Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування психологічної готовності працівників закладів освіти до конструктивної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій
»
Взяти участь Всі події

Цікаві конкурси до дня Матері.

Різне

Для кого: Дошкільнята (5-6 років), 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас

08.12.2018

5483

148

0

Опис документу:
Цікаві конкурси до Дня матері для дорослих і дітей День матері – відносно нове свято в Росії. Остання неділя листопада стало червоним днем календаря тільки в 1998 році. Не так давно його почали відзначати в дитячих садах і школах. До цього дня діти зазвичай готуються з особливим завзяттям, адже на свято прийдуть улюблені мами, яких хочеться порадувати і віршами, піснями, малюнками. Малюки оформляють виставки і репетирують сценки.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Цікаві конкурси до Дня матері для дорослих і дітей

День матері – відносно нове свято в Росії. Остання неділя листопада стало червоним днем календаря тільки в 1998 році. Не так давно його почали відзначати в дитячих садах і школах. До цього дня діти зазвичай готуються з особливим завзяттям, адже на свято прийдуть улюблені мами, яких хочеться порадувати і віршами, піснями, малюнками. Малюки оформляють виставки і репетирують сценки. А щоб гості не розслаблялися, педагоги разом зі своїми вихованцями придумують або підбирають цікаві конкурси до Дня матері. Нижче розглянемо найпопулярніші.

Конкурси на День матері у дитсадку

Малюки в дитячому саду з нетерпінням чекають, коли ж їх батьки візьмуть участь в цікавих випробувань. Ведучий свята викликає публіки кілька учасниць, і кожна дитина мріє, щоб саме його мама вийшла на сцену. Жартівливі змагання ні в кого не викликають труднощів, зате дарують масу позитивних емоцій і учасникам, і глядачам. Щоб все було саме так, конкурси для мам на День матері потрібно підбирати з розумом: не занадто прості, але і не дуже складні, добрі, без натяків і двозначностей.

«Лопни кулька»

Для гри знадобиться від 3-5 спритних учасниць. Їм надається безліч надутих повітряних кульок. По команді мами беруть по одному з них і намагаються луснути будь-яким способом. Хтось може наступати каблуком, хтось- колоти нігтями, головне – знищити якомога більше кульок. На доказ своєї перемоги над черговим гумовим суперником необхідно підібрати його залишки. За кількістю колишніх кульок і обчислюється переможниця.

«Вгадай сина (дочку)»

Двом-трьом мамам зав’язують очі і ставлять перед шеренгою дітей. Учасниці повинні на дотик знайти свою дитину. Для ускладнення завдання перед мамами хлопчиків ставлять лише чоловічу частину групи. З дівчатками простіше – батьки можуть орієнтуватися на зачіски, банти і шпильки, коли стосуються голови дитини. Тому вихователь може внести інтригу в конкурс, знявши найбільш видатні деталі вбрання маленьких модниць.

«Пізнай себе»

Це випробування не тільки покаже самих уважних і чуйних мам, але і дозволить їм дізнатися про себе щось новеньке. Суть конкурсу полягала в тому, що діти в групі завчасно складають словесний портрет головної в їх житті жінки, після чого листочки з описами перемішуються і ведучий зачитує текст. Яка мама дізнається себе – та й перемогла. Чим більше переможниць, тим краще! Зовсім маленьким діткам підійде спрощений варіант: нехай вони маму не описують, а малюють. А ті будуть шукати свій портрет серед кількох десятків чужих.

Кулінарні конкурси

Мама – головний кухар в сім’ї. Вона щодня готує і повинна розбиратися в кулінарії. Тому конкурси для мам на День матері, пов’язані з продуктами і рецептами, обов’язково будуть мати успіх. Найпростіші у підготовці випробування:

  • Почистити картоплину: хто швидше впорається чи отримає найдовшу 
    очищення.

  • Записати більше всіх страв, назви яких починаються на певну букву.

  • На дотик дізнаватися дрібне кухонне начиння: ложки, виделки, віночок, насадки від міксера, шумівку і т. д.

Конкурси на День матері в школі

Навчальні заклади теж щорічно відзначають це свято. Молодші школярі можуть взяти на озброєння ті ж конкурси до Дня матері, що і малюки. Але в їх розпорядженні і більш складні випробування, підготовка до яких вимагає певного часу і спеціального реквізиту.

«Парубка»

Учитель завчасно збирає з дітей по одній речі, яка потрібна їм для навчання. Наприклад, пенал, щоденник, якусь особливу ручку, лінійку (нестандартного виду). Зібране укладається в непрозорий пакет. Ведучий по черзі витягує предмети і запитує: «Хто втратив?» Якщо мама дізнається річ сина або дочки, вона повинна підняти руку. Перемагають усі, хто вгадав.

На змагаються матерів дивитися весело, однак і діти не повинні сидіти весь свято в стороні. Для них теж можна влаштувати веселі випробування. Конкурси на День матері у школі можуть продемонструвати глядачам нові вміння і знання, які діти придбали саме там. Рішення математичних прикладів на швидкість, вгадування слів за типом телепередачі «Поле Чудес» і т. д.

Спільні конкурси

Деякі випробування вимагають командної роботи дорослого і дитини, тому вони і самі цікаві. Такі конкурси до Дня матері обов’язково потрібно включити в святкову програму.

«Годувальники»

Необхідно підготувати 5-10 маленьких непрозорих ємностей і стільки ж чистих ложок. У посуд будь-яку кладуть їжу: варення, мед, згущене молоко (просту і варену), сметану — загалом, все, що є в наявності. Мамам зав’язують очі. Діти беруть в руки ложку і пригощають конкурсанток тим, що обрали (на кожну учасницю – одне блюдо). Мама повинна вгадати, чим же попотчевало її чадо. Асортимент страв до останнього залишається таємницею. Це приклад того, що конкурси до Дня матері не тільки розважають, але й навчають дорослих довіряти дітям. Адже не так просто дати в руки дитині ложку, раптом капне на блузку або нагодує чимось не тим.

«Супермаркет»

Дві пари учасників (мама + дитина) стоять в одному кінці залу (класу). У протилежній стороні знаходиться стіл-«супермаркет», де складені продукти (штучні) та господарські товари (губки, мило, банки від шампунів, щітки, посуд). Дорослим видають «списки покупок», де вказані від 7 до 15 позицій з тих, що є в «магазині». Мама називає дитині один предмет, той біжить до столу, бере необхідне і повертається назад. Потім отримує нове завдання – і знову в путь. Яка команда швидше збере всі за списком, та і перемогла.

Потрібні призи?

Щоб конкурси, присвячені Дню матері, стали ще цікавіше, варто передбачити для переможців призи. Нехай вони і будуть чисто символічними. Наприклад, підійдуть картонні медалі або кубки з написами, цукерки, повітряні кулі.

Кожній дитині буде приємно забрати додому фізична підтвердження своїх і маминих успіхів. А ведучому потрібно подбати про те, щоб ніхто з гостей не пішов без нагороди.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.