До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
6
міс.
0
5
дн.
0
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Дидактичний матеріал - ЦИНК

Опис документу:
Організм потребує цинк щодня Вміст цинку в нашому організмі дуже малий, всього 1,5 г у жінок та 2,5 г у чоловіків, і знаходиться він майже весь всередині клітин, які його постійно використовують. Цинк активує ферменти, які запускають синтез багатьох інших білків, утворення та ріст клітин.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Значення цинку

Організм потребує цинк щодня
Вміст цинку в нашому організмі дуже малий, всього 1,5 г у жінок та 2,5 г у чоловіків, і знаходиться він майже весь всередині клітин, які його постійно використовують. Цинк активує ферменти, які запускають синтез багатьох інших білків, утворення та ріст клітин. Спеціального «депо» для зберігання цинку в організмі немає, тому як тільки його в нашому раціоні стає мало, відразу розвиваються симптоми дефіциту. Ми втрачаємо цинк щодня при перетравленні їжі, з потом, ростом волосся, злущуванням шкіри.

Як проявляється дефіцит цинку
Нестача цинку може зменшити відчуття смаку та запаху, стати причиною розшарування нігтів, появи на них білих плям, захворювань простати, безпліддя, підвищення рівня холестерину, погіршення нічного зору, схильності до інфекцій, застуди та грипу, захворювань шкіри, анемій, повільного загоєння ран.

Причини дефіциту
Можливі при інтенсивних заняттях спортом, вагітності, веганстві та при хронічних запальних захворюваннях кишківника.
Суттєві втрати цинку виникають при низькокалорійних дієтах з дефіцитом білка, постійному вживанні бездріжджового хліба (в дріжджовому хлібі фітин руйнується дріжджами), голодуванні, кишкових інфекціях, стресових ситуаціях, пов’язаних із травмами, опіками, при запальних захворюваннях кишківника, коли цинк повноцінно не засвоюється, при підвищеному рівні цукру в крові та захворюваннях печінки.

Що робить цинк в організмі людини
Варто наголосити, що достатній вміст цинку в раціоні — необхідна умова здоров’я та хорошого самопочуття.
Цинк сприяє утворенню нових клітин, відновленню тканин. При дефіциті цинку організм погано росте, ушкоджені тканини погано загоюються. Особливо важливий цинк при станах, при яких порушується живлення тканин, наприклад, при цукровому діабеті, запаленнях слизових оболонок та шкіри.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розроблення і використання цифрового освітнього контенту в освітньому процесі Нової української школи »
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.