Конструктор уроків
Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.
Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.
№1:
Вільне введення тексту
Мета: продовжувати формувати та закріплювати знання по годівлі кролів, вміти складати та порівнювати поживність кормів, їх вплив на ріст та розвиток кролів.
Швидке зростання і міцне здоров’я кроликів – запорука успіху кожного кролівника. На повноцінний розвиток тварин впливає раціон харчування. Тому, щоб виростити здорових кролів, потрібно ретельно стежити за їх харчуванням. Повноцінна годівля кролів – один з основних факторів підвищення їх продуктивних та племінних якостей. Забезпечення організму необхідною кількістю поживних мінеральних та біологічно активних речовин – є запорукою високої продуктивності кролів. Кролі надзвичайно чутливі до збалансованого раціону, особливо в ранньому віці, адже в період від 40 до 120 днів вони збільшують свою масу приблизно втричі.
Можна виділити кілька типів кормових компонентів, які традиційно прийнято для годування кролів різного віку.
Їжа рослинного походження.
Рослини – це найбільш легкозасвоювані і швидко перетравні продукти. Найпопулярніші з них є бобові і бобово – злакові (еспарцет, конюшина, овес, люцерна). Соковиті корми надають дуже гарний вплив на організм кролів. В кінці квітня потрібно обережно починати давати корми з трави. Взимку кролі отримують тільки сіно, в якому знаходиться менша кількість вітамінів, ніж у траві
Городні культури. На такий корм переходять на початку осені, в той момент, коли трава вже відходить і кроликам потрібно отримувати вітамінно – мінеральні комплекси. З цим чудово справляються різні овочі: морква, картопля, буряк, капуста та інші , а також бадилля овочів, його потрібно давати кроликам прив’яленим і не в великій кількості: дорослому кролю 150 г, молодняку 25 – 35 грамів.
Грубі корми. До даного виду кормів відноситься сіно, солома, а також гілки різних дерев. Гілки дерев виступають відмінним джерелом поживних речовин. Використовувати можна гілки без листя, або з листям. Для годування підійдуть гілки дерев: липа, клен, верба, береза, горобина, сосна, ялина та інші.
Сіно – самий потрібний і корисний вид корму для кролика. Його дають в необмеженій кількості. Воно містить багато вітамінів, корисної клітковини: має хорошу грубість, що допомагає сточувати зуби при жуванні, аромат сіна стимулює апетит
Силос – джерело живлення для кроликів в зимовий період. Він включає в себе літні лугові трави, різні овочі, коренеплоди. Їх засолюють у здорових бочках, потім бочку накривають плівкою і засипають тирсою або землею Силос в такому стані повинен простояти не менше двох місяців. Дорослим кролям дають200 – 300г, молодняку – 70 – 150 г в залежності від віку.
Вітамінні і мінеральні добавки. Дуже важливу частину в раціоні кроликів займають корми тваринного походження. Найчастіше в раціоні є такі продукти, як молоко коров’яче, сироватка, борошно (рибне або м’ясо – кісткове). Борошно дуже багате різними протеїнами, завдяки яким відбувається ріст м’язів кроликів і швидкий набір ваги.
Концентровані корми. Вони складаються з суміші комбінованих кормів і зернових культур. Вони обов’язково повинні бути включені в раціон кроленят.,не менше ніж 40% від усього раціону. Однак зернові культури дуже погано засвоюються організмом кролів. Для повноцінного і швидкого засвоювання і перетравлювання необхідно подрібнити або перемолоти; пшеничні висівки – замочити, а просо – запарити.
Комбіновані корми – це суміш різних рослинних інгредієнтів, корисних для організму кроля. Сам корм представлений у вигляді невеликих витягнутих гранул - екструдер. Екструдер – це машина, яка перетворює подрібнені компоненти в гранули певного розміру.Це відбувається в результаті спресування подрібнених культур. В основному комбікорм складається з декількох компонентів:
трава скошена і висушена;
сіно;
силос:
зерно пшениці, кукурудзи, інших культур;
в– мінеральні комплекси.
Їх готують для тварин різної спрямованості, ваговій та віковій категорії, змінюючи склад комбікорму на той, що найбільш корисний для певних особин. Таким чином самі виробники створюють корми для наступних груп тварин:
кролиці, що годують кроленят або вагітні;
породи кролів пухової групи;
молоді кроленята;
дорослі кролі.
Крім цього комбікорм ділять на:
повноцінний корм, коли комбікорм єдине джерело живлення і не поєднується з іншими продуктами;
кормова добавка, коли комбікорм використовується як відмінне джерело білків, вітамінів і мінералів;
концентровані корми, коли комбікорм використовується як додатковий корм до харчування з соковитих і грубих кормів.
Збалансовані вітамінні корми допомагають уникнути появи різних захворювань тварин; підвищують продуктивність тварин, їх племінну здатність.
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення:
УРОК №19.БАГАТОГРАННІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ІВАНА ФРАНКА, ЇЇ ВПЛИВ НА КУЛЬТУРНИЙ І ПОЛІТИЧНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ. ТВОРЧІСТЬ ІВАНА ФРАНКА У МУЗИЦІ
Види та застосування технічного оснащення акваріума для створення оптимальних умов середовища. Техніка безпеки при роботі з обладнанням
Конструкції механічних та біологічних фільтрів. Внутрішні, зовнішні та донні фільтри, їх монтаж і профілактика
Генератор вуглекислого газу, холодильники. Уф-стерилізатори води. Визначення та регулювання концентрації вуглекислого газу.