Цікаве - Видатні люди " Ілля Мечников"

Різне

24.04.2021

163

3

0

Опис документу:
Народився в 15 травня 1845 році під Харковом. Закінчивши гімназію із золотою медаллю, він поступив на природне відділяння Харківського університету, чотирилітній курс якого пройшов за два роки. Після цього був Гессенській університет, Геттінген і Мюнхен, потім Неаполь. У 1868 р. він був вибраний приват-доцентом Петербурзького університету, і звідси в 1882 відправився до Мессіни, щоб продовжити дослідження безхребетних тварин.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Ілля Ілліч Мечников (1845 - 1916) один з основоположників ембріології, імунології та мікробіології. Лауреат Нобелівської премії (1908 р.), яку одержав за відкриття явища фагоцитозу (1882 р.)

Народився в 15 травня 1845 році під Харковом. Закінчивши гімназію із золотою медаллю, він поступив на природне відділяння Харківського університету, чотирилітній курс якого пройшов за два роки. Після цього був Гессенській університет, Геттінген і Мюнхен, потім Неаполь. У 1868 р. він був вибраний приват-доцентом Петербурзького університету, і звідси в 1882 відправився до Мессіни, щоб продовжити дослідження безхребетних тварин. Тут він зробив велике відкриття фагоцитозу, що принесло йому Нобелівську премію і світову славу. Після цього Мечников повернувся до Одеси, де очолив першу в Росії бактеріологічну станцію, яка повинна була займатися виготовленням вакцин проти сказу. У 1888 р. він поїхав до Парижа до Пастеру за порадою, той запропонував йому лабораторію в своєму інституті, де Мечников і пропрацював до кінця своїх днів (1916).

І. І. Мечников з відмінністю закінчив природний факультет Харківського університету в 1864 р. і по клопотанню Н. І. Пірогова одержав закордонне відрядження за казенний рахунок. Після захисту магістерської дисертації в 1867 р. Мечников був вибраний доцентом природного факультету Новоросійського університету, але наступного року перейшов в Санкт-петербурзький університет, також доцентом, захистив дисертацію на ступінь доктора зоології і одержав звання екстраординарного професора. Обидві його дисертації були присвячені питанням ембріології безхребетних.

"Мені вдалося одержати місце доцента при кафедрі зоології в Петербурзькому університеті, - згадував Мечників, - і я сподівався остаточно влаштуватися там. На жаль, умови, з якими я там зустрівся, виявилися далеко не сприятливими. У ті часи при кафедрі не було лабораторії, так що працювати доводилося в нестерпимо холодному взимку приміщенні, серед двох шаф зоологічного музею".

У 1872 р. Мечников був запрошений в Новоросійський університет ординарним професором зоології, де викладав протягом 10 років.

У 1886 р. Мечников створив (спільно з Н. Ф. Гамалєєй) і очолив першу в Росії і другу в світі бактеріологічну пастерівську станцію. Але і тут йому не вдалося спокійно попрацювати. У 1887 р. Мечников виїхав до Парижа, щоб "знайти собі там тихий притулок для наукової роботи". Такий "притулок" надав йому Л. Пастер, запросивши в свій інститут на посаду завідувача лабораторією. Тут Мечников почав нарешті працювати в таких умовах, про які мріяв. Зв'язки з Росією він не поривав - сам зрідка приїжджав, а також приймав для спеціалізації в своїй лабораторії російських учених і лікарів.

Праці Мечникова зробили величезний вплив на російську науку. Його по праву називають одним з основоположників еволюційної ембріології і мікробіології; він був вчителем багатьох російських біологів і практично всіх російських мікробіологів. Не будучи лікарем, Мечників збагатив медицину багатьма відкриттями, створивши порівняльну патологію запалення і фагоцитарную теорію імунітету. У 1902 р.

Петербурзька Академія наук вибрала Мечникова почесним членом. У 1908 р. Мечникову, спільно з німецьким імунологом П. Эрліхом, була присуджена Нобелівська премія по фізіології і медицині за роботи по теорії імунітету, і приїзд його на батьківщину в 1909 р. вилився в потік вшановувань і демонстрацій. З 1905 р. Мечників був заступником директора пастерівського інституту, але коли в 1913 р. йому запропонували зайняти вакантне місце директора Інституту експериментальної медицини в Петербурзі, він відмовився.

Помер Мечников в Парижі. Урна з його прахом знаходиться в бібліотеці Пастерівського інституту.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.