Дидактичний матеріал на тему ,,Досліди"

Опис документу:
1. Приготувати суміш з етилового спирту (2мл), кристалічної борної кислоти та концентрованої сульфатної кислоти (1 крапля). При згорянні суміш забарвлює полум’я в зелений колір (завдяки наявності бору). 2. Прожарте мідну дротину та опустіть її в склянку з нашатирним спиртом: дротина стає блискучою. Відбувається реакція, внаслідок якої утворюється мідь, вода і азот.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Досліди

  1. Приготувати суміш з етилового спирту (2мл), кристалічної борної кислоти та концентрованої сульфатної кислоти (1 крапля). При згорянні суміш забарвлює полум’я в зелений колір (завдяки наявності бору).

  1. Прожарте мідну дротину та опустіть її в склянку з нашатирним спиртом: дротина стає блискучою. Відбувається реакція, внаслідок якої утворюється мідь, вода і азот. Якщо дослід проводити декілька разів, то нашатирний спирт забарвиться у синій колір внаслідок утворення комплексних сполук купруму (ІІ).       

                

  1. Втрата кольору розчину калій перманганату у розчині гідроген пероксиду та сульфатної кислоти.

  2. "Єгипетські ночі". Помістити в склянку суміш калій йодиду та натрій тіосульфату, додати 100мл води. В іншій склянці розвести крохмаль (спочатку холодною водою, потім додати окропу). Злити розчини. Через деякий  час розчин миттєво чорніє (крохмаль реагує з йодом). Можна приготувати розчини крохмалю різної концентрації і тоді при змішуванні  з розчином калій йодиду та натрій тіосульфату "ніч" настане в різний час. Цей дослід є варіантом йодного годинника (реакції Бріггса - Раушера).                

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Технологія розвитку критичного мислення у сучасному освітньому середовищі»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.