2 клас НУШ Математика
Тема. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 6. ВПРАВИ І ЗАДАЧІ, ЯКІ ВИМАГАЮТЬ ВИКОРИСТАННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 6.
Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 6 та її практичним застосуванням; удосконалювати вміння знаходити значення виразів зі змінною, що повторюється; формувати вміння обчислювати вирази і розв'язувати задачі, застосовуючи знання таблиці множення і правила про порядок дій; розвивати обчислювальні навички, математичне мовлення; виховувати уважність.
Обладнання: комп’ютер, квитки-картки, таблиця множення на 6, цеглинки LEGO, схема до задачі, віршовані задачі, кола для рефлексії.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
1. Хвилинка каліграфії
— Визначте закономірність. Продовжте ряд чисел до 60.
6 12 18 …
2.Гра «Придбай квиток»
- Перш, ніж пограти в цю гру, давайте пригадаємо,
· добуток чисел, яка це дія?
· частка чисел, яка це дія?
· сума чисел, яка це дія?
· збільшити у, яка це дія?
· зменшити у, яка це дія?
v Завдання до гри
- Діти, виберіть квиток, порахуйте і дайте відповідь на запитання
v Знайти добуток чисел 5 і 7
v Знайти частку чисел 36 і 4
v Знайти суму чисел 28 і 4
v Збільшити 4 у 6 разів
v Зменшити 15 у 3 рази
- А це завдання для всіх
v Замінити додавання множенням
4 + 4 + 4 + 4 (червона) 6 + 6 + 6 (зелена)
-Перевіряємо ( цеглинки LEGO)
4 + 4 + 4 + 4 = 4 х 4 6 + 6 + 6 = 6 х 3
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.
— Сьогодні на уроці ми складемо таблицю множення числа 6.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
Робота за підручником (с. 105).
1.Підготовча робота
Завдання 1. Письмове виконання.
– Як довести, що 6 х 7 = 42? Якою дією можна замінити дію множення?
2.Пояснення нового матеріалу
Завдання 2. Складання таблиці множення числа 6 (на основі таблиці додавання).
Учні замінюють додавання множенням, коментують, як виконали обчислення.
Висновок: у таблиці множення числа 6 наступний добуток на 6 більший за попередній, а попередній добуток на 6 менший, ніж наступний.
3.Первинне закріплення
Завдання 3. Колективне опрацювання ( біля дошки).
Фізкультхвилинка.
4. Розвиток математичних знань
Завдання 4. Розв’язування задачі.
Короткий запис
Виклики — ? в., 3 машини по 3 виклики
Схема
Описание: http://8next.com/uploads/fotos/4matem/m_shm_03m03.jpg
Розв’язання
3 • 3 = 9 (в.) – всього викликів було за добу
Відповідь: за добу було 9 викликів
Завдання 5. Під час повторення умови один учень робить короткий запис і пояснює розв’язання.
Короткий запис
Чоловіки — 2 особи
Жінки і діти — ?, у 6 разів більше
План розв’язування
1) Скільки було жінок і дітей?
2) На скільки більше було жінок і дітей, ніж чоловіків?
Розв’язання
1) 2 • 6 = 12 (ос.) – жінок і дітей було
2) 12 – 2 = 10 (ос.) – на стільки більше було жінок і дітей, ніж чоловіків
Відповідь: на 10 більше було жінок і дітей, ніж чоловіків
Завдання 6 з логічним навантаженням.
Короткий запис №1 Перед ним — 6 дітей, що у 2 рази менше Після нього — ? Короткий запис №2 Перед ним — 6 дітей Після нього — 12 дітей Хлопчик — 1 дитина Всього — ?
План розв’язування
1) Скільки учнів було після хлопчика?
2) Скільки всього дітей було на огляді?
Розв’язання
1) 6 • 2 = 12 (д.) – дітей було після нього
2) 6 + 12 + 1 = 19 (д.) – всього дітей було на огляді
Відповідь: на огляді було 19 дітей
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ.
1.Розв’язування віршованих задач на закріплення таблиці числа 6
Прийшли до крамниці 4 жуки,
Купили на ніжки собі чобітки.
Ніжок по 6, як відомо, в жуків.
Скільки потрібно всього чобітків? ( 6 х 4=24) – червоний
Біля липи бджіл багато,
Мед збирають волохаті.
6 джмелів між них кружляють,
Теж медок вони шукають.
Менше їх, ніж бджіл, в 3 рази.
Порахуйте бджіл відразу. ( 6 х 3=18) – зелений
Кіт Мусій купив сосиски
І розклав по 6 у миски.
Скільки всіх було сосисок,
Якщо 9 повних мисок? ( 6 х 9=54) – блакитний
Є шість кліток із кролями,
Мені Саша розповів.
Скільки є кролів, дізнайтесь,
Коли в клітці шість кролів? (6 х 6 = 36) – помаранчевий
— Шість днів у тижні я працюю,
— Мені татко розповів, —
Я два тижні на роботі.
Скільки це усього днів? (6 х 2 = 12) – синій
Дятел 7 годин літав,
Шкідників він поїдав.
Щогодини 6 він їв.
Скільки знищив шкідників? (6 х 7 =42) – жовтий
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ.
- Зафарбуйте ту частину кола, з надписом на якій ви погоджуєтеся.
· Було легко та цікаво.
· Було складно, але цікаво.
· Було важко та нецікаво.