Додатковий матеріал до уроку: «Квітка-гулівер»

Опис документу:
У вологих тропічних лісах Індонезії і Філіп- пінських островів росте рослина-паразит рафлезія, її квітка — найбільша на земній кулі (до 1 м в діа¬метрі, а масою близько півпуда). Рафлезія не має ні власних коренів, ні стебла, ні листя і живиться вик¬лючно соками тропічних ліан, на корінні яких пара¬зитує. Джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Квітка-гулівер

У вологих тропічних лісах Індонезії і Філіп- пінських островів росте рослина-паразит рафлезія, її квітка — найбільша на земній кулі (до 1 м в діа¬метрі, а масою близько півпуда). Рафлезія не має ні власних коренів, ні стебла, ні листя і живиться вик¬лючно соками тропічних ліан, на корінні яких пара¬зитує. Її пуп’янки, спочатку не більші за волоський горіх, швидко ростуть і незабаром стають схожими на качан білої капусти. Коли вони лопаються, з’яв¬ляється квітка, що складається з п’яти величезних товстих червоних пелюсток, вкритих білими боро¬давками. Кольором вона нагадує сире м’ясо. Своїм трупним запахом цей «розкішний паразит» приваб¬лює до себе комах, мух, які обліплюють його. Росте рафлезія звичайно на слонових стежках, густо вкри¬тих гноєм цих тварин, які й є головними переносни-ками її насіння. Рафлезію вперше виявив і описав у 1818 р. німецький ботанік Ж. Арнольді під час своєї мандрівки по Суматрі разом з губернатором Ост- Індської компанії Т. Рафлезом. Нездорова атмосфе¬ра болотистих джунглів підірвала здоров’я Ар¬нольді. Через два тижні після свого відкриття він помер від жовтої пропасниці. Рафлез повернувся в Європу. У його великій колекції і була ця невідома до тих часів рослина. На честь обох мандрівників вчені назвали найбільшу на земній кулі квітку раф¬лезією Арнольді.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Мовленнєва майстерність педагога Нової української школи. Вербальний і невербальний імідж»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн