Додатковий матеріал ««Дракони» острова Комодо»

Опис документу:
Серед трьох тисяч з лишком островів, на яких розташована одна з найбільших республік Півден¬но-Східної Азії — Індонезія, є невеликий острів Ко¬модо. Назва його відома усім зоогеографам земної кулі. Тут збереглися і живуть найбільші на землі земноводні ящери-гіганти — варани. Дізналися про них випадково в 1911 р. від льотчика, який змуше¬ний був зробити посадку на морі поблизу Комодо.Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

«Дракони» острова Комодо

Серед трьох тисяч з лишком островів, на яких розташована одна з найбільших республік Півден¬но-Східної Азії — Індонезія, є невеликий острів Ко¬модо. Назва його відома усім зоогеографам земної кулі. Тут збереглися і живуть найбільші на землі земноводні ящери-гіганти — варани. Дізналися про них випадково в 1911 р. від льотчика, який змуше¬ний був зробити посадку на морі поблизу Комодо.

З тих часів невеликий острів став «знамени¬тістю», Сюди на побачення з комодським драконом, як часто називають гігантських варанів, вируша¬ють наукові експедиції з усіх кінців планети.

Тварини ці і справді великі: деякі з них зав¬довжки 3 м, а то й більше, важать до 100 кг, тобто в багато разів більше, ніж середньоазіатський варан (пустинний крокодил). Вони вправно полюють на оленів, кабанів і навіть крокодилів. Основною зброєю варанів є довгий хвіст, яким вони завдають своїй жертві смертельного удару. До того ж і щеле¬пи комодського дракона — неабияка зброя. 26 зубів чотирьохсантиметрової довжини гострі, як зубці добре відточеної пилки. На очах учених чотири ва¬рани миттю з’їли великого оленя разом з рогами і

копитами. Часом вони ковтають величезні шматки м’яса. Так у шлунку одного з варанів виявили по¬ловину кабана. Цікаво, що ці гігантські ящери ви¬луплюються з яйця, трохи більшого від гусячого. Але вже в 4-5-річному віці ударом свого хвоста ва¬ран може вбити дикого кабана чи оленя. По суші ящери пересуваються високо тримаючи тіло на витягнутих лапах і тягнучи свій хвіст. Вони непо¬гані плавці.

Полювати на комодських «драконів» суворо за¬боронено.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Ефективні комунікації (soft skills) учителя з батьками»
Швень Ярослава Леонідівна
30 годин
590 грн