і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Д. Джонс "Мандрівний замок Хаула"

Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №RW558098
За публікацію цієї методичної розробки Дорох Галина Володимирівна отримав(ла) свідоцтво №RW558098
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Слайд № 2

Діана Вінн Джонс, відома англійська письменниця, народилася 16 серпня 1934 року в Лондоні (Англія) в сім’ї вчителів Марджорі і Річарда Джонсів.

Слайд № 3

Під час Другої світової війни сім’я Джонс переїхала до Уельсу, де жили бабуся та дідусь майбутньої письменниці. Її дідусь був священиком, тож вона змалку відвідувала церкву й зачаровано слухала священні пісні Уельського краю.

Слайд № 4

У 1943 році родина оселилась у місті Таксді, що в графстві Ессекс.

Слайд № 5

Діана була найстаршою серед трьох сестер. Молодші її сестри — Урсула й Ізабель (остання в майбутньому стане Ізабель Армстронг, професором і відомим англійським літературним критиком). Дівчата дуже любили читати книжки. А оскільки в домі дитячих книжок було зовсім небагато, Діана розважала молодших сестер тим, що вигадувала для них різні цікаві історії. Діана Урсула  Ізабель

Слайд № 6

Після закінчення школи в 1953 р. дівчина вступила до коледжу святої Анни Оксфордського університету. У студентські роки Діана познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Джоном Барроу (пізніше професором Брістольського університету, спеціалістом із середньовічної літератури).

Слайд № 7

Річард, Колін, Майкл. 1964 рік У сім’ї панувала любов до англійської літератури. Двоє з трьох синів письменниці присвятили своє життя вивченню англійської літератури (нині Колін Барроу — професор Оксфордського університету, Річард Барроу — голова англійського відділення Кендрікської школи, а Майкл Барроу, — комп’ютерний фахівець). Саме для  них Діана почала вигадувати фантастичні історії.

Слайд № 8

У своєму домі Діана писала книжки олівцем за філіжанкою кави, а біля її ніг обов’язково були собака чи кішка. Вона працювала натхненно, кожен з її персонажів був для неї живим, маючи власний характер. Сини Діани Джонс виросли. А пригодницькі твори письменниці читає тепер увесь світ.

Слайд № 9

Діана Вінн Джонс — автор більш ніж сорока книг, перекладених 17 мовами.

Слайд № 10

У 1977 р. Д. Джонс одержала першу літературну нагороду за книжку «Зачароване життя» із серії «Світи Крестомансі». За фантастичні твори в 1999 р. авторка отримала дві почесні нагороди: Міфопоетичну нагороду в США і Премію Карла Едварда Вагнера від Британського товариства фентезі, а у 2007 р. — Всесвітню премію фентезі.

Слайд № 11

Британська письменниця Діана Вінн Джонс померла 26 березня 2011 року в Брістолі у віці 76 років після тривалої боротьби з раком легенів, який був діагностований у 2009 році.

Слайд № 12

Особливою популярністю користується роман письменниці «Мандрівний замок Хаула». Діана Вінн Джонс не мала жодних заперечень щодо сценарію фільму, хоча він дуже відрізняється від оригінального твору. Твір був екранізований у 2004 році японським режисером аніме Хаяо Міядзакі.

Слайд № 13

Великий за обсягом, складний за будовою твір, дія якого відбувається довкола розкриття характерів кількох персонажів, що формуються під час фантастичних обставин та подій.  Жанр фантастичної літератури, дія якого відбувається у вигаданому світі, де чудеса і вигадка нашого світу є реальністю. 

Слайд № 14

Цей жанр утворився в 60-роки XX століття. Найвідоміші його майстри: Д.Толкієн, Д.Роулінг, А.Мілн, Л. Керролл. Фентезі Дивна фауна і флора Нелюдські або надлюдські розумні істоти Інші часові та просторові закони Містика, чаклунство магія Гіперболізація подій та явищ Власна культура, етика, релігія

Слайд № 15

Пошук шляху до повернення власного «я», боротьба зі злом на цьому шляху. Віра людини в свої сили, впевненість у правильності дій, підтримка оточуючих дозволяють здійснити неможливе.

Слайд № 16

Вхідні двері в замок насправді є порталом, що відкривається в чотирьох різних місцях: У романі Д. Джонс одночасно співіснують декілька паралельних світів, у яких вільно рухаються мешканці Мандрівного Замку чарівника Хаула.

Слайд № 17

в пагорбах біля Маркет-Чиппінг, в прибережному місті Портхевен, в столиці королівства Кінгсбері, в рідному домі Хаула в Уельсі.

Слайд № 18

За допомогою дверної ручки можна швидко переміщуватися в просторово-часових площинах. Основна дія роману відбувається у місті Маркет-Чиппінг королівства Інгар. Попасти туди можна, опустивши ручку дверей Мандрівного Замку зеленим униз.

Слайд № 19

Головна героїня твору – вісімнадцятирічна дівчина Софі Хаттер, яка все своє життя провела у крамниці капелюшків, що належала її померлому батькові. Вона, скромна, працьовита, не віділяється своєю красою, але має сильний характер.

Слайд № 20

Мати Софі померла, коли тій було 2 рочки, а сестричці Летті - лише один. Їхній батько одружився на блондинці Фанні, яка народила третю сестру – Марту. Фанні Хаттер Летті Хаттер Після смерті чоловіка Фанні прилаштувала Летті ученицею в кондитерську пані Цезарі, Марту відправила до своєї подруги Аннабель Ферфакс вивчати магію, а Софі залишила працювати в крамниці капелюшків.

Слайд № 21

Коли сестри полишили батьківський будинок, Софі залишилася сама, вона довіряла свої думки й почуття лише капелюшкам, пророкуючи їх майбутнім власницям гарну долю.

Слайд № 22

Відьма Пустирищ була закохана в чарівника Хаула. Вона помилково прийняла Софі за її сестру Летті, до якої в той момент виявляв інтерес Хаул. Головна чаклунка королівства, дуже підступна і корислива, намагається тримати усе під своїм контролем, знищує або обеззброює своїх ворогів, що стоять на шляху досягнення нею її мети.

Слайд № 23

Відьма перетворила дівчину на стару жінку. Не знаючи, як зняти прокляття злої чаклунки, Софі вирушає до Мандрівного Замку Хаула, маючи надію на диво.

Слайд № 24

По дорозі Софі несвідомо оживляє опудало, яке, як з’ясується пізніше, зачарувала Відьма Пустирищ. Це був принц Джастін, який зник під час розшуків Королівського Чарівника Салімана.

Слайд № 25

Після довгої і виснажливої ​​дороги Софі знаходить притулок в замку Хаула, який відомий в її рідному місті як поїдач сердець молодих красивих дівчат.

Слайд № 26

Хаул недовірливий, впевнений в собі, часто показує неймовірну впертість, але насправді дуже чутливий. Таємничий і привабливий власник чарівного замку, могутній чарівник. В Уельсі його знають як Хаула Дженкінса. Там живе його рідна сестра Меган Перрі з чоловіком Гаретом і дітьми: Марі та Нілом. Діти його обожнюють, а сестра вважає неробою та навдахою.

Слайд № 27

Його учень Майкл на прохання Хаула поширює чутки про кровожерливість хазяїна, щоб уникнути зайвої уваги, а також не виглядати занадто благородним в очах короля.

Слайд № 28

Софі укладає угоду з Кальцифером, домашнім демоном Хаула: якщо Софі допоможе розірвати договір Кальцифера з Хаулом, Кальцифер поверне Софі молодість..

Слайд № 29

Маленький вогняний демон, колись він був падаючою зіркою і боявся навіки згаснути в портхавенських болотах. Цю зірку зловив і врятував Хаул.

Слайд № 30

І тоді вона перетворилася на вогняного демона, який був наділений величезною силою, рухав і обертав довкола своєї осі Мандрівний Замок, надавав надзвичайної могутності Хаулові.

Слайд № 31

Він охороняє чарівний замок, дає вогонь всім печам у домі. Володіє людською особистістю. Має почуття гумору і вміє ображатися та жалітися. Він страшний у гніві і завжди дотримується своїх обіцянок. Вважає, що дім – це місце, де є домашнє тепло.

Слайд № 32

Король наказав Хаулові знайти Салімана (Королівського чарівника) і принца Джастіна (молодшого брата короля), а також вбити Відьму Пустирищ. Відьма була відкинутою любов’ю Хаула і наклала на зрадника закляття. Чарівник спробував ухилитися від місії, направивши Софі під виглядом своєї матері просити про скасування завдання.

Слайд № 33

Перед візитом до короля Софі зустрілася з чарівницею пані Пенстерммон, яка вважала Хаула Пендрагона (так його називали в Кінсбері) своїм останнім найкращим учнем і всіляко допомагала йому.

Слайд № 34

Під час розмови з королем Софі замість того, щоб очорнити Хаула, пообіцяла від його імені знищити Відьму Пустирищ. Так її слова зробили Хаула другим Королівським чарівником, чого він усіма силами намагався уникнути

Слайд № 35

Коли відьма дізналася про портхавенський вихід, виходи в Мандрівному Замку довелося знову переміщувати, два залишилися незмінними — вихід до Уельсу й Кінгсбері, а два були зміщені (у колишню крамницю капелюшків і в долину Пустирищ, яку свого часу засадив квітами й деревами чарівник Саліман).

Слайд № 36

Переміщення Мандрівного Замку пов’язано з певними змінами в характері героїв — Софі та Хаула: Софі стає впевненішою в собі, а Хаул — чутливішим до прохань оточуючих. Вони почали продавати квіти в крамниці, яку Хаул відкрив під своїм справжнім іменем.

Слайд № 37

Хаул продовжував уникати зустрічей з Відьмою Пустирищ, поки та не заманила Софі в пастку: повіривши, що нинішня любов Хаула, Лілі Ангоріан, захоплена відьмою, Софі вирушила її рятувати і в результаті сама опинилася в полоні.

Слайд № 38

Хаул прийшов їй на допомогу і розправився з Відьмою Пустирищ. Він дізнався, що міс Ангоріан насправді була вогненним демоном, вона захопила Кальцифера і спробувала дістати з нього серце Хаула.

Слайд № 39

Софі розірвала договір між Хаулом і Кальцифером, вона повернула серце чарівникові. Прокинувшись, Хаул знищив вогняного демона відьми і тим самим зняв закляття з Чарівника Салімана і Принца Джастіна.

Слайд № 40

Софі і Хаул зрозуміли, що кохають одне одного. Хаул припустив, що їм доведеться тепер разом жити довго і щасливо і померти в один день.

Слайд № 41

Справжня любов долає чаклунство. Усі сестри Хаттер знаходять щасливе кохання: Софі залишається з Хаулом, Летті — із чарівником Саліманом, Марта — із Майклом. . У романі Діани Вінн Джонс добро перемагає зло, сімейна й дружня підтримка надає впевненості, герої винагороджуються за свої чесноти й досягають щастя.

Слайд № 42

http://dovidka.biz.ua/mandrivniy-zamok-haula-korotkiy-zmist/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua http://zarlit.com/textbook/7klas_1/32.html Зарубіжна література 7 клас - О.М. Ніколенко - 2015 pidruchnyk.com.ua/649-svtova-lteratura-voloschuk-7-klas.h.. https://yandex.ua/images/search?text=діана%20вінн%20джонс%20мандрівний%20замок%20хаула%20читати%20скорочено

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
7 клас Презентація із зарубіжної літератури
 • Додано
  28.02.2018
 • Розділ
  Зарубіжна література
 • Клас
  7 Клас
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  947
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  16
 • Номер матеріала
  RW558098
 • Вподобань
  0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти