Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Урок:

ТЕМА 1.14. Кривошипні ножиці ТЕМА 1.14.1. «Листові та сортові ножиці. Ножиці з похилими (гільйотинні) та паралельними ножами.»

14.10.2021
Дорослі

2

12

110

0

Вміст уроку:

Завдання №1:

Теоретичний блок

ТЕМА 1.14. Кривошипні ножиці

ТЕМА 1.14.1. «Листові та сортові ножиці. Ножиці з похилими (гільйотинні) та паралельними ножами.»

Кривошипні ножиці призначені для виконання розділових операцій - різання металу, різання прокату, різання труб. Залежно від виконуваної операції і характеру робочого механізму ножиці бувають: висічні (або листові), вібраційні, гільйотинні, ричажні, ексцентрикові, дискові.

Ричажні ножиці - застосовують для різання листового, сортового і профільного металу, а також арматурного дроту. Конструкція: один ніж розташований горизонтально і нерухомо, а інший пов'язаний з системою важелів при цьому невеликі ножиці приводяться в рух вручну, а більші електродвигуном через кривошипний механізм.

Найбільш поширені ричажні ножиці з відкритим зевом так звані алігаторні. 

                          Устрій і принцип дії

Ножиці складаються зі станини з нижнім нерухомим ножем, кривошипного механізму з горизонтально розташованим приводом, шестерінчатої передачі з маховиком, рухомої щелепи і муфти включення. Пуск здійснюється педально. Ходи бувають поодинокі і безперервно послідовні. Кут різу не більше 13°. Число ходів від 15-40 в хвилину.

Ріжимо метал:

до №36

Кінематична схема б) та загальний вигляд а) ричажних  «алігаторних»  ножиць

1-електродвигун 2-маховик 3-зубчаста передача з муфтою включення 4-колінчастий вал 5-балансир

Ножиці з похилим ножем.

Різка листового металу на полоси, обрізка кромок листів після прокатки, повздовжня та поперекова різка, розрізка рулонної сталі на карти (передбачає використання ЕВМ). Різка листів самої різної товщини.

Описання типової конструкції ножиць, випускаємих заводами для ковальсько-пресового обладнання для різки листів товщиною 1-60мм.

Рисунок 1.Кінематична схема ножиць Н482

Рисунок 1.Загальний вигляд ножиць Н482

Принцип дії. Від електродвигуна 1 клиноремінна передача 2 передає рух маховику 3, прикріпленому консольно на валу черв'яка 4. Черв'ячне колесо 6, вільно сидяче на колінчатому валу 7, жорстко зв’язане з вінцем фрикційної муфти 5. Колінчатий вал має два ексцентрика 8 для приводу шатунів 10 ножевої балки 9; кулачок 11 для приводу насосу,  який живить рідиною високого тиску механізму прижиму; гальмо 12. На кінематичній схемі зображені упор 13 і його привід. Робота на ножицях: на столі, який оснащений шаровими опорами, лист подається до заднього упору. Потім проводять натискання кнопки «Пуск» , гальмо виключається, муфта включається наконечники гідравлічних прижимів опускаються до зіткнення з листом і зажимають лист. Рухаюча ножева балка робить різку. Після розрізання листа прижими під дією пружин повертаються в вихідне положення, муфта виключається і включається гальмо, ножева балка зупиняється в верхньому положенні. Є спеціальний механізм для відводу заднього упору в момент різки. Цей механізм дозволяє уникнути заклинювання відрізаємої полоси, яка знаходиться між нижнім ножем і заднім упором. Ножева балка переміщується не в вертикальній площині, а під деяким кутом до неї, що дає змогу використовувати ножі прямокутної форми з прямокутними ріжучими кромками і використовувати послідовно всі чотири кромки. Ножева балка має два пневматичних урівноважувача.

Висічні ножиці. 

а)

Рисунок 2. Висічні ножиці моделі Н532 для обробки листового металу товщиною 2,5мм. а)загальний вигляд; б)привод основного виконавчого механізму; 1-урівноважуюча пружина.

Призначені для різки і обрізки країв, для вирізки різних фігур; також для відбортовки, рифлення, формовки, обрізки картону, вулканізування резини та інших матеріалів. Для вирізки кругів і кілець використовують спеціальні центруючи пристрої.

Привід ножиць виконується від індивідуального електродвигуна  через клиноремінну передачу , шків якої закріплений до колінчатого валу. Включення ножиць кнопкове, пуск та зупинка виконується ел.двигуном. Рисунок 2б- колінчатий вал обертається в роликових підшипниках, на його кінці закріплений шків який має дві сходинки, що дозволяє змінювати число ходів повзуна. Шатунний роликовий підшипник встановлений на ексцентриковій втулці поворот якої дозволяє змінювати висоту штампового простору. Механізм і двигун закріплені на коробчастій С-образній станині, звареної з листів.

Арматурні ножиці

Рисунок 3. Арматурні ножиці моделі С370. а)загальний вигляд      б)кінематична схема

Призначені для різки прутків арматурної сталі діаметром до 40мм, використовуємих в залізобетонних конструкціях. Привід ножиць відбувається від індивідуального електродвигуна через клиноремінну передачу і дві пари циліндричних прямозубих колес. Управління ножиць-кнопкове.

Рефлексія від 8 учнів

Сподобався:

8 0

Зрозумілий:

8 0

Потрібні роз'яснення:

8 0
Рекомендуємо

Перпендикулярність прямої і площини. Перпендикуляр та похила

Перпендикулярність прямої і площини. Перпендикуляр та похила

69

41 грн

Рух тіла під дією декількох сил ( Похила площина).

Рух тіла під дією декількох сил ( Похила площина).

17

66 грн

Паралельне проектування та його властивості.

Паралельне проектування та його властивості.

112

50 грн

Виготовлення брошки з фетру «Дама в блакитній шляпці»

Виготовлення брошки з фетру «Дама в блакитній шляпці»

71

Технології
5—6 клас

21 грн

Сувенір "Велосипед з трояндами"

Сувенір  "Велосипед з трояндами"

99

Технології
9—10 клас

24 грн

Схожі уроки

КРВ - 3.2.2 Обробка нижнього зрізу жіночих штанів

КРВ - 3.2.2 Обробка нижнього зрізу жіночих штанів

320

Професійна освіта
дорослі

КРВ - 3.2.2 Обробка верхнього зрізу жіночих штанів поясом

КРВ - 3.2.2 Обробка верхнього зрізу жіночих штанів поясом

540

Професійна освіта
дорослі

КРВ - 3.2.2 Обробка застібки на тасьму блискавку

КРВ - 3.2.2 Обробка застібки на тасьму блискавку

264

Професійна освіта
дорослі

КРВ - 3.2.2 Обробка кишень в жіночих штанах

КРВ - 3.2.2  Обробка кишень в жіночих штанах

269

Професійна освіта
дорослі

Обробка виточок та зрізів штанів

Обробка виточок та зрізів штанів

290

Професійна освіта
дорослі