Цікава хімія. Досліди, які допоможуть дітям і дорослим полюбити хімію

Опис документу:
Існує думка, що кращий спосіб донесення інформації до дитини - у грі. Дитина переймається навіть маленьким дослідом, якщо вона зробила його сама. Користі від таких дослідів багато: по-перше, ваше чадо на канікулах відірветься хоч на трохи від монітора і з подивом зрозуміє, який великий і загадковий світ нас оточує.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Цікава хімія. Досліди, які допоможуть дітям і дорослим полюбити хімію

Існує думка, що кращий спосіб донесення інформації до дитини - у грі. Дитина переймається навіть маленьким дослідом, якщо вона зробила його сама. Користі від таких дослідів багато: по-перше, ваше чадо на канікулах відірветься хоч на трохи від монітора і з подивом зрозуміє, який великий і загадковий світ нас оточує. По-друге, на практиці легше зрозуміти фізичні, хімічні та інші закономірності. По-третє, батьки й самі їх згадують - і дивуються разом з дітьми. Ну і безсмертне дитяче прагнення щось утнути знаходить оптимальне мирне русло! Закордоном навчання через експерименти і застосування знань на практиці вже давно використовується для освоювання матеріалу. Дошкільнят батьки водять до інтерактивних музеїв і таким чином зацікавлюють наукою.

ПАРУЮЧИЙ ВУЛКАН

Справити враження на трирічну дитину можна, додавши звичайний оцет в харчову соду. Насипте побільше соди (близько 2 столових ложок) в невелику посудину і лийте на неї оцет прямісінько з пляшки. Вміст склянки просто на очах почне «закипати» і пінитися. Обережно! Не нахиляйтеся до реагентів.

Але справжній фурор викличе виліплений з пластиліну вулкан (конус із отвором), який Ви закріпите на посудині. Коли оцет буде литися на соду, що знаходиться всередині, станеться маленьке диво: піна-магма стрімко витікатиме назовні, мов під час виверження реального вулкану. Таке незвичайне видовище точно запам'ятається Вашій дитині.

ВОДНА ВЕСЕЛКА

Ще один цікавий дослід для дітей дошкільного віку — водна веселка. Дивовижно, як за допомогою маленьких хитрощів змінюється колір води в посудині! Отож, налийте воду в прозору банку і додайте таблетку фенолфталеїну (продається в будь-якій аптеці). Рідина у банці буде прозорою. Але варто Вам додати розчин харчової соди — і вода тієї ж миті набуде яскраво-малинового кольору. Ось такі чудеса!

Коли радість від чарівного перетворення трішки згасне, додайте в малинову воду лимонну кислоту або оцет— і рідина знову стане прозорою.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація ефективної діяльності соціального педагога в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн