Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Дизайн цифрового освітнього контенту для сучасних уроків НУШ
»
Взяти участь Всі події
Урок:

"Зима. Зимові розваги" Розмовно-побутові фрази з теми. Робота з текстом. Робота над словесним наголосом. Диференціація звуковимови.

Опис уроку (учням цей опис не показується):

МЕТА: домогтися правильної диференціації звуковимови [С]-[З],розвивати фонематичний слух дитини, вдосконалювати навики мовленнєвого дихання, розвивати вміння регулювати силу та висоту голосу, удосконалювати вміння дотримування постановки наголосу у словах, формувати вміння слухо–зорово сприймати розмовно–побутові фрази з теми «Зима», текст "Зимові розваги», розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення, пам’ять. Розвивати вміння робити словесні повідомлення, збагачувати мову новими словами, привчати дотримуватись правильної вимови кінцевої морфеми у словах, виховувати культуру мовлення.

ОБЛАДНАННЯ: ЗПА – слухомовленнєвий тренажер «Поліфонатор ВІДЕО+» з комп’ютерним забезпеченням «Живий звук», модуль «Профілі», створена власна формат-презентація з теми, дидактичний матеріал для диференціації звуковимови [С]-[З], картки з вправами на темп мовлення, наголос, ілюстративний матеріал з теми «Зима. Зимові розваги», картки з написами опорних слів та фраз з теми .

Вміст уроку:

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1:

Теоретичний блок

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент

Фрази розмовно- побутового характеру

(слухове сприймання)

- Як мене чуєш?

- Добрий день!

- Як твоє ім’я?

- Як моє ім’я?

- Як звуть твою маму, тата, бабусю, дідуся ?

- Скільки тобі років?

Сьогодні на занятті ми будемо слухати,говорити,думати,читати,відповідати на запитання,грати.

-Що ти будеш робити?

Робота над диханням

Зараз ми будемо з тобою вчитися правильно дихати.

- Яка зараз пора року?

- ЗИМА

- Узимку повітря свіже ,холодне,морозне. Вдихнемо повітря носиком – видихнемо носиком (повільні вдих-видих через ніс)

- Аж ось на долоньку впала сніжинка,здмухнемо її (легко-сильно)

- Похукай на долоні, ніби вони змерзли, а ти хочеш їх зігріти (короткі вдих-видих через рот)

1. Вправи на мовленнєве дихання, силу та висоту голосу, темп мовлення.

Вправа 1. (на мовленнєве дихання)

А . А______ ТА___ ТА___ ТА___

А____ А____ А____ А____ А____

А______ А . ТА . ТА . ТА .

Вправа 2. (на мовленнєве дихання)

ТА ТО ТУ ТЕ

ТАТО ТУ ТЕ

ТАТОТУ ТЕ

ТАТОТУТЕ

Вправа 4. (на висоту та силу голосу)

А – А- аа – а – а – АА__

О – оо – О – оо – О – оо

У У - уу – У - уу - УУ

Вправа 5. (на наголос)

ТАтатата

тоТОтото

тутуТУту

тететеТЕ

відбивання ритму

ІІ . Робота над звуковимовою

- З яким звуком працювали на минулому занятті? (звуковимова [С] [З])

Повідомлення змісту роботи

(Сьогодні продовжимо роботу з диференціації звуковимови [С] [З])

Позиція органів артикуляції під час вимови звуків [с] і [з]

[с] [з]

губи

посміхаються

посміхаються

язик

за нижніми зубами

за нижніми зубами

голос

без голосу

голосові зв’язки вібрують

Порівняльна характеристика звуків:

[с] [з]

приголосний приголосний

глухий дзвінкий

твердий твердий

передньоязиковий передньоязиковий

свистячий свистячий

1. Ізольована звуковимова [С] [З]

(Робота з комп’ютерним забезпеченням «Живий звук», модуль «Профілі» - прослуховування звуковимови та промовляння звуків)

2. Диференціація вимови [С] [З] (дидактичні картки)

а) читання складів

Прочитай склади. Пальчик веди по лініі. Спочатку прочитай повільно, потім швидко

С____А

З____А

С____О

З____О

С____У

З____У

С____Е

З____Е

С____И

З____И

АС – АЗ – ОС – ОЗ – УС – УЗ – ЕС – ЕЗ – ИС – ИЗ

б) читання слів

ОСА -КОЗА

КОЛОС - МОРОЗ

СУП- ЗУБ

ІРИС - ХМИЗ

НІС- ВІЗ

СОВА - ЗОРЯ

3. Вправа «Малюнковий словник»

(малюнки підібрані для диференціації звуковимови )

а) Назви малюнок і постав до потрібноі букви

(мал. САНЧАТА,КОВЗАНИ , СНІГОВИК, МОРОЗ, СНІЖИНКА ,ЗИМА)

С З

б) Прочитай речення

САШКО ГРАЄТЬСЯ З ПЕСИКОМ.

У ЗООПАРКУ Є ЗЕБРИ.

в) Доповни речення назвами малюнків і прочитай

ЗЕМЛЮ ЗАМЕЛО (мал. сніг)

ЗОЯ КАТАЄТЬСЯ НА (мал..ковзани)

4. Вправа – доповни речення за малюнком – схемою

У СТЕПАНА НОВІ…. (мал. санчата).

ДІТИ ЛІПЛЯТЬ ... (мал. сніговик).

ХЛОПЦІ ГРАЮТЬСЯ У (мал.сніжки)

ЗАХАР НАДІВ(мал.ковзани)

СЕМЕН ЇДЕ НА (мал.лижі)

5. Робота з загадкою.

Відгадай загадку.

СНІГ НА ПОЛЯХ.

ЛІД НА РІЧКАХ.

ВІХОЛА ГУЛЯЄ.

КОЛИ ЦЕ БУВАЄ?

(взимку)

Підсумок. Аналіз диференціації звуковимови [С] [З]

ІІІ. Робота над слухо-зоровим сприйманням мовлення

Робота з текстом

Зимові розваги

Прийшла зима. Уся земля вкрита білим снігом. Діти ліплять зі снігу снігову бабу. У дворі зробили ковзанку. На ковзанах катаються Соня і Сашко. Назар та Максим грають у сніжки. Олексій катається на лижах. Зоя і Ксенія катаються на санчатах. Весело взимку!

1. Читання тексту вчителем.

(учениця слідкує за текстом)

2.Запитання по тексту:

- Яка пора року прийшла?

- Земля вкрита чим?

- Що діти ліплять зі снігу?

- На ковзанах катається хто?

- Назар та Максим грають у що?

- Що робить Олексій?

- Хто катається на санчатах?

3 Підбір картинок до речень.

- Я буду читати речення. Послухай. Вибери потрібне речення. Прочитай. Підбери відповідну картинку. Приклей її біля речення.

-Що ти зробила?(приклеїла картинку)

А зараз зберемо всі аркуші по порядку.

У нас вийшла дитяча книга. Із нею ми будемо працювати на наступних заняттях.

Ти слухала і читала текст.

- Що ти робила? ( Я слухала, читала)

ІУ. Підсумок

- З якими звуками працювали?

Аналіз роботи на занятті

Рефлексія.

1. Що сподобалося на занятті?

2. Що нового дізналася на занятті?

3. Що здалося цікавим?

4. Що хотілося б повторити?

5. З яким настроєм покидаєш клас?

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0 0

Зрозумілий:

0 0

Потрібні роз'яснення:

0 0
Рекомендуємо

Малярні роботи. Технологія виготовлення малярних робіт. Проект "Малярні роботи в побуті своїми руками".

Малярні роботи. Технологія виготовлення малярних робіт. Проект "Малярні роботи в побуті своїми руками".

772

Аватар профіля Півнюк Олена Вікторівна
Трудове навчання
7 клас

50 грн

Проводи зими. Створення багатофігурної композиції «Проводи зими»

Проводи зими. Створення багатофігурної композиції «Проводи зими»

1114

Аватар профіля Мінич Світлана Миколаївна
Образотворче мистецтво
4 клас

19 грн

Практична робота: Використання програм автоматизованого перекладу текстів

Практична робота: Використання програм автоматизованого перекладу текстів

34

Аватар профіля Губчик Вероніка Григорівна
Інформатика
9—10 клас

50 грн

Практична робота "Використання програм автоматизованого перекладу текстів"

Практична робота "Використання програм автоматизованого перекладу текстів"

37

Аватар профіля Киреєва Оксана Анатоліївна
Інформатика
9 клас

50 грн

ХІМІЧНІ ПОБУТОВІ ТОВАРИ

ХІМІЧНІ ПОБУТОВІ ТОВАРИ

261

Аватар профіля Островершенко Анна Петрівна
Товарознавство
дорослі

50 грн