Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

Цікаве - Видатні люди " Олександр Олександрович Богомолець (1881-1946)"

Різне

Для кого: Дорослі

24.04.2021

109

3

0

Опис документу:
Створив вчення про фізіологічну систему сполучної тканини, запропонувавши для підсилення її функцій при ряді захворювань антиретикулярну цитотоксичну сироватку, що широко застосовувалася в роки Великої Вітчизняної війни для прискорення зростання переломів і загоєння ран. Ініціатор і керівник робіт з консервування крові.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Вчений - патофізіолог. Народився в Києві.

Закінчив Новоросійський університет (1906 р.). Працював там на кафедрі патологічної фізіології.

В 1911 р. стажувався у Сорбонні (Париж). В 1911-1925 рр. - професор Саратовського університету, в 1925- 1931 рр. - завідуючий кафедрою патофізіології 2-го Московського медичного інституту, в 1928-1931 рр. - директор Інституту гематології і переливання крові в Москві. Організатор і директор Інституту експериментальної біології і патології Міністерства охорони здоров'я України (1930 р.) та Інституту клінічної фізіології АН України (1934 р.).

Доклав чимало зусиль до створення Інституту експериментальної біології та патології Народного Комісаріату охорони здоров'я УРСР та Інституту клінічної фізіологи АН УРСР. Основні напрямки досліджень пов'язані з актуальними проблемами патологічної фізіології, ендокринології, обміну речовин, імунології, алергології, патології кровообігу, патогенезу шоку, механізму старіння організму.

Створив вчення про фізіологічну систему сполучної тканини, запропонувавши для підсилення її функцій при ряді захворювань антиретикулярну цитотоксичну сироватку, що широко застосовувалася в роки Великої Вітчизняної війни для прискорення зростання переломів і загоєння ран. Ініціатор і керівник робіт з консервування крові. Заклав основи геронтології, під його керівництвом проведено в СРСР перший у світі перепис довгожителів. Створив школу патофізіологів. Видатний організатор науки і громадський діяч.Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.