Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Цікаві факти про Богдана Хмельницкого Цікаві факти про Богдана Хмельницького (1595-1657)
Славетний гетьман України Богдан Хмельницький народився близько 1595 року у сім'ї чигиринського сотника Михайла Хмельницького. Ім’я полководця має свою таємничу історію. При народженні гетьман був названий Зіновієм. Богданом ж він став, коли придбав славу. Його віднесли до роду Богданів, який правив в Молдавії в 15 столітті. Не менш загадково і місце його народження. Чи то це Жовква, то чи Суботів або ж Чигирин. Невідомо.
Діти Богдана Хмельницького: Хмельницький мав двох синів і чотирьох доньок (за деякими даними семеро дітей): Старший син Тимофій (Тиміш), Молодший син Хмельницького — Юрій (Юрась), ще за життя батька, був обраний гетьманом-наступником. Донька Хмельницького — Катерина (Олена); Друга донька — Степанія; Імена двох інших доньок гетьмана —лишилися невідомими.
Отримав золоту шаблю за порятунок польського принца, майбутнього короля Владислава IV під час війни з Московією.
Характер Богдана Хмельницького Ті, кому пощастило спілкуватися з ним, звертали увагу на тонкий розум, ерудицію, вміння передбачати розвиток подій, сталеву волю гетьмана. В його характері дивовижно сплелися воєдино відчайдушна сміливість і холоднокровна обачність, принциповість, що межувала з впертістю, й готовність до компромісу. Можна сказати, що це була цільна, але водночас суперечлива натура.
Про темпераментний, але разом з тим і поступливий характер гетьмана свідчить такий факт. Коли в серпні 1648 р. до нього прибули польські посли, то спочатку він погрожував їм смертною карою за те, що вони перед тим писали до нього «неучтиві» листи. Однак уже наступного дня він вибачився за свої дії і спокійно розпочав переговори.
Богдан Хмельницький втратив батька і потрапив у полон, внаслідок битви під Цецорою.
Перебуваючи у турецькому полоні — знаходився біля командувача османського флоту, у якості перекладача.
Організатор повстання проти панування шляхти в Україні, яке переросло у Національно-визвольну війну українського народу проти Речі Посполитої. Засновник козацької держави — Війська Запорозького, більш відомої як Гетьманщина.
Дякую за увагу! Виконав: Ученик 4-в класу Самсонов Олексій
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»