Цікаві факти "Про хімію"

Хімія

Для кого: Дорослі

05.05.2021

147

3

0

Опис документу:
Напевно, кожен у школі вивчав важливі факти з хімії. При цьому не кожен знає, що хімія оточує нас всюди. Неможливо уявити собі життя сучасної людини без використання хімічних елементів, які несуть велику користь людству.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Напевно, кожен у школі вивчав важливі факти з хімії. При цьому не кожен знає, що хімія оточує нас всюди. Неможливо уявити собі життя сучасної людини без використання хімічних елементів, які несуть велику користь людству.

 

Цікаві факти про хімію

● Якщо ви думали, що залізо — це щось міцне і надійне, ви помиляєтеся. Залізо, нагріте до 5000 градусів Цельсія, стає газоподібним.

● За одну хвилину Сонце виробляє більше енергії, ніж вся Земля витрачає за рік. Причому, ми не споживаємо всю енергію, що йде від Сонця. Та енергія, яка доходить до Землі розподіляється так: 19% сонячної енергії поглинається атмосферою, 47% — падає на Землю, а 34% — повертається в космос.

● Граніт проводить звук в десять разів краще, ніж повітря. Тобто, те, що ми зазвичай добре чуємо на відстані ста метрів, було б чути за кілометр, якби між нами і джерелом звуку була суцільна гранітна стіна.

● Рекордсменом за кількістю відкритих хімічних елементів є швед Карл Шеллі. Кисень, хлор, вольфрам, марганець, фтор, молібден, барій — його відкриття. На другому місці, чотири хіміки: Яком Берцеліус, Карл Монсандер (Швеція), Гемфрі Деві (Англія), Поль Лекок де Буабордан (Франція). Кожен з них відкрив по 4 елементи. Ці вчені відкрили 1/4 всіх відомих на сьогодні хімічних елементів. 

● Історія хімії багата помилковими елементами. За всю історію науки таких «хибних» елементів накопичилося 250 штук. Так з 100 представлених нібито рідкоземельних елементів істинно окремими елементами, а не сполуками виявилися лише 15.

● Найвища температура створена людиною ~ 4 трлн. К, (що можна порівняти з температурою Всесвіту в перші секунди її життя), була досягнута у 2010 році, при зіткненні золотих частинок, прискорених до близькосвітлових швидкостей. Експеримент був проведений на установці RHIC, розташованої в Брукхейвенській національній лабораторії, США.

● Найнижча температура створена людиною нижче 5,9*10? 12К, тобто вище абсолютного нуля менш ніж на 1/170 млрд частку градуса. Ця температура в 1995 році була отримана Еріком Корнеллом і Карлом Виманом з США при охолодженні атомів рубідію.

 ● Характерний запах монет — це не запах металу. Він виходить від сполук, що утворюються від зіткнення з металом органічних субстанцій, наприклад, людського поту. Причому щоб людина відчула цей «металевий» запах, досить дуже малої кількості реагентів.

● Англійський учений Джозеф Прістлі в 1767 році зацікавився природою бульбашок, які виходять на поверхню під час бродіння пива. Над пивним чаном він помістив чашу з водою, яку потім спробував на смак, і виявив, що вона має відсвіжувальну дію. Прістлі відкрив ніщо інше, як вуглекислий газ, який і сьогодні використовується при виготовленні газованих напоїв. Через п'ять років Прістлі опублікував роботу, в якій описав більш досконалий метод отримання вуглекислого газу шляхом реакції сірчаної кислоти з крейдою.

● Водень є першим елементом в періодичній таблиці. Він дуже легкозаймистий і є найпоширенішим елементом, знайденим в нашому всесвіті. ● Гелій легший за повітря навколо нас, тому ідеально підходить для повітряних куль, які ми використовуємо на вечірках.

● При нормальних умовах масло і вода не змішуються. 

● Слово «хімія» походить від єгипетського слова, що означає «земля».

● Речі, невидимі для людського ока, часто можна побачити під ультрафіолетовим світлом, що дуже зручно для вчених і детективів.

● Люди видихають вуглекислий газ (CO2). Використовуючи енергію сонячного світла, рослини перетворять вуглекислий газ в їжу в процесі, який називається фотосинтезом.

● Генеральна асамблея ООН в 1994 році проголосила 16 вересня щорічним Міжнародним днем ​​охорони озонового шару.

● Для забезпечення стандартного польоту сучасного літака необхідно близько 80 тонн кисню. Стільки ж кисню виробляє 40 тисяч гектарів лісу під час фотосинтезу.

● До найтоншої матерії, яку може побачити людське око, належать стінки мильної бульбашки.

● Під дією соєвого соусу відбувається хімічна реакція, яка змушує убитого кальмара «танцювати» на тарілці.

● Перехід речовини з твердого в газоподібний стан називається сублімацією в хімії.

● Крім ртуті при кімнатній температурі в рідкий стан переходить францій і галій.

● Вода з вмістом метану може замерзнути при температурі вище 20 градусів Цельсія.

● Найпоширеніша речовина у світі це водень.

● Одним з найлегших металів вважається літій.

● У молодості Чарльз Дарвін був знаменитий своїми хімічними відкриттями.

● На честь країн було названо велику кількість хімічних елементів.

● В Індонезії люди видобувають сірку з вулкана, що приносить їм прибуток.

● Сірку додають до косметичних засобів, які призначені для очищення проблемної шкіри.

● Понад 100 тисяч хімічних реакцій щохвилини відбувається в головному мозку людини.

● Срібло відоме своїми бактерицидними властивостями, тому здатне очищати воду від вірусів і мікроорганізмів.

● Половину маси Сонця становить водень.

● Ернест Резерфорд був першим, кому вручили Нобелівську премію з хімії.

● Спочатку платина коштувала дешевше срібла через свою тугоплавкість.

● Геосмін — це речовина, яка виробляється на поверхні землі після дощу, викликаючи характерний запах.

​​● Птахи допомагають визначити місце витоку газу, завдяки наявності в ньому запаху сирого м'яса, який додається штучним способом.

● Найлегшим серед благородних газів вважається гелій. Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.