+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
Предмети »

Біографія - методичні матеріали

У кожного з нас мабуть колись виникало бажання написати власну історію життя. Саме цей опис і визначає основну характеристику поняття біографії. Вона спрямована записати основні факти, моменти, дати та події з життя будь-якої людини.

В залежності від спрямованості, біографія може бути декількох видів. Так, автобіографія – це опис власного життя, подій та фактів. Художня біографія здебільшого використовується для ознайомлення з життєвим шляхом історичних осіб, наприклад, письменників. Вона покликана розкрити духовний світ, погляди, певні психологічні особливості та спрямування конкретної людини на тлі історичних подій або життєвих ситуацій. Існує ще такий вид, як наукова біографія. Вона спрямована на дослідження та оприлюднення наукових досягнень провідних вчених, винахідників у переплетінні з їх життєвим шляхом.

Проте, біографію можна використовувати і в простому розумінні опису життя людини без зазначення впливу тих чи інших подій, тобто простим викладом дат та фактів.

В шкільній практиці для ознайомлення із діяльністю видатних постатей та їхнім впливом на ту чи іншу сферу нашого життя найчастіше використовуються художня та наукова біографії. Це відбувається здебільшого на уроках літератури, природничих наук (біології, фізиці, хімії тощо). Інколи вивчення біографії дає нам краще зрозуміти, що саме хотів передати нам автор того чи іншого твору, або що спонукало винахідника до розробки конкретного пристрою.

В даному розділі можна познайомитись з добіркою біографій видатних людей, які зробили неоціненний вклад як в світовий, так і український розвиток суспільного життя.

90 матеріалiв
Формування творчої особистості учня
Біографія
Інші методичні матеріали
25.08.2019
25
0
2
"Вода" Вода і людина
Біографія
Презентація
08.04.2019
258
0
6
Біографія В'ячеслава Максимовича Чорновола
Біографія
Інші методичні матеріали
27.03.2019
200
0
2
90 матеріалiв