Додатковий матеріал до уроку «Рослини-парадокси»

Опис документу:
На деяких вершинах гір Копетдагу, розта¬шованих в основному вздовж кордону Туркменії та Ірану, росте незвичайний чагарник. Його щільно сплетені стеблини утворюють щось подібне до ве¬ликих подушок. Та спати на цих «подушках» не дуже зручно, бо вони такі міцні, що на них не ли¬шається сліду навіть від кінських копит. Якщо зе¬лену «подушку» підпалити, вона горітиме яскравим і жарким полум’ям.Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Рослини-парадокси

На деяких вершинах гір Копетдагу, розта¬шованих в основному вздовж кордону Туркменії та Ірану, росте незвичайний чагарник. Його щільно сплетені стеблини утворюють щось подібне до ве¬ликих подушок. Та спати на цих «подушках» не дуже зручно, бо вони такі міцні, що на них не ли¬шається сліду навіть від кінських копит. Якщо зе¬лену «подушку» підпалити, вона горітиме яскравим і жарким полум’ям.

Цікаво, що подібні рослини ростуть і в пустин¬них областях Південної Америки, зокрема в Пата¬гонії, тобто не тільки в іншій частині світу, айв іншій півкулі. Багато рослин-парадоксів є в Африці. Так, серед кам’янистих просторів пустині Наміб трапляються рослини, позбавлені стебел. Листки їх м’ясисті й соковиті, як у кактусів, але за своїм кольором і формою вони так нагадують звичайне каміння, що помітити ці рослини можна лише тоді, коли вони вкриваються квітками. Саме тому цю місцевість називають «країною квітучого каміння».

Наукова назва рослини — аргіродема. Учені на¬лічують кілька її видів. А от «восьминіг пустині» — унікальна рослина навіть серед рослин-парадоксів. Вона росте також у пустині Наміб. Надземна час¬тина рослини має всього два кількаметрових лист¬ки, які розпадаються на довгі стрічки, що здалеку нагадують щупальця. Цвітуть рослини раз на 20 і навіть більше років. Та найбільш незвичайним є те, що росте «восьминіг» не вгору, а вниз. Його корін¬ня, завтовшки 1 м, що нагадує стовбур дерева, ся¬гає все глибше і глибше, проростаючи в землю до 20 м і більше. Отже, «восьминіг пустині» — «дерево навпаки»! Завдяки такому пристосуванню до при-родного середовища йому не загрожують ні піщані бурі, ані сильна спека.

Ще одна дивовижна рослина росте в Африці. Це акація, здавалося б, зовсім звичайна рослина. Та по¬водиться вона досить таки дивно. Під час сухого жаркого сезону, коли вбрання всіх дерев опадає, акація зеленіє, а в період дощів, навпаки, скидає листя.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
5
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!