"БЕЗПЕЧНИЙ НОВИЙ РІК"🎅🌲☃️ КОНСУЛЬТАЦІЯ БАТЬКАМ

Дошкілля

Для кого: Дошкільнята (3-4 роки), Дошкільнята (5-6 років)

08.12.2020

6707

591

2

Опис документу:
Зустріч Нового року завжди супроводжується веселим і піднесеним настроєм. Але свято може змінитися трагедією. Аналізуючи протипожежну обстановку на території України в період проведення новорічних заходів, Державна протипожежна служба відзначає збільшення кількості пожеж, по так званим «новорічним причинам».
Перегляд
матеріалу
Отримати код

БАТЬКАМ НА ЗАМІТКУ

ДІТЯМ НА КОРИСТЬ

БЕЗПЕЧНИЙ

НОВИЙ РІК

Зустріч Нового року завжди супроводжується веселим і піднесеним настроєм. Але свято може змінитися трагедією. Аналізуючи протипожежну обстановку на території України в період проведення новорічних заходів, Державна протипожежна служба відзначає збільшення кількості пожеж, по так званим «новорічним причинам».

Піротехніка

Їх значна кількість пов'язано з недотриманням заходів пожежної безпеки, таких, як використання відкритого вогню, застосування несправних електричних гірлянд, необережне поводження з піротехнічними виробами.

Протипожежна державна служба приділяє підвищену увагу забезпеченню заходів пожежної безпеки при проведенні новорічних заходів та закликає неухильно дотримуватися Правил застосування піротехнічних виробів. Реалізація петард і феєрверків дозволена тільки в магазинах. Не беріть дешеві піротехнічні вироби на ринках: тут вони толком не перевіряються. Великий шанс наштовхнутися на «ліву» піротехніку. А саме через неї відбуваються нещасні випадки. Згідно з нормами, такі вироби повинні бути упаковані, мати чітке маркування російською мовою з зазначенням пожежонебезпечних характеристик. У кожній упаковці повинна бути інструкція із застосування виробу, що містить відомості про умови застосування, способи безпечної підготовки до роботи, запуск і утилізації. Вся продавана в Україні піротехніка повинна пройти випробування і отримати сертифікат відповідності. Такий повинен бути у кожного продавця. У документі вказують код обраного феєрверку і клас його небезпеки. 1-3-й класи - для продажу всім бажаючим, 4-5-й - тільки для фірм - організаторів свят, що мають відповідну ліцензію.

Небезпека піротехнічних виробів полягає в тому, що їх застосування супроводжується наявністю відкритого полум'я, іскор, а деякі вироби рухаються в різних напрямках на досить великі відстані. Запалює здатність іскор і полум'я досить висока, температура при горінні деяких піротехнічних зарядів перевищує 2000 ° С.

Техніка безпеки

Люди в основному отримують травми і опіки через неправильне поводження з піротехнічними виробами. Не давайте піротехніку дітям. До речі, діти найчастіше страждають від того, що кидають петарди один в одного. Тому батьки зобов'язані розповісти їм про небезпеку. Ніхто не компенсує вам можливі втрати, якщо покупку використовували не за інструкцією. Ось загальні поради для всіх виробів:

● переконайтеся в тому, що в радіусі небезпечної зони немає будинків, дерев, ліній електропередачи - нічого такого, у що може вдарити залп і змінити його напрямок; при запуску ніколи не нахиляйтеся над коробкою;

● після підпалу гніту вийдіть за радіус небезпечної зони. Для піротехнічних виробів 1-го класу - це 0,5 метра, для 2-го - 5 метрів, для 3-го - 20 метрів;

● не запускайте вироби при сильному вітрі, особливо якщо це літаючі «бджоли», «метелики», «парашути»;

● Не носіть петарди в кишенях;

● Не тримайте гніт під час підпалювання близько особи;

● Не направляйте ракети і феєрверки на людей;

● Не кидайте петарди під ноги;

● Не нагинатися над запаленими феєрверками.

Новорічна ялинка

 • Купуючи штучну ялинку, переконайтеся в тому, що вона вогнестійка. Про це повинно бути написано в поданій документації. На упаковці має бути вказано, що ялинка зроблена з вогнетривкого поліетилену або пластику. Обов'язково вимагайте у продавця гігієнічний сертифікат. Він засвідчує хімічну безпеку вироби. Інакше немає гарантії того, що будете всі свята дихати отруйними речовинами.

 • Жива ялинка повинна бути свіжою. Хвоя свіжого дерева зелена, не обсипається і не ламається. Стовбур ялини на зрізі липкий, з нього виділяється смола. Якщо злегка стукнути стволом по землі, обсипатися має не надто багато голок.

 • Встановлюйте новорічну ялинку далеко від радіаторів опалення, камінів і електричних обігрівачів. Ель не повинна заважати ходити і не повинна закривати проходи.

 • Зріжте кілька сантиметрів стовбура. Це допоможе краще вбирати воду, дерево не висохне, ставши вогненебезпечним, і довше буде радувати вас.

 • Регулярно перевіряйте, чи достатньо їли води. Пам'ятайте, що в опалюваних приміщеннях дерева швидше висихають.

 • Ялинку рекомендується ставити на відстані не менше 1 метра від стін. Від верхівки ялинки до стелі також має бути не менше 1 метра; встановлюйте ялинку на стійкій основі; не ставте ялинку біля виходу з кімнати. Якщо вона загориться, вогонь відріже дорогу до спасіння.

 • При влаштуванні ілюмінації використовуйте понижуючі трансформатори або ж гірлянди з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 В і потужністю не більше 25 Вт. Ізоляцію електропроводів не повинна мати пошкоджень; при найменших ознаках несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) негайно вимкніть її. Електричну мережу слід забезпечити надійними запобіжниками.

 • Чи не прикрашайте ялинку паперовими іграшками та ватою. Ні в якому разі не прикрашайте ялинку свічками, не дозволяється приміщенні хлопавки, феєрверки. Чи не одягайте дітей в маскарадні костюми з легкозаймистих матеріалів.

Якщо ялинка загорілася:

 • знеструмити електричну гірлянду;

 • викличте пожежну охорону;

 • виведіть з приміщення людей;

 • якщо це можливо - приступіть до гасіння ялинки.

Для цього повалили її на підлогу, накрийте щільною тканиною, залийте водою. Закидайте піском, застосуєте вогнегасник.

 • Якщо ялинка штучна, ні в якому разі не застосовуйте воду для її гасіння. Синтетика плавиться і розтікається в процесі горіння, потрапляння води на поверхню, що горить призведе до закипання розплавленої маси і розбризкування палаючих крапель, а, отже, і до збільшення площі горіння. Пам'ятайте: палаючі полімери виділяють отруйні речовини, тому, якщо з пожежею не вдалося впоратися протягом перших 30-40 секунд, залишіть приміщення.

Вибираємо новорічну продукцію.

Гірлянди

 • Перед тим, як вішати на ялинку, перевірте гірлянди, навіть якщо ви тільки що їх купили. Переконайтеся в тому, що всі лампочки горять, а дроти і патрони не пошкоджені.

 • Ніколи не використовуйте електричні гірлянди на металевих ялинках. Таке дерево може зарядитися від несправних лампочок, і якщо хтось доторкнеться до нього, отримає електричних розряд.

 • Якщо ви хочете використовувати гірлянди на вулиці, наприклад, для прикраси вікон і дверей, купуйте вироби, які мають відповідну сертифікацію. Прикрашаючи приміщення, розвісьте гірлянди на що не проводять струм гачки, а не на цвяхи або кнопки. Ніколи не тягніть і не смикайте гірлянду, вішаючи або знімаючи її.

 • Заземлите все гірлянди, які ви вішаєте на вулиці, щоб запобігти можливості удару струмом.

 • Вимикайте всі гірлянди, коли лягаєте спати або виходите з дому. В час вашої відсутності може статися коротке замикання, яке стане причиною пожежі.

 • Вимагайте у продавця сертифікат. До різних видів гірлянд пред'являються різні вимоги. До гірляндам для ялинок, встановлених в приміщеннях, вони найжорсткіші. У сертифікаті безпеки такої ялинкового прикраси повинна бути ще і посилання на сертифікат відповідності.

 • Не варто робити гірлянди самостійно в домашніх умовах. Це загрожує коротким замиканням. При цьому потужність струму збільшується в три рази, і розплавлені крапельки провідників розлетяться в радіусі десяти метрів, підпалюючи все, що може горіти.

 • Купуючи гірлянди та іграшки з паперу, поцікавтеся у продавця, чи пройшли вони спеціальну обробку, що утрудняє загоряння.

Прикраси

▪ Все ялинкові прикраси повинні бути зроблені з негорючих або вогнестійких матеріалів. Вибирайте мішуру і ялинкові іграшки із пластику або металу.

▪ Ніколи не прикрашайте ялинку свічками. Завжди використовуйте вогнестійкі свічники, і ставте свічки в таких місцях, звідки їх не скинуть.

▪ Якщо в будинку є маленькі діти, уникайте використовувати гострі або б'ються прикраси. Елементи декорації, які мають маленькі деталі, повинні перебувати в недосяжності дітей, щоб вони, бува, не проковтнули або НЕ вдихнули їх. Не використовуйте прикраси, що імітують цукерки або іншу спокусливу їжу, - діти можуть захотіти спробувати їх на смак.

▪ Дотримуйтеся вказівок на упаковці спрею з штучним снігом, щоб уникнути пошкоджень легенів.

▪ Після того, як всі подарунки будуть розпаковані, приберіть з підлоги всю упаковку, стрічки, пакети та інше. Через них часто відбуваються удушення і пожежі.

Безпечні іграшки

● В якості подарунка вибирайте такі іграшки, які підходять дитині за віком, здібностями і інтересами. Іграшки, призначені для дітей більш старшого віку, ніж ваша дитина, можуть становити небезпеку.

● Уважно прочитайте інструкцію до іграшки перед тим, як купувати і дарувати її дитині.

● Щоб запобігти опікам і удари струмом, не даруйте дітям до 10 років іграшки, які треба включати в розетку. Для маленьких дітей більше підходять іграшки на батарейках.

● Діти молодше трьох років можуть вдавитися дрібними деталями від ігор та іграшок. За правилами безпеки, іграшки, призначені для таких маленьких дітей взагалі не повинні містити дрібних елементів.

● У дитини можуть виникнути серйозні проблеми зі шлунком або кишечником, якщо він проковтнув акумулятор «таблетку» або магніт. Іноді це призводить до смерті. Тому тримайте такі речі подалі від дітей і негайно телефонуйте в «швидку», якщо дитина все-таки проковтнув щось.

● Діти, яким не виповнилося 8 років, можуть вдавитися ненадуті повітряними кулями і шматочками від лопнули куль. Для безпеки дитини також видаліть всі зав'язки і бантики з іграшок, перш ніж дарувати їх.

● Іграшки, мають стрічки і будь-які довгі гнуться елементи, повинні бути не менше 30 сантиметрів в довжину, щоб зменшити ймовірність задушення.

● Купуючи для ялинки новорічні кулі, мішуру, питайте гігієнічний сертифікат. Відомі факти, коли мішура виділяла токсичні речовини і могла заподіяти шкоду здоров'ю. Намагайтеся не економити на покупці дешевих новорічних іграшок. Обов'язково вимагайте до них супровідні документи: сертифікат якості, інструкцію російською мовою, гарантійний талон, касовий і товарний чеки.

Безпечна їжа

● У сирої їжі завжди присутні бактерії, тому продукти слід ретельно готувати. А також важливо мити фрукти і овочі.

● Слідкуйте за тим, щоб гаряча їжа і напої стояли подалі від краю столу, звідки маленька дитина може легко їх впустити.

● Частіше мийте руки і стежте за тим, щоб діти теж дотримувалися цього правила.

● Якщо ви спробували їжу із загального посуду, не використовуйте її більше, що не помивши.

● Завжди тримайте сиру і приготовлену їжу окремо. А для їх приготування використовуйте різний посуд.

● М'ясо завжди розморожуватиме в холодильнику, а не при кімнатній температурі.

● Їжа, яку слід тримати в холодильнику, не повинна перебувати в теплі довше двох годин.

Щасливі гості

Приберіться відразу ж, як тільки проводите останнього гостя. Маленька дитина може рано прокинутися і спробувати залишки «дорослої» їжі і алкоголь.

Пам'ятайте, що будинок, куди вас запросили, може бути небезпечним для дитини. Не дозволяйте дітям перебувати в місцях, де з ними може статися якась неприємність.

Подорож, похід в гості і по магазинам і навіть отримання подарунків може напружити нервову систему дитини і викликати стрес. Більшу насолоду від святкових днів ви і ваш малюк отримаєте, якщо будете дотримуватися звичний розпорядок дня.

Вогонь

● Перш ніж запалити вогонь, приберіть подалі рослини, папір і прикраси. Якщо ви збираєтеся запалити камін, упевніться в тому, що димохід відкритий.

● Не спалюйте обгортковий папір в каміні. Якщо обгортка різко запалиться і інтенсивно загориться, вогонь може спалахнути, що стане причиною пожежі.

● У разі виникнення пожежі або появи запаху диму необхідно негайно повідомити про це в пожежну охорону за телефоном «01» або «112» - з мобільного телефону, евакуювати людей і вжити заходів до гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння.

Щасливого Нового року!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.