• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Біологія
  • Біологія. Методичні вказівки до самостійної роботи з розв’язання задач з генетики з дисципліни для студентів 1 курсу

Біологія. Методичні вказівки до самостійної роботи з розв’язання задач з генетики з дисципліни для студентів 1 курсу

Біологія

Для кого: 9 Клас, 10 Клас, Дорослі

20.10.2021

90

6

0

Опис документу:

Біологія. Методичні вказівки до самостійної роботи з розв’язання задач з генетики з дисципліни для студентів 1-А курсу

Розробка призначена для використання студентами 1-А курсу всіх спеціальностей під час підготовки до виконання завдань лабораторних та практичних робіт з дисципліни, а також підготовки до складання тематичних атестацій.

Методичні вказівки складено відповідно до чинної програми з дисципліни «Біологія» для вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, які здійснюють підготовку молодших спеціалістів на основі базової загальної середньої освіти, згідно з ОПП та ОКХ відповідних спеціальностей та стандартам вищої освіти.

В роботі стисло подано теоретичний матеріал, наведені приклади розв’язання задач з генетики, задачі для самостійного розв’язування, словник біологічних термінів та додатки. Робота містить задачі різних типів:

  • задачі на моногібридне схрещування;

  • задачі на дигібридне схрещування;

  • задачі на неповне домінування (проміжне успадкування);

  • задачі на взаємодію неалельних генів;

  • задачі на успадкування ознак, зчеплених зі статтю, та кросинговер;

  • задачі на аналізуюче схрещування та інші.

Кожному типу задач передують теоретичні відомості та рекомендації щодо їх розв’язання, що дає змогу студентам повторити відповідні теми й краще засвоїти знання про основні особливості функціонування генів, типи успадкування (домінантне і рецесивне, множинне, полігенне, зчеплене зі статтю), різні механізми передачі спадкової інформації.

Робота містить численні ілюстрації. Таблиці та схеми, що наведені у додатках, а також перелік рекомендованої літератури сприятимуть більш глибокому засвоєнню навчального матеріалу. Текстова частина супроводжується перехресними посиланнями, що дозволяє скоротити час пошуку необхідної інформації.

Електронний варіант збірника дозволить студентам організувати самостійну роботу у зручному для них режимі, вірно виконати завдання лабораторних і практичних робіт та якісно скласти тематичну атестацію.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.