Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

Дистанційне навчання Урок № 43-44. Модуль. Гімнастика

Фізична культура

Для кого: 11 Клас

03.12.2020

226

9

0

Опис документу:
Наші предки багато в чому мали рацію. Виконання стійки на лопатках несе значну користь для здоров'я. Регулярне виконання цього елементу допомагає знизити навантаження в системі кровообігу; 1. відновити прохідність і еластичність судин; 2. поліпшити рухливість хребта; 3. зміцнити зв'язки і суглоби. 4. Завдяки переверненому положенню тіла, поліпшується насичення внутрішніх органів киснем, відбувається оновлення клітин і тканин тіла.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Модуль. ГІМНАСТИКА

Урок № 43-44.

Тема уроку. Техніка і методика виконання стійки на лопатках.

Тип уроку. Інтерактивний

Завдання уроку:

 1. Повторити раніше вивчені терміни.

 2. Переконатися про важливість для організму виконання стійки.

 3. Закріпити правила техніки безпеки і навчитися уникати помилок під час виконання стійки.

 4. Навчитися послідовно і правильно виконувати стійку.

https://youtu.be/IT6zJPrLpxM Стійка на лопатках відео - сюжет

Глоса́рій (лат. glōssarium — «словник глос »)  словник до тексту, що пояснює маловідомі або застарілі слова. Глосарій — список понять в специфічній області знання з їхніми визначеннями. Традиційно, глосарій знаходиться в кінці книги і включає терміни в межах цієї книги, які є або недавно введеними, або, як мінімум, незвичайними.

Берізка - назва стійки на лопатках.

Йога - сукупність різних духовних, психічних і фізичних практик, націлених на управління психічними і фізіологічними функціями організму.

Лопатка - кістка пояса верхніх кінцівок, що забезпечує зчленування плечової кістки з ключицею.

Сарвангасана - стійка на лопатках в хатха-йозі.

Свічка - традиційне європейське назва стійки на лопатках.

Стійка - статичне положення.

ТЕОРЕТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО ВИВЧЕННЯ

Стійка на лопатках - акробатичний елемент, включений в обов'язкову програму уроків фізичної культури. Крім цього, стійка на лопатках активно використовується в тренуваннях легкоатлетами, гімнастами, борцями і багатьма іншими.

Користь стійки на лопатках була відзначена нашими далекими предками. У далекій давнині вона стала невід'ємним елементом індійської йоги, де отримала назву «сарвангасана» і рекомендувалася як засіб від втоми, перезбудження або поганого настрою. Вважалося, що вона призводить до загального омолодження всього організму. У європейській лікувальній гімнастиці ця вправа теж досить популярна. Через схожість зовнішнього вигляду вона отримала назву «свічка». Вважалося, що вона значно прискорює відновлення всіх тканин і систем організму. А у спортсменів дореволюційній Росії ця вправа отримала теплу і близьку серцю назву «берізка», і її виконання вважалося необхідним для досягнення хорошої постави і стрункості.

Наші предки багато в чому мали рацію. Виконання даного елемента гімнастики несе значну користь для здоров'я. Регулярне виконання стійки на лопатках допомагає знизити навантаження в системі кровообігу;

 1. відновити прохідність і еластичність судин;

 2. поліпшити рухливість хребта;

 3. зміцнити зв'язки і суглоби.

 4. Завдяки переверненому положенню тіла, поліпшується насичення внутрішніх органів киснем, відбувається оновлення клітин і тканин тіла.

 5. Стійка на лопатках - прекрасний засіб для розвитку гнучкості і тренування основних груп м'язової системи людини: м'язів шиї, ніг, спини і преса.

УВАГА! У той же час не варто виконувати її необдумано. Стійка на лопатках протипоказана при травмах будь-якого відділу хребта, зміщення міжхребцевих дисків, інших захворюваннях спини. Не рекомендується практикувати вправу людям, схильним до гіпертонії і супутніх їй захворювань серця.

Стійка на лопатках, при всій простоті, має досить складну техніку виконання. Щоб виконати стійку на лопатках, потрібно лягти так, щоб лопатки були на краю мату, а голова - на підлозі. Таким чином, шия буде в безпеці. Потрібно витягнути прямі руки вздовж корпусу. З видихом потрібно підняти коліна до грудей і перекатом, без допомоги рук відвести стопи за голову. В кінці перекату, торкнувшись підлоги лопатками, спертися руками в поперек. Розігнути ноги, виконати стійку на лопатках. Тулуб має бути прямим, лікті широко не розводити. Потрібно стежити за своїм тілом. Воно повинно бути від плечей до стоп перпендикулярно підлозі і витягнуто вгору. Стопи повинні бути зведені разом, а таз прагнути «виштовхнути» вперед. Долоні на спині повинні лежати так, щоб великі пальці були спрямовані в сторони, а решта - до хребта.

Здоровій людині для досягнення ефекту в цій позі рекомендується залишатися не менше 30 секунд, з часом збільшуючи тривалість. Під час самостійних занять необхідно стежити за самопочуттям і в залежності від нього визначати час виконання.

Якщо стійку на лопатках не виходить виконати відразу, існують спеціальні вправи, що підводять, які дозволять засвоїти техніку і полегшити виконання.

При виконанні стійки на лопатках можливі помилки. Найбільш характерні з них наступні: відсутність строго вертикального положення тіла, розслаблення ніг, згинання в тазостегнових суглобах, велика відстань між ліктями.

Пам'ятайте - при виконанні будь-якої вправи найголовніше – дотримання техніки безпеки.

Завдання, які треба виконати і відправити на платформу:

Продовжіть речення:

 1. Стійка на лопатках – це…………

 2. У далекій давнині вона стала невід'ємним елементом індійської йоги, де отримала назву «сарвангасана» і рекомендували як ………………………..

 3. У європейській лікувальній гімнастиці ця вправа теж досить популярна. Через схожість зовнішнього вигляду вона………………………………………….

 4. Стійка на лопатках протипоказана при …………………………………………….

 5. Здоровій людині для досягнення ефекту в цій позі рекомендується залишатися ………………………………………………………………………………………………

 6. При виконанні стійки на лопатках можливі помилки. Найбільш характерні з них наступні: ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 7. Пам'ятайте - при виконанні будь-якої вправи найголовніше………………………………………………………………………….

 8. Виконайте практичні завдання. Запишіть, скільки зроблено.

 • Стійку на лопатках, зробіть фото.

 • Присідання - 20 разів

 • Віджимання – 20разів(2х10)

 • Вправа для черевного пресу – з положення лежачи сісти, лягти – 20 разів.

Урок закінчено. Виконайте письмово і практично завдання і надішліть на платформу.

Успіху і приємних вражень. Будьте здорові.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.