Опублікував/ла:
БАТЬКАМ НА ЗАМІТКУ
ДІТЯМ НА КОРИСТЬ
БЕЗПЕЧНИЙ
НОВИЙ РІК
Зустріч Нового року завжди супроводжується веселим і піднесеним настроєм. Але свято може змінитися трагедією. Аналізуючи протипожежну обстановку на території України в період проведення новорічних заходів, Державна протипожежна служба відзначає збільшення кількості пожеж, по так званим «новорічним причинам».
Піротехніка
Їх значна кількість пов'язано з недотриманням заходів пожежної безпеки, таких, як використання відкритого вогню, застосування несправних електричних гірлянд, необережне поводження з піротехнічними виробами.
Протипожежна державна служба приділяє підвищену увагу забезпеченню заходів пожежної безпеки при проведенні новорічних заходів та закликає неухильно дотримуватися Правил застосування піротехнічних виробів. Реалізація петард і феєрверків дозволена тільки в магазинах. Не беріть дешеві піротехнічні вироби на ринках: тут вони толком не перевіряються. Великий шанс наштовхнутися на «ліву» піротехніку. А саме через неї відбуваються нещасні випадки. Згідно з нормами, такі вироби повинні бути упаковані, мати чітке маркування російською мовою з зазначенням пожежонебезпечних характеристик. У кожній упаковці повинна бути інструкція із застосування виробу, що містить відомості про умови застосування, способи безпечної підготовки до роботи, запуск і утилізації. Вся продавана в Україні піротехніка повинна пройти випробування і отримати сертифікат відповідності. Такий повинен бути у кожного продавця. У документі вказують код обраного феєрверку і клас його небезпеки. 1-3-й класи - для продажу всім бажаючим, 4-5-й - тільки для фірм - організаторів свят, що мають відповідну ліцензію.
Небезпека піротехнічних виробів полягає в тому, що їх застосування супроводжується наявністю відкритого полум'я, іскор, а деякі вироби рухаються в різних напрямках на досить великі відстані. Запалює здатність іскор і полум'я досить висока, температура при горінні деяких піротехнічних зарядів перевищує 2000 ° С.
Техніка безпеки
Люди в основному отримують травми і опіки через неправильне поводження з піротехнічними виробами. Не давайте піротехніку дітям. До речі, діти найчастіше страждають від того, що кидають петарди один в одного. Тому батьки зобов'язані розповісти їм про небезпеку. Ніхто не компенсує вам можливі втрати, якщо покупку використовували не за інструкцією. Ось загальні поради для всіх виробів:
● переконайтеся в тому, що в радіусі небезпечної зони немає будинків, дерев, ліній електропередачи - нічого такого, у що може вдарити залп і змінити його напрямок; при запуску ніколи не нахиляйтеся над коробкою;
● після підпалу гніту вийдіть за радіус небезпечної зони. Для піротехнічних виробів 1-го класу - це 0,5 метра, для 2-го - 5 метрів, для 3-го - 20 метрів;
● не запускайте вироби при сильному вітрі, особливо якщо це літаючі «бджоли», «метелики», «парашути»;
● Не носіть петарди в кишенях;
● Не тримайте гніт під час підпалювання близько особи;
● Не направляйте ракети і феєрверки на людей;
● Не кидайте петарди під ноги;
● Не нагинатися над запаленими феєрверками.
Новорічна ялинка
Купуючи штучну ялинку, переконайтеся в тому, що вона вогнестійка. Про це повинно бути написано в поданій документації. На упаковці має бути вказано, що ялинка зроблена з вогнетривкого поліетилену або пластику. Обов'язково вимагайте у продавця гігієнічний сертифікат. Він засвідчує хімічну безпеку вироби. Інакше немає гарантії того, що будете всі свята дихати отруйними речовинами.
Жива ялинка повинна бути свіжою. Хвоя свіжого дерева зелена, не обсипається і не ламається. Стовбур ялини на зрізі липкий, з нього виділяється смола. Якщо злегка стукнути стволом по землі, обсипатися має не надто багато голок.
Встановлюйте новорічну ялинку далеко від радіаторів опалення, камінів і електричних обігрівачів. Ель не повинна заважати ходити і не повинна закривати проходи.
Зріжте кілька сантиметрів стовбура. Це допоможе краще вбирати воду, дерево не висохне, ставши вогненебезпечним, і довше буде радувати вас.
Регулярно перевіряйте, чи достатньо їли води. Пам'ятайте, що в опалюваних приміщеннях дерева швидше висихають.
Ялинку рекомендується ставити на відстані не менше 1 метра від стін. Від верхівки ялинки до стелі також має бути не менше 1 метра; встановлюйте ялинку на стійкій основі; не ставте ялинку біля виходу з кімнати. Якщо вона загориться, вогонь відріже дорогу до спасіння.
При влаштуванні ілюмінації використовуйте понижуючі трансформатори або ж гірлянди з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 В і потужністю не більше 25 Вт. Ізоляцію електропроводів не повинна мати пошкоджень; при найменших ознаках несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) негайно вимкніть її. Електричну мережу слід забезпечити надійними запобіжниками.
Чи не прикрашайте ялинку паперовими іграшками та ватою. Ні в якому разі не прикрашайте ялинку свічками, не дозволяється приміщенні хлопавки, феєрверки. Чи не одягайте дітей в маскарадні костюми з легкозаймистих матеріалів.
Якщо ялинка загорілася:
знеструмити електричну гірлянду;
викличте пожежну охорону;
виведіть з приміщення людей;
якщо це можливо - приступіть до гасіння ялинки.
Для цього повалили її на підлогу, накрийте щільною тканиною, залийте водою. Закидайте піском, застосуєте вогнегасник.
Якщо ялинка штучна, ні в якому разі не застосовуйте воду для її гасіння. Синтетика плавиться і розтікається в процесі горіння, потрапляння води на поверхню, що горить призведе до закипання розплавленої маси і розбризкування палаючих крапель, а, отже, і до збільшення площі горіння. Пам'ятайте: палаючі полімери виділяють отруйні речовини, тому, якщо з пожежею не вдалося впоратися протягом перших 30-40 секунд, залишіть приміщення.
Вибираємо новорічну продукцію.
Гірлянди
Перед тим, як вішати на ялинку, перевірте гірлянди, навіть якщо ви тільки що їх купили. Переконайтеся в тому, що всі лампочки горять, а дроти і патрони не пошкоджені.
Ніколи не використовуйте електричні гірлянди на металевих ялинках. Таке дерево може зарядитися від несправних лампочок, і якщо хтось доторкнеться до нього, отримає електричних розряд.
Якщо ви хочете використовувати гірлянди на вулиці, наприклад, для прикраси вікон і дверей, купуйте вироби, які мають відповідну сертифікацію. Прикрашаючи приміщення, розвісьте гірлянди на що не проводять струм гачки, а не на цвяхи або кнопки. Ніколи не тягніть і не смикайте гірлянду, вішаючи або знімаючи її.
Заземлите все гірлянди, які ви вішаєте на вулиці, щоб запобігти можливості удару струмом.
Вимикайте всі гірлянди, коли лягаєте спати або виходите з дому. В час вашої відсутності може статися коротке замикання, яке стане причиною пожежі.
Вимагайте у продавця сертифікат. До різних видів гірлянд пред'являються різні вимоги. До гірляндам для ялинок, встановлених в приміщеннях, вони найжорсткіші. У сертифікаті безпеки такої ялинкового прикраси повинна бути ще і посилання на сертифікат відповідності.
Не варто робити гірлянди самостійно в домашніх умовах. Це загрожує коротким замиканням. При цьому потужність струму збільшується в три рази, і розплавлені крапельки провідників розлетяться в радіусі десяти метрів, підпалюючи все, що може горіти.
Купуючи гірлянди та іграшки з паперу, поцікавтеся у продавця, чи пройшли вони спеціальну обробку, що утрудняє загоряння.
Прикраси
▪ Все ялинкові прикраси повинні бути зроблені з негорючих або вогнестійких матеріалів. Вибирайте мішуру і ялинкові іграшки із пластику або металу.
▪ Ніколи не прикрашайте ялинку свічками. Завжди використовуйте вогнестійкі свічники, і ставте свічки в таких місцях, звідки їх не скинуть.
▪ Якщо в будинку є маленькі діти, уникайте використовувати гострі або б'ються прикраси. Елементи декорації, які мають маленькі деталі, повинні перебувати в недосяжності дітей, щоб вони, бува, не проковтнули або НЕ вдихнули їх. Не використовуйте прикраси, що імітують цукерки або іншу спокусливу їжу, - діти можуть захотіти спробувати їх на смак.
▪ Дотримуйтеся вказівок на упаковці спрею з штучним снігом, щоб уникнути пошкоджень легенів.
▪ Після того, як всі подарунки будуть розпаковані, приберіть з підлоги всю упаковку, стрічки, пакети та інше. Через них часто відбуваються удушення і пожежі.
Безпечні іграшки
● В якості подарунка вибирайте такі іграшки, які підходять дитині за віком, здібностями і інтересами. Іграшки, призначені для дітей більш старшого віку, ніж ваша дитина, можуть становити небезпеку.
● Уважно прочитайте інструкцію до іграшки перед тим, як купувати і дарувати її дитині.
● Щоб запобігти опікам і удари струмом, не даруйте дітям до 10 років іграшки, які треба включати в розетку. Для маленьких дітей більше підходять іграшки на батарейках.
● Діти молодше трьох років можуть вдавитися дрібними деталями від ігор та іграшок. За правилами безпеки, іграшки, призначені для таких маленьких дітей взагалі не повинні містити дрібних елементів.
● У дитини можуть виникнути серйозні проблеми зі шлунком або кишечником, якщо він проковтнув акумулятор «таблетку» або магніт. Іноді це призводить до смерті. Тому тримайте такі речі подалі від дітей і негайно телефонуйте в «швидку», якщо дитина все-таки проковтнув щось.
● Діти, яким не виповнилося 8 років, можуть вдавитися ненадуті повітряними кулями і шматочками від лопнули куль. Для безпеки дитини також видаліть всі зав'язки і бантики з іграшок, перш ніж дарувати їх.
● Іграшки, мають стрічки і будь-які довгі гнуться елементи, повинні бути не менше 30 сантиметрів в довжину, щоб зменшити ймовірність задушення.
● Купуючи для ялинки новорічні кулі, мішуру, питайте гігієнічний сертифікат. Відомі факти, коли мішура виділяла токсичні речовини і могла заподіяти шкоду здоров'ю. Намагайтеся не економити на покупці дешевих новорічних іграшок. Обов'язково вимагайте до них супровідні документи: сертифікат якості, інструкцію російською мовою, гарантійний талон, касовий і товарний чеки.
Безпечна їжа
● У сирої їжі завжди присутні бактерії, тому продукти слід ретельно готувати. А також важливо мити фрукти і овочі.
● Слідкуйте за тим, щоб гаряча їжа і напої стояли подалі від краю столу, звідки маленька дитина може легко їх впустити.
● Частіше мийте руки і стежте за тим, щоб діти теж дотримувалися цього правила.
● Якщо ви спробували їжу із загального посуду, не використовуйте її більше, що не помивши.
● Завжди тримайте сиру і приготовлену їжу окремо. А для їх приготування використовуйте різний посуд.
● М'ясо завжди розморожуватиме в холодильнику, а не при кімнатній температурі.
● Їжа, яку слід тримати в холодильнику, не повинна перебувати в теплі довше двох годин.
Щасливі гості
Приберіться відразу ж, як тільки проводите останнього гостя. Маленька дитина може рано прокинутися і спробувати залишки «дорослої» їжі і алкоголь.
Пам'ятайте, що будинок, куди вас запросили, може бути небезпечним для дитини. Не дозволяйте дітям перебувати в місцях, де з ними може статися якась неприємність.
Подорож, похід в гості і по магазинам і навіть отримання подарунків може напружити нервову систему дитини і викликати стрес. Більшу насолоду від святкових днів ви і ваш малюк отримаєте, якщо будете дотримуватися звичний розпорядок дня.
Вогонь
● Перш ніж запалити вогонь, приберіть подалі рослини, папір і прикраси. Якщо ви збираєтеся запалити камін, упевніться в тому, що димохід відкритий.
● Не спалюйте обгортковий папір в каміні. Якщо обгортка різко запалиться і інтенсивно загориться, вогонь може спалахнути, що стане причиною пожежі.
● У разі виникнення пожежі або появи запаху диму необхідно негайно повідомити про це в пожежну охорону за телефоном «01» або «112» - з мобільного телефону, евакуювати людей і вжити заходів до гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння.
Щасливого Нового року!
Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.
5 грн
10 грн
10 грн
10 грн
8 грн