Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

Дистанційне навчання Урок №37-38. Модуль. Гімнастика

Фізична культура

Для кого: 11 Клас

03.12.2020

405

13

0

Опис документу:
Під час уроку учень закріпить поняття - техніка присідань. Ознайомиться з різновидами присідань. Навчиться і виконає розминку. Повторить правила техніки безпеки під час виконання вправ. Виконає завдання з фізичної підготовки для зміцнення м"язів плечового поясу, черевного пресу. Зрозуміє значення присідань для здоров"я.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Модуль. Гімнастика Дистанційне навчання

Урок № 37-38.

Тема. Техніка і методика присідань.

Тип уроку. Інтерактивний

Завдання уроку.

 1. Навчитися техніці і методиці присідань.

 2. Ознайомитися з різновидами присідань.

 3. Повторити техніку безпеки під час виконання присідань.

 4. Переконатися у важливості для організму виконання багаторазових присідань.

Конспект уроку складено згідно робочої навчальної програми, тому учень протягом уроку:

 • Закріпить поняття техніка присідань.

 • Ознайомиться з різновидами присідань.

 • Навчиться і виконає спеціальну розминку, повторить правила техніки безпеки.

 • виконає завдання з фізичної підготовки для зміцнення м’язів рук, черевного пресу.

ХІД УРОКУ. Увага! Під час уроку потрібно виконати наступне:

 1. Ознайомтеся з теоретичною інформацією.

 2. Зробіть розминку.

 3. Подивіться відео за посиланням.

 4. Виконайте завдання з фізичної підготовки.

 5. Відправте результати на платформу.

1.ТЕОРЕТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО ВИВЧЕННЯ

Присідання - одне з базових силових вправ. Вправа містить у собі наступні дії: виконуючий вправу, присідає і потім встає, повертаючись у вихідне положення стоячи. Присідання вважається одним з основних вправ як в силовому спорті (пауерліфтинг і бодібілдинг), так і в загальній фізичній підготовці (ОФП).

Техніка безпеки при виконанні вправи грає дуже велику роль. При неправильному виконанні або недотриманні техніки безпеки можливість отримання травми миттєво збільшується. Головна небезпека при виконанні присідань - отримати травму спини і колін. Перед виконанням присідання необхідно провести розминку, щоб розігріти м'язи. При присіданні можуть мати негативний вплив на колінні суглоби і хребет, такі фактори, як неправильна постановка ніг, неякісна розминка. При правильному виконанні присідання негативного впливу при виконанні присідань немає. Цей факт доведений численними науковими дослідженнями. Головне правило, що дозволяє уникнути травм спини - це присідання з прямою спиною.

Види присідань. Присідання класифікують на різні види. Основні з яких це: присідання по глибині (це можуть бути полуприсіди, присідання до паралелі або глибокі присідання); по розташуванню ніг (класичні, пліє, вузька постановка, на одній нозі ( «присідання« пістолетиком »)); з обтяженням або власною вагою.

Присідання складається з двох рухів: розгинання в тазостегновому і колінному суглобах. Основне навантаження припадає на великий сідничний м'яз. Саме він розгинає тазостегновий суглоб і допомагає розгинати колінний.

Техніка виконання. При виконанні вправи не повинно бути больових відчуттів. Це одне з головних вимог до виконання. Не варто забувати, що присідання для людини - це абсолютно природний рух. При класичних присіданнях положення стоп - на ширині плечей або трохи ширше. Спина повинна бути пряма, не можна допускати її «округлення» або згинання. Коліна обов'язково утримувати над поздовжньою віссю стопи, фіксувати їх на одній лінії зі стопою. Не допускати відомості колін усередину. Це значно збільшить навантаження на колінний суглоб, і може викликати дискомфорт при виконанні вправи. Підборіддя рекомендується тримати злегка піднесеним, погляд спрямувати перед собою. При вставанні не можна допускати нахилу корпусу вперед.

Термінологія(глосарій)

Техніка – правильне виконання вправи, якість, точність рухів.

Методика - сукупність взаємозв'язаних способів та прийомів доцільного проведення будь-якої роботи(завдання. вправи).

Присідання – базові фізичні вправи, які впливають відразу на кілька груп м’язів.

Присідання пліє - вид присідання, при якому ноги розташовані ширше плечей, стопи розведені назовні до 45 градусів.

Присідання з обтяженням - це присідання, при якому використовується додатковий спортивний інвентар, що збільшує навантаження на м'язи за рахунок обважнення (наприклад, гантелі, штанга і т.д.)

Значення присідань для студента

Думаєте, що таким чином можна «підкачати» тільки ноги і сідниці? Помиляєтеся! Це комплексні тренування, корисні для зміцнення м’язів всього тіла.

Присідаючи, ви змушуєте працювати не тільки м’язи сідниць і стегон. Не забуваємо і про те навантаження, яке лягає на ікри, поперек, прес, верхній відділ спини і навіть шию. Спробуйте самі – щоб встати в положення стоячи з глибокого присідання, «працює» все тіло. Тому, навіть якщо метою вашого приходу в спортивний зал став прес «кубиками», не забувайте про старі добрі присідання. Обов’язково включіть їх в розминку перед основними тренуваннями – просто і ефе ктивно.

 1. Зробіть розминку.

 2. Подивіться УВАЖНО відео і виконайте завдання разом з тренером.

Відкрийте відео за посиланням: Тренер Віктор https://www.facebook.com/1907692056151732/videos/650228789201791

Поради професора Сергія Бубновського «Якщо ви будете щодня присідати з прямою спиною(10 разів — ковток води, 10 разів — ковток води) зникне багато проблем. Особливо це важливо для тих, хто багато сидить за комп’ютером — бухгалтерів, дизайнерів, програмістів… Візьміть за правило: годину відпрацював — присів 30 разів. У мене, наприклад, така тріада: присідання, віджимання, вправи для преса.

Ще в одному з інтерв’ю Сергій Бубновський пригадав свою зустріч із довгожителем, художником Борисом Ефімовим, який прожив 108 років. «Маленький такий був дідок, «живчик»! Запитую в нього: «Що ти робиш, щоб так довго жити?». «Та нічого, — відповідає, — 450 (!) разів на день присідаю». І це, справді, універсальний спосіб прогнати кров по тілу», — переконаний професор. «Ні ліки, ні операції не врятують, тільки — рух!

ВИКОНАЙТЕ ЗАВДАННЯ і результати виконання відправте на платформу

 • Дайте відповіді на запитання після перегляду відео і опрацювання

теоретичного матеріалу:

1. Скільки присідань Ви зробили за рекомендаціями тренера з відео сюжету?

2. Як впливають присідання на організм людини?

3. Що необхідно зробити перед присіданнями?

4. Назвіть види присідань.

5. Головне правило, що дозволяє уникнути травм спини.

 • Фізична підготовка. Виконайте і пришліть результат(скільки зробили)

 • Виконайте віджимання 2 серії по 10 разів.

 • Закріпіть ноги під диваном чи шафою і виконайте підйом тулуба в сід з положення лежачи за 1(одну) хвилину. Запишіть результат.

 • Зробіть фото ваших присідань.

Успіху!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.