Представленно декілька анкет, які допоможуть вчителям визначити рівень професійної компетентності. Анкети для батьків для оцінювання можливостей своєї дитини. Невеликі анкети для дітей, які напрямлені на самооцінювання.
Експерти пропонують масу варіантів формувального оцінювання. Найбільш актуальними є саме вербальні методи або творчі, наприклад, портфоліо. Як проводити формувальне оцінювання не тільки вербально чи складати портфоліо учня? Та й ще робити це так, щоб можна було відслідкувати прогрес/регрес учня в індивідуальній траєкторії розвитку здобувача освіти? Яку форму обрати, щоб і вчитель зміг все це для себе систематизувати та запам’ятати?
Фінські експерти для цього використовують низку форм, які протягом навчального року заповнюють учитель, дитина й батьки для планування і проведення формувального оцінювання. Давайте розглянемо підбірку найбільш актуальних та потрібних форм для вчителя і дітей НУШ.
ІНСТРУМЕНТИ ФОРМУВАЛЬНОГО ОЦІНЮВАННЯ
Формувальне оцінювання передбачає оцінювання не тільки дітей. І самі вчителі повинні пройти це, щоб точно розуміти, які навички та можливості на даному етапі вже сформовані у педагога. Процедура дає змогу розібратися, яких знань чи умінь не вистачає, на які свої сильні сторони можна спертися, а які потребують вдосконалення. Таким чином формується власна траєкторія розвитку вчителя, у відповідності до якої і розробляються критерії формувального оцінювання і для здобувачів освіти.