Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Критика і розвиток. Як не знищити мотивацію
»
Взяти участь Всі події

Дистанційне навчання. Модуль "Гімнастика". Інтерактивний урок № 27-28. Тема: "Акробатичні вправи".

Фізична культура

Для кого: 10 Клас

17.12.2020

776

30

0

Опис документу:
Цей урок відрізняється від традиційної форми. Він адаптований до дистанційного навчання. Учень має свідомо і самостійно вивчити теоретично і виконати практично, дотримуючись правил техніки безпеки, вправу "міст" з положення лежачи на спині і вправу "стійка на лопатках", а також підготуватися до виконання тестів до цього уроку. Практика свідчить, що учні справляються. Доказом є фото виконання вправ.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Модуль «ГІМНАСТИКА».

Урок № 27-28.

Тип уроку. Інтерактивний.

Тема. Техніка виконання акробатичних елементів. Стійка на лопатках та «Міст».

Завдання уроку.

  1. Ознайомитися з теоретичною частиною.

  2. Освоїти техніку і методику виконання стійки на лопатках та «Мосту».

  3. Навчитися правилам техніки безпеки під час виконання вправ.

Хід уроку. Ознайомтеся спочатку з теоретичною інформацією.

ТЕОРЕТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО ВИВЧЕННЯ

Глоса́рій (лат. glōssarium — «словник глос »)  словник до тексту, що пояснює маловідомі або застарілі слова. Глосарій — список понять в специфічній області знання з їхніми визначеннями.

Стійка - статичне положення.

Стійка на лопатках - акробатичний елемент, включений в обов'язкову програму уроків фізичної культури. Крім цього, стійка на лопатках активно використовується в тренуваннях легкоатлетами, гімнастами, борцями і багатьма іншими.

Лопатка - кістка пояса верхніх кінцівок, що забезпечує зчленування плечової кістки з ключицею.

Свічка - традиційна європейська назва стійки на лопатках.

Берізкаросійська назва стійки на лопатках.

Йога - сукупність різних духовних, психічних і фізичних практик, націлених на управління психічними і фізіологічними функціями організму.

Сарвангасана - стійка на лопатках в хатха-йозі.

Користь стійки на лопатках була відзначена нашими далекими предками. У далекій давнині вона стала невід'ємним елементом індійської йоги, де отримала назву «сарвангасана» і рекомендувалася як засіб від втоми, перезбудження або поганого настрою. Вважалося, що вона призводить до загального омолодження всього організму. У європейській лікувальній гімнастиці ця вправа теж досить популярна. Через схожість зовнішнього вигляду вона отримала назву «свічка». Вважалося, що вона значно прискорює відновлення всіх тканин і систем організму. А у спортсменів дореволюційній Росії ця вправа отримала теплу і близьку серцю назву «берізка», і її виконання вважалося необхідним для досягнення хорошої постави і стрункості.

Наші предки багато в чому мали рацію. Виконання даного елемента гімнастики несе значну користь для здоров'я. Регулярне виконання стійки на лопатках допомагає знизити навантаження в системі кровообігу;

  1. відновити прохідність і еластичність судин;

  2. поліпшити рухливість хребта;

  3. зміцнити зв'язки і суглоби.

  4. Завдяки переверненому положенню тіла, поліпшується насичення внутрішніх органів киснем, відбувається оновлення клітин і тканин тіла.

  5. Стійка на лопатках - прекрасний засіб для розвитку гнучкості і тренування основних груп м'язової системи людини: м'язів шиї, ніг, спини і преса.

УВАГА! У той же час не варто виконувати її необдумано. Стійка на лопатках протипоказана при травмах будь-якого відділу хребта, зміщення міжхребцевих дисків, інших захворюваннях спини. Не рекомендується практикувати вправу людям, схильним до гіпертонії і супутніх їй захворювань серця.

При виконанні стійки на лопатках можливі помилки. Найбільш характерні з них наступні: відсутність строго вертикального положення тіла, розслаблення ніг, згинання в тазостегнових суглобах, велика відстань між ліктями.

А чи знаєте ви, що розвиває і на що впливає вправа «Міст»?

Д А В А Й Т Е Р О З Б И Р А Т И С Я…

ТЕОРЕТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО ВИВЧЕННЯ

Вправа «Міст» дозволяє підтримувати організм людини в красивій формі, зміцнюючи м'язи спини, преса, рук, ніг і сідниць. Вправа тренує вестибулярний апарат і покращує кровообіг мозку. Постійне виконання вправи «Міст» допомагає зберігати спину здоровою і красивою.

«Міст» - це гімнастична вправа, яке спрямована на зміцнення безлічі м'язів людини: м'язів спини, корпусу, живота, ніг, рук. Ця вправа позитивно впливає на хребет людини, роблячи його гнучким і рухомим, що допомагає поліпшити кровообіг тканин, що оточують хребетні диски. Зміцнення м'язів спини, в свою чергу, допомагає випрямити поставу і зробити її красивою. Таким чином, постійне виконання вправи «Міст» допомагає зберігати спину здоровою і красивою.

При виконанні вправи «Міст» - гарно розімніть плечовий пояс, зробіть нахили. Повороти, розтягування. Не нехтуйте розминкою1

Пам'ятайте - при виконанні будь-якої вправи найголовніше – дотримання техніки безпеки.

Завдання, які треба виконати відправити на платформу:

  • Виконайте стійку на лопатках Зробіть фото вашої стійки на лопатках збоку.

  • Виконайте « Міст» з положення лежачи або стоячи. Зробіть фото вашого виконання.

УВАГА! Я ОЦІНЮЮ ТЕХНІКУта ЯКІСТЬ ВИКОНАННЯ ВПРАВ

Урок закінчено. Надішліть фото до наступної пари. Успіху!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.