До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
6
міс.
0
2
дн.
1
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Дидактичний матеріал - цікаві факти про натрій

Опис документу:
Вперше вдалось отримати натрій понад 200 років тому. Його методом електролізу виділив англійський хімік Гемфрі Деві. Натрій дуже хімічно активний і через це в природі зустрічається виключно у вигляді різноманітних сполук.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Цікаві факти про Натрій

Вперше вдалось отримати натрій понад 200 років тому. Його методом електролізу виділив англійський хімік Гемфрі Деві. Натрій дуже хімічно активний і через це в природі зустрічається виключно у вигляді різноманітних сполук.

  1. Натрій це сріблясто-білий метал, який належить до першої групи елементів Періодичної таблиці. За своїми характеристика елемент натрій є лужним металом.
    2. По своїй природі натрій володіє великою реакційною здатністю. Чистий натрій зберігають повністю зануреним в гасі, оскільки він само загоряється під впливом води. Цікавим також є той факт, що металічний натрій плаває на поверхні води.

3. На повітрі металічний натрій дуже швидко тьмяніє та втрачає блиск.
4. Натрій має 13 ізотопів, з яких тільки один ізотоп є стабільним.
5. При кімнатній температурі натрій настільки м'який, що його можна без зусиль різати ножем для масла.
6. Натрій відіграє одну з ключових ролей у харчуванні людини, оскільки завдяки натрію в нашому організмі зберігається правильний баланс рідини в клітинах. Також іонами натрію підтримується електричний потенціал в нашій нервовій системі.
7. Символ натрію Na походить від латинського «Natrium» або арабського «Natrun».
8. Натрій є поширеним елементом. Він входить до складу Сонця та багатьох інших зірок. Це 6-й найпоширеніший елемент на Землі, що складає приблизно 2,6% земної кори і найбільш поширений лужний метал.
9. Найбільш поширеним мінералом натрію є кухонна сіль або хлорид натрію.
10. Чистий натрію може бути отриманий шляхом електролізу розплавленого хлориду натрію.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Інноваційна методика творчо-пізнавальної діяльності особистості: «Rory’s Story Cubes» »
Швень Ярослава Леонідівна
30 годин
590 грн