя¬ної тканини бостон є місто на південному заході Великобританії. Назва ж шовкової тканини креп¬дешин у перекладі з французької означає «креп китайський», а креп-марокен — «креп марок¬канський». Плащі болонья із синтетичного мате¬ріалу вперше виготовлені в місті Болонья (Італія).

Звідси й назва. А от легкі широкополі капелюхи

найменовані панамами помилково, їх вивозять в Європу через порти однойменної республіки, а виготовляють у республіці Еквадор. Легкі білі кар¬тузи називаються таллінками на честь столиці Естонії. А теплі хутряні шапки — кубанками.

Щодо харчових продуктів, то значна їх кіль¬кість має географічне звучання. Взяти, наприклад, такий широковідомий соус як майонез. Виявляєть¬ся, його вперше виготовили у місті Майон на ост¬рові Менорка в групі Балеарських островів (Іспа¬нія). Географічного походження й назви різних сортів сиру, ковбаси й напоїв. Сир рокфор, наприк¬лад, зобов’язаний назвою однойменному французь¬кому місту. А назви таких сирів, як пошехонський, костромський, угличський, швейцарський, голлан¬дський, та ковбас — краківська, гамбургська, мос¬ковська, мінська, одеська тощо — коментарів не потребують. Але, мабуть, найбільше географічних назв у найменуваннях вин та мінеральних вод.

Багато побутових назв теж географічного по¬ходження. Це марки холодильників, пральних ма¬шин, телевізорів, а також автомашин, мотоциклів тощо.

Цінний будівельний матеріал, без якого не об¬ходяться ні на жодному сучасному будівництві, зветься алебастром. Назва ця походить від міста Басра в Іраку. Арабське аль-басра означає «м’я¬кий» і пов’язане з особливостями місцевого грунту. Отже, ми живемо серед безлічі різних географіч¬них назв, кількість яких безперервно зростає.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Селф-коучинг (самонаставництво) як технологія професійного розвитку педагога Нової української школи»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн