і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Використання мобільних застосунків на уроках
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Архітектура - методичні матеріали

Архітектура у широкому розумінні – це вид мистецтва, покликаний створювати матеріально-просторове середовище існування людини, при цьому задовольняючи її духовні та практичні потреби. Однією з умов архітектури є гармонійне поєднання таких об’єктів.

Основними поняттями архітектури є простір, колір, форма, стиль тощо. Проте, для кожного вони розкриваються по-різному, саме тому ми можемо спостерігати таке розмаїття архітектурних творів.

Архітектура поєднує в собі естетичні, функціональні та технічні засади, а також поділяється на три види. Містобудування – сюди можна віднести самі проекти створення нових міст, населених пунктів або ж відновлення та реконструкції районів тощо. Ландшафтна архітектура більше спрямована на оформлення садово-паркового простору, бульварів, скверів тощо. Архітектура об'ємних споруд стосується безпосередньо побудови чи оформлення певних приміщень (житлових будинків, церков, магазинів, супермаркетів, навчальних закладів, музеїв тощо).

Кожне архітектурне творіння – це унікальне поєднання різних засобів виразності. До них відносяться симетричність та асиметричність (може створювати відчуття рівноваги або ж навпаки – розвивати динамічність наміченого образу), масштаб (співвідношення між частинами, спорудами та людиною), кольорова гама (для виділення та створення задуманого настрою), фактура та текстура матеріалів (для об'ємного та лінійного вираження характерів поверхонь), пропорції (співвідношення елементів за формами, розмірами, шириною, висотою), ритм (чи наявне чергування певних форм або елементів), пластичність (перехід між частинами споруди, його гармонійність, плавність або різкість). Поєднання всіх цих засобів, залежно від задумки автора і створює унікальний архітектурний ансамбль.

Вивчення архітектури полягає не тільки у навчанні щось творити, а й знанні її історії, світових тенденцій, течій, їх ідейної спрямованості. Про все це, а також основи її викладання, можна дізнатися з розділу Архітектура.

81 матеріал
EKO SHAHARLAR QURISH TAJRIBALARINI O`RGANISH
Архітектура
Наукова робота
13.04.2019
67
81 матеріал