Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

Дистанційне навчання Урок №39-40. Модуль. Гімнастика

Фізична культура

Для кого: 11 Клас

03.12.2020

459

16

0

Опис документу:
Вправа «Міст» дозволяє підтримувати організм людини в красивій формі, зміцнюючи м'язи спини, преса, рук, ніг і сідниць. Вправа тренує вестибулярний апарат і покращує кровообіг мозку. Постійне виконання вправи «Міст» допомагає зберігати спину здоровою і красивою. А чи знаєте ви, як правильно виконувати «Міст», і які види цієї вправи бувають?
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Модуль. Гімнастика

Урок № 39-40.

Тип уроку. Інтерактивний

Тема. Техніка і методика виконання вправи «міст» з положення лежачи на спині.

Завдання уроку.

  1. Навчитися техніці і методиці виконання вправи «міст » з положення лежачи на спині і з положення стоячи.

  2. Ознайомитися з обома видами виконання «моста».

  3. Повторити техніку безпеки під час виконання «моста».

  4. Зуміти дати відповіді на запитання.

Конспект уроку складено згідно робочої навчальної програми, тому учень протягом уроку:

  • Навчиться техніці і методиці виконання вправи «міст » з положення лежачи на спині і з положення стоячи.

  • Прочитає і вивчить теоретичний матеріал, зможе відповісти на поставлені запитання.

  • Знатиме і дотримуватиметься правил техніки безпеки під час виконання.

Хід уроку.

1. Ознайомтеся з теоретичною інформацією

2. Виконайте різновиди «моста» і зробіть фото.

3. Дайте відповіді на запитання.

МОТИВАЦІЯ

Вправа «Міст» дозволяє підтримувати організм людини в красивій формі, зміцнюючи м'язи спини, преса, рук, ніг і сідниць. Вправа тренує вестибулярний апарат і покращує кровообіг мозку. Постійне виконання вправи «Міст» допомагає зберігати спину здоровою і красивою.

А чи знаєте ви, як правильно виконувати «Міст», і які види цієї вправи бувають?

Д А В А Й Т Е Р О З Б И Р А Т И С Я…

ТЕОРЕТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО ВИВЧЕННЯ

«Міст» - це гімнастична вправа, яке спрямоване на зміцнення безлічі м'язів людини: м'язів спини, корпусу, живота, ніг, рук. Ця вправа позитивно впливає на хребет людини, роблячи його гнучким і рухомим, що допомагає поліпшити кровообіг тканин, що оточують хребетні диски. Укріплення м'язи спини, в свою чергу, допомагають випрямити поставу і зробити її красивою. Таким чином, постійне виконання вправи «Міст» допомагає зберігати спину здоровою і красивою. Але важливо розуміти, що вправу необхідно виконувати правильно, тому що при неправильному виконанні «Моста» можна отримати серйозні травми. Далі ми вивчимо, як же правильно виконувати цю вправу.

Існує два види вправи «Міст», які відрізняються стартовим положенням тіла: з положення лежачи або стоячи. «Міст» з положення лежачи більш легкий для виконання, оскільки менше задіює вестибулярний апарат і координацію людини. Кінцеве положення тіла для обох видів «Моста» однаково. Ухвалення правильного положення дуже важливо для того, щоб не завдати шкоди організму, тому необхідно чітко розуміти правила постановки тіла в положенні «Міст».

У правильному положенні:

• спина повинна бути вигнута по дузі;

• кінцівки повинні бути прямими, наскільки це можливо;

• руки повинні стояти на долонях, а ноги на стопах;

• таз повинен бути максимально піднятий і знаходитися вище рівня голови і плечей;

• долоні повинні стояти на ширині плечей, а стопи - на ширині стегон;

• дихання повинно бути рівним, без затримок;

Тепер розглянемо обидва види вправи. Почнемо з виконання «Моста» з положення лежачи. Вправа складається з трьох етапів:

1етап. Спочатку візьміть мат або килим і прийміть на ньому положення лежачи на спині. Ноги зігніть в колінах і поставте на стопи паралельно тулубу так, щоб стопи максимально близько розташовувалися до сідниць. Руки зігніть в ліктях і поставте на долоні паралельно тулубу так, щоб пальці рук були максимально близько до плечей. При цьому пальці рук повинні бути спрямовані до плечей. Стопи на ширині стегон, долоні на ширині плечей. Голова повинна лежати на маті.

2 етап. Направте таз і лікті вгору. Зробіть вдих. При цьому зусиллями м'язів ніг і корпусу підійміть сідниці. Потім підключіть руки і підніміть тулуб вгору, намагаючись прогнутися в попереку. При піднятті тулуба видихайте. Намагайтеся максимально вигнути спину по дузі і випрямити кінцівки. Голова повинна бути вільно опущена вниз, шия не напружена. У положенні, коли прогнутися далі вже не виходить, видихніть і затримайтеся на пару секунд. Дихайте рівно.

3 етап. Після виконання положення «Міст», описаного вище, повільно опустіть тулуб на мат, згинаючи руки і ноги.

Вигин спини в формі дуги - вигин спини назад, при якому лініями перегину є середина грудної клітини, де завершуються ребра, і область пупка.

УВАГА! Дома виконуйте «міст», поклавши каремат чи ковдру. Хто не впевнений, не робіть «Міст» з положення стоячи. Якщо дуже хочете, попросіть когось з дорослих підтримати вас. ЦЕ ВАЖЛИВО!

«МІСТ» З ПОЛОЖЕННЯ ЛЕЖАЧИ Зробіть фото і вишліть

«Міст» з положення лежачи - положення тіла, розташованого на витягнутих прямих руках і ногах спиною вниз, при якому долоні і стопи розташовуються уздовж тіла, голова спрямована вниз, а спина вигнута у формі дуги. Це положення приймається з лежачої позиції за рахунок сили м'язів всього тіла.

«МІСТ» З ПОЛОЖЕННЯ СТОЯЧИ

«Міст» з положення стоячи - положення тіла, розташованого на витягнутих прямих руках і ногах спиною вниз, при якому долоні і стопи розташовуються уздовж тіла, голова спрямована вниз, а спина вигнута у формі дуги. В даному випадку положення «Міст» приймають з позиції стоячи, прогинаючись назад спиною з витягнутими руками вгору паралельно тілу. Під час нахилу голова спрямована прямо. Перед тим, як поставити руки на мат, потрібно побачити місце, куди ставити руки.

«МІСТ» В ПОЛОЖЕННІ СТОЯЧИ З ОПОРОЮ АБО ПІДТРИМКОЮ

«Міст» з положення стоячи з опорою - різновид «Моста», при якому для спрощення використовується опора. В якості опори можуть бути людина, яка здійснює страховку, або стіна. Страхуючий підтримує спину в області попереку при прогині назад. Стіна потрібна при виконанні вигину назад, щоб людина не впала різко на спину, а плавно, спираючись на стіну, "дійшла" руками до підлоги по стіні і встала в положення «Міст».

Словник:

Вигин спини в формі дуги - вигин спини назад, при якому лініями перегину перегину є середина грудної клітини, де завершуються ребра, і область пупка.

«Міст» з положення лежачи - положення тіла, розташованого на витягнутих прямих руках і ногах спиною вниз, при якому долоні і стопи розташовуються уздовж тіла, голова спрямована вниз, а спина вигнута у формі дуги. Це положення приймається з лежачої позиції за рахунок сили м'язів всього тіла.

«Міст» з положення стоячи - положення тіла, розташованого на витягнутих прямих руках і ногах спиною вниз, при якому долоні і стопи розташовуються уздовж тіла, голова спрямована вниз, а спина вигнута у формі дуги. В даному випадку положення «Міст» приймають з позиції стоячи, прогинаючись назад спиною з витягнутими вгору руками. Під час нахилу голова спрямована прямо. Перед тим, як поставити руки на мат, потрібно побачити місце, куди ставити руки.

«Міст» з положення стоячи з опорою - різновид «Моста», при якому для спрощення використовується опора. В якості опори можуть бути страхує людина або стіна. Страхує підтримує спину в області попереку при прогині назад. Стіна потрібна при виконанні вигину назад, щоб людина не впав різко на спину, а плавно, спираючись на стіну, «дійшов» руками до підлоги по стіні і встав в положення «Міст».

Інтернет ресурси: подивіться відео за посиланням

https://www.youtube.com/watch?v=RqXk6TYevXw

УВАГА, А ТЕПЕР ВИКОНАЙТЕ ЗАВДАННЯ І ВІДПРАВТЕ НА ПЛАТФОРМУ

1. Виконайте вправу «міст» і зробіть фото.

2. Дайте відповіді на запитання.(давайте коротку відповідь, можна одним словом)

1. Як називають людину, яка допомагає не впасти під час виконання «Моста» з положення стоячи?

2. Яку неживу опору зазвичай використовують при виконанні «Моста» з

положення стоячи?

3. «Міст» з якого положення вважається найбільш простим технічно?

4. Форму якого геометричного об'єкта повинна приймати спина людини при правильному виконанні «Моста»?

5. Яке дихання повинно бути у людини, що знаходиться в позиції «Міст»?

6. «Міст» з якого положення вважається найбільш складним технічно?

Как правильно встать в мостик. Нюансы и самые частые ошибки

УВАГА! Виконання цих завдань відправте на платформу для оцінювання і перевірки.

Успіху і позитивних вражень. Будьте здорові.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.