Чи потрібно вчити читати дітей 4 — 5 років?

Опис документу:
Першокласники стикаються з багатьма проблемами. Насамперед, їм необхідно встановити контакт з учителями та налагодити взаємини з ровесниками в новому колективі. Але найбільші труднощі очікують дітей власне у процесі навчання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Чи потрібно вчити читати дітей 4 — 5 років?

Як відомо, більшість шестирічних дітей  з радістю ідуть в школу, запевняючи, що хочуть навчитися читати, писати, рахувати. Але минає небагато часу, й інтерес  до навчання в школі  швидко згасає. Чому? Цей феномен може мати чимало причин: недосконалість програм, підручників, недостатнє використання  наочного матеріалу та ігор під час навчального процесу. Але головна причина, на наш погляд, — це перевантаження маленьких школярів.

Першокласники стикаються з багатьма  проблемами. Насамперед, їм необхідно встановити  контакт з учителями та налагодити  взаємини з ровесниками в новому колективі. Але найбільші труднощі очікують дітей власне у процесі навчання. При цьому «допомога» батьків часто набуває різноманітних форм тиску, що лише пришвидшує формування  негативного ставлення до навчання загалом і нерідко призводить до таких важких наслідків, як  шкільні неврози.

Як допомогти малюкам уникнути складнощів адаптації до навчання  в школі? Як полегшити процес навчання? Одним із шляхів вирішення проблеми є зменшення навантаження першокласників. І передусім – за рахунок  попереднього навчання   дитини читанню і підготовки її руки до письма.

А чи можна навчити  читати дітей 4-5 років?  Дослідження психологів відповідають на це запитання ствердно.

Опанувавши читання у 4 – 5 років, малюк має можливість, не поспішаючи, вдосконалювати набуту навичку, регулюючи цей процес відповідно до своїх бажань і можливостей.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»